Twitter Yeni Arayüzü Kullanıma Açtı

 Twitter yeni arayüzü uzun zamandır bazı profillerde deniyordu. Bir süredir beta formatta yayınlanan yeni arayüz, dün itibariyle tüm kullanıcılar için aktif edildi. İşte Twitter’ın masaüstü kullanım için radikal bir değişiklikle güncellediği yeni arayüz.

Twitter yeni arayüzü kullanıma açtı. Evet, uzun bir süredir ön gösterim ve testleri süren yeni arayüz nihayet tüm dünyadaki kullanıcılar için aktifleştirildi. Masaüstü tasarımında oldukça uzun bir süredir herhangi bir güncelleme ya da değişiklik yapmayan Twitter’ın, yeni arayüze geçmiş olması bunun radikal bir değişim olduğuna dair yorumları da beraberinde getirdi.

Yeni Arayüzün Duyurusu Yapılmıştı

Twitter dün itibariyle tüm kullanıcılara açtığı yeni arayüzün duyurusunu zaten bir süredir yapıyordu. Ana sayfa akışının sağ üst köşesinde yer alan ufak duyuru alanında yer alan ifadeler şöyleydi;

    Yepyeni bir Twitter geliyor!

Yakın zamanda yeni özellikler ve yeni bir görünüm kullanıma sunuluyor: Yer işaretleri, hesap değiştirme, karanlık mod ve çok daha fazlası. Kısa süre bir sonra, olup bitenleri daha hızlı görebileceksin.

Yeni TwitterTwitter Yeni Arayüzü Aktifleştirdi

Twitter masaüstü tasarımında uzun süredir devam eden tekdüzeliği bozarak radikal bir hamle yaptı ve arayüzünü değiştirdi. Bana göre yeni arayüz Twitter’a canlılık katacak. Ben beğendim. Kullanıcı dostu ve dinamik bir arayüz olduğunu düşünüyorum. Zaten araştırdığım kadarıyla Twitter’ın yeni tasarımı, kullanıcılar tarafından da olumlu karşılandı.

Yeni TwitterYeni Arayüzün Özellikleri

Twitter, resmi hesabı üzerinden yeni arayüze dair detayları paylaştı. Yeni arayüze dair tüm özellikleri barındıran bu videoda kullanıcılara yeni Twitter hakkında bilgi verildi.

Yukarıdaki videoda Twitter‘ın yeni arayüzle birlikte kullanıcılara sunduğu özellikler güzel bir şekilde özetlenmiş olsa da burada bazı detayları maddeler halinde paylaşmakta yarar var.

Twitter’ın Yeni Arayüzü Hangi Özelliklere Sahip?

  • Hızlı, kolay, kişiselleştirilebilir Twitter deneyimi.
  • Birden fazla Twitter hesabı olanlar için hesaplar arası kolay geçiş imkanı.
  • Tweetleri optimize etme fırsatı. (Son tweetler ya da Popüler tweetler)
  • Gece modu özelliği.
  • Siyah mod özelliği.
  • Metin boyutu ayarlama özelliği.
  • Renk seçimi özelliği.
  • Etiketi fotoğraftan kaldır özelliği.

Görünümü Özelleştir

Peki siz Twitter’ın yeni arayüzü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yapabilir ya da aşağıdaki anketi yanıtlayabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir