Twitter yeni arayüzü ile ilgili uzun bir süredir test yapıyordu. Bazı profillerde beta formatta yayınlanan yeni arayüz, dün itibariyle tüm kullanıcılar için aktif edildi. İşte Twitter’ın masaüstü kullanım için radikal bir değişiklikle güncellediği yeni arayüzü.

Twitter yeni arayüzü kullanıma açtı. Evet, uzun bir süredir ön gösterim ve testleri süren yeni arayüz nihayet tüm dünyadaki kullanıcılar için aktifleştirildi. Masaüstü tasarımında oldukça uzun bir süredir herhangi bir güncelleme ya da değişiklik yapmayan Twitter’ın, yeni arayüze geçmiş olması bunun radikal bir değişim olduğuna dair yorumları da beraberinde getirdi.

Twitter Yeni Arayüzü Duyurdu

Twitter dün itibariyle tüm kullanıcılara açtığı yeni arayüzün duyurusunu anasayfa akışının üst tarafına sabitlediği bir açıklamayla yaptı. İşte Twitter’ın konuya ilişkin açıklaması;

Yepyeni bir Twitter geliyor!

Yakın zamanda yeni özellikler ve yeni bir görünüm kullanıma sunuluyor: Yer işaretleri, hesap değiştirme, karanlık mod ve çok daha fazlası. Kısa süre bir sonra, olup bitenleri daha hızlı görebileceksin.

Yeni Twitter Arayüzü

Evet, Twitter masaüstü tasarımında uzun süredir devam eden tekdüzeliğe bir müdahalede bulunarak radikal bir hamle yaptı ve arayüzünü değiştirdi. Bana göre yeni arayüz Twitter’a canlılık katacak. Yani açıkçası ben beğendim. Kullanıcı dostu ve dinamik bir tasarım olduğunu düşünüyorum. Ve bu konuda yalnız değilim. Zira birçok kişi Twitter’ın yeni tasarımıyla ilgili oldukça pozitif yorumlar yapıyor.

Twitter Yeni Tasarım

Yeni Arayüzün Özellikleri

Twitter, resmi hesabı üzerinden yeni arayüze dair detayları paylaştı. Yeni arayüz ile ilgili tüm özelliklerin yer verildiği bu videoda kullanıcılara yeni Twitter hakkında çeşitli bilgiler sunuluyor.

Yayınlanan videoda her ne kadar Twitter’ın yeni arayüzle birlikte kullanıcılara sunduğu özellikler güzel bir şekilde özetlenmiş olsa da bazı detayları maddeler halinde paylaşmakta yarar var.

Twitter Yeni Arayüzde Ne Vaat Ediyor?

  • Hızlı, kolay, kişiselleştirilebilir Twitter deneyimi.
  • Birden fazla Twitter hesabı olanlar için hesaplar arası kolay geçiş imkanı.
  • Tweetleri optimize etme fırsatı. (Son tweetler ya da Popüler tweetler)
  • Gece modu özelliği.
  • Siyah mod özelliği.
  • Metin boyutu ayarlama özelliği.
  • Renk seçimi özelliği.
  • Etiketi fotoğraftan kaldır özelliği

Twitter Görünümü Özelleştir

Peki siz Twitter’ın yeni arayüzü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yapabilir ya da aşağıdaki anketi yanıtlayabilirsiniz. Bu arada Branding Türkiye’nin Twitter topluluğuna katılmak için bizi buradan takip edebilirsiniz.


💡 Twitter Siyasi Reklamları Yasaklıyor

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.