Google’da En Çok Aranan Yerler

İnternet kullanıcıları tarafından Google’da en çok aranan mekanlar ve bunların aranma sayıları belli oldu. Buna göre Google’da en çok aranan yerler arasında Tac Mahal, Pentagon gibi mekanlar var. 

Google, Bing, Yandex gibi arama motorları, yalnızca merak ettiğimiz veya öğrenmek istediğimiz bilgileri bize sunmakla kalmıyor. Bunun yanı sıra Google gibi arama motorları kullanıcılar için artık birer seyahat rehberi olma özelliği taşıyor.

Peki kullanıcılar Google’da en çok hangi mekanları arıyor? Columbus Direct, adlı bir firma dünyanın en popüler arama motoru olan Google’da, en çok aranan yerleri paylaşarak bir nevi bu soruya yanıt verdi. Biz de sizler için derledik.

Columbus Direct En Çok Aranan Mekanları Paylaştı

Amerika menşeli dünyanın en popüler arama motoru Google, zaman zaman çeşitli alanlara dair aranma istatistiklerini kamuoyuyla paylaşıyor. Ancak bu sefer arama verilerine dair istatistikler Google tarafından değil, Google Anahtar Kelime Planlayıcı’sı verilerine ulaşabilen Columbus Direct adlı bir firma tarafından yayınlandı.

Tac Mahal - HindistanColumbus Direct’in Google‘daki aylık arama verilerinden yararlanarak yayınladığı listeye göre kullanıcıların Google’da en çok aradığı yerlerin başında Hindistan’da bulunan Tac Mahal geliyor. Şah Cihan’ın eşi için yaptırmış olduğu ve dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen bu muazzam anıt mezarlığı, Google’da aylık 1.41 milyon kişi aramış.

İkinci sırada ise MachuPicchu bulunuyor. Kadim bir uygarlık olan İnka’ların antik şehri olarak bilinen Machu Picchu, Google’da aylık 1.26 milyon kullanıcı tarafından aranmış.

Google’da en fazla aranan mekanların üçüncü sırasında ise Burj Khalifa yer aldı. Yapımı 2010 yılında sona eren Burj Khalifa, dünyanın en yüksek gökdeleni unvanını taşımaya devam ediyor. Dubai’de bulunan bu devasa gökdelen, Google’da aylık 1.1 milyon kullanıcı tarafından aranmış.

Google’da En Çok Aranan Yerler

Columbus Direct adlı firmanın paylaştığı ve kullanıcılar tarafından Google’da en çok aranan yerler ile bu yerlerin arama hacmine dair istatistiksel bilginin yer aldığı liste şöyle;

  1. Tac Mahal – 1.417.650
  2. Machu Picchu – 1.269.260
  3. Burj Khalifa – 1.103.950
  4. Niagara Şelalesi – 945.810
  5. Eyfel Kulesi – 916.720
  6. Stonehenge – 833.690
  7. Everest Dağı – 778.350
  8. Özgürlük Heykeli – 758.720
  9. Sagrada Familia – 742.470
  10. Pentagon – 732.930
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir