Google’da en çok aranan mekanlar ve bunların aranma sayıları belli oldu. Buna göre Google’da en çok aranan yerler arasında Tac Mahal, Pentagon gibi yerler var. 

Google, Bing, Yandex gibi arama motorları, yalnızca merak ettiğimiz veya öğrenmek istediğimiz bilgileri bize sunmakla kalmıyor. Bunun yanı sıra Google gibi arama motorları, kullanıcılar için artık birer seyahat rehberi olma özelliği de taşıyor.

Peki kullanıcılar Google’da en çok hangi mekanları arıyor?

Columbus Direct, adlı bir firma dünyanın en popüler arama motoru olan “Google”da en çok aranan yerleri paylaşarak bir nevi bu soruya yanıt verdi. Biz de sizler için bu yerleri derledik. İşte Google’da en çok aranan mekanlar!

Columbus Direct En Çok Aranan Mekanları Listeledi

Amerika menşeli dünyanın en popüler arama motoru Google, zaman zaman çeşitli alanlara dair aranma istatistiklerini kamuoyuyla paylaşıyor. Ancak bu sefer arama verilerine dair istatistikler Google tarafından değil, Google Anahtar Kelime Planlayıcı’sı verilerine ulaşabilen Columbus Direct adlı bir firma tarafından yayınlandı.

Tac Mahal - Hindistan

Columbus Direct’in Google‘daki aylık arama verilerinden yararlanarak yayınladığı Google’da En Çok Aranan Yerler listesine göre kullanıcıların Google’da en çok aradığı yerlerin başında Hindistan’da bulunan Tac Mahal geliyor. Şah Cihan’ın eşi için yaptırmış olduğu ve dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen bu muazzam anıt mezarlığı, Google’da aylık 1.41 milyon kişi aramış. Listenin ikinci sırasında Machu Picchu bulunuyor. Kadim bir uygarlık olan İnka’ların antik şehri olarak bilinen Machu Picchu, Google’da aylık 1.26 milyon kullanıcı tarafından aranmış.

“Google”da en fazla aranan mekanların üçüncü sırasında ise Burj Khalifa yer aldı. Yapımı 2010 yılında sona eren Burj Khalifa, halen dünyanın en yüksek gökdeleni unvanını taşımaya devam ediyor. Dubai’de bulunan bu devasa yapı, Google’da aylık 1.1 milyon kullanıcı tarafından aranmış.

Google’da En Çok Aranan Yerler

Columbus Direct adlı firmanın paylaştığı ve kullanıcılar tarafından Google’da en çok aranan yerler ile bu yerlerin arama hacmine dair istatistiksel bilginin yer aldığı listedeki ilk 10 mekan / yer şöyle;

  1. Tac Mahal – 1.417.650
  2. Machu Picchu – 1.269.260
  3. Burj Khalifa – 1.103.950
  4. Niagara Şelalesi – 945.810
  5. Eyfel Kulesi – 916.720
  6. Stonehenge – 833.690
  7. Everest Dağı – 778.350
  8. Özgürlük Heykeli – 758.720
  9. Sagrada Familia – 742.470
  10. Pentagon – 732.930

💡 Google Haber Sitelerinden Ne Kadar Kazandı?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.