Amerikan “Time” dergisi her yıl açıkladığı “Yılın En Etkili 100 İsmi” listesini 2019 için açıkladı. TIME 100: The Most Influential People of 2019 olarak adlandırılan listede, farklı kategorilerde toplam 100 kişi yılın en etkili ismi olarak yer aldı. 

Amerikan Time dergisi, her yıl yayınladığı listeyle yılın en etkili isimlerini kamuoyuyla paylaşıyor. Time dergisinin editörlerinin ve okurlarının oylarıyla oluşturulan “2019 Time 100” listesinde farklı kategorilerde (bilim, sanat, iş, siyaset, spor) 100 isim yer alıyor.

En Etkili 100 Listesi

TIME dergisi tarafından her sene hazırlanan yılın en etkili isimlerinin yer aldığı liste 2019 için hazırlandı. Time editörleri ve okurlarının katılımıyla yapılan oylama sonucu ortaya çıkan isimler bugün kamuoyuyla paylaşıldı. Time’ın “En Etkili 100 (2019 Time 100)” listesinde siyasetçilerin yanı sıra birçok sporcu da var.

Bu arada “En Etkili 100 Listesi”ndeki sporcular arasında; tenisçi Naomi Osaka, ABD’li basketbolcu Le Bron James, atlet Caster Semenya, golfçü Tiger Woods, futbolcular Muhammed Salah ve Alex Morgan gibi isimler bulunuyor.

Listede İlginç İsimler Var

Time dergisinin hazırladığı listede sporcuların yanı sıra dünya politikasını etkileyen, bu yönleriyle de dünya kamuoyu tarafından yakından takip edilen siyasi figürler de yer alıyor.

Bu isimlere örnek olarak; İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Venezuela’da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido verilebilir. Hatırlanacağı üzere o süreçte Juan Guaido, ABD başta olmak üzere birçok Batı ve Latin Amerika ülkesinin desteğini almıştı.

Listede dikkat çeken isimler arasında; Yemenli insan hakları savunucusu Radya Al – Mutawakel, ABD’deki Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller, ABD’nin eski başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama gibi isimler de var.

Bu arada Yeni Zelanda‘da iki camiye düzenlenen terör saldırılarının ardından süreci en doğru ve etkili bir şekilde yöneterek tüm dünyanın dikkatini çeken ve takdir toplayan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern de Time dergisinin hazırladığı “En Etkin 100 Listesi”nde, liderler kategorisinde yer aldı.

2019 Time 100 (Tam Liste)

Time tarafından hazırlanan listeyi (2019 Time 100) kategori bazında sizler için derledik. İşte detaylı tam liste;

Pioneers

Artists - Oyuncular

En Etkili 100 - Liderler

En Etkili 100 - İkonlar

2019 Time 100 - Tanınmış Kişiler


💡 Dünyanın En Değerli 500 Markası

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.