Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından bu yıl “İnsan Ol” teması ile dijital ortamda düzenlenen ve iki gün sürecek olan 25. Araştırma Zirvesi 6 – 7 Nisan’da gerçekleşecek.

6 – 7 Nisan tarihlerindeki 25. Araştırma Zirvesi; reklam, araştırma, medya, pazarlama, marka, akademi ve iletişim dünyasının profesyonellerini bir araya getiriyor. Bu yıl “İnsan Ol” temasına sahip olan zirvede, birbirinden önemli isimler bu ana tema odağında konuşmalarını yapmak üzere sahneye çıkacak. Dijital ortamda izlenecek olan etkinliğe dair tüm detaylar ise Araştırma Zirvesi’nin resmi web sitesi olan arastirmazirvesi.com‘da!

İnsan Ol Temalı 25. Araştırma Zirvesi Başlıyor

25. Araştırma Zirvesi, İnsan Ol ana temasıyla 6 – 7 Nisan 2022 tarihlerinde dijital ortamda gerçekleştirilecek. Zirveye dair Araştırma Zirvesi’nin resmi web sitesinde yayınlanan kısa açıklamada ise şu ifadeler yer aldı;

“İnsan Ol

Hepimiz gelecekte uyanıyoruz. Her sabah. Şu anda.

Kuantum bilgi işlem, nanoteknoloji, sanal gerçeklik, yapay zeka, akıllı cihazlar ve nesnelerin interneti. Her gün, her saat milyarlarca trilyonlarca zeabayt bilgi bu gezegenin üzerinde ve çevresinde dolaşıyor. Evren hiç bu kadar büyük ve bu kadar küçük görünmemişti. Dünyada göremediğimiz, açıklayamadığımız veya anlayamadığımız daha çok şey var. Tüm bunlara rağmen makinelerle rekabet etmemize gerek yok; onları sadece insan olarak alt ediyoruz. Ancak, teknoloji gelişiyorsa, biz de öyle yapmalıyız. Sadece bizim yapabileceğimiz şeyleri yapmakta daha iyi olmalıyız. Empati, iletişim, eleştirel düşünme, hayal gücü– otomatikleştirilemeyen tüm insan becerileri. İş ve yaşamda bir adım önde olmak, en temele yani bizi “insan” yapan kişisel, yapıcı ve aktarılabilir yeteneklerimize dönmemiz demek.

“İnsan”ı sadece veri olarak, tüketici, kullanıcı, muhatap, klik sayısı, paylaşımları, alışveriş geçmişi, demografik özellikleri, segmenti, sahip olduğu ayakkabı ya da kullandığı cihazlar, olarak görmediğimiz ve bunlar üzerinden tanımlamadığımız zaman, “İnsan”ı ve insan olmayı unutmadığımız zaman teknolojiden bir adım önde olacağız.

ÇÜNKÜ her veri noktasının arkasında bir “İNSAN” vardır.”

Önemli İsimler Ve Sponsorlar

TÜAD tarafından organize edilen 25. Araştırma Zirvesi, Sertaç Doğanay moderatörlüğünde gerçekleşecek olup zirvedeki konuşmacılar arasında Bekir Ağırdır, Murat Yıldırım, Alex Allwood, Çağlayan Kent, İhsan Özçıtak, Doç Dr Yener Girişken, Didem Şekerel Erdoğan, Sezai Hazır, Duygu Akbudak Özgün gibi isimler var. Konuşmacıların tamamı hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bütünleşik Pazarlama Ve İş – Ekonomi mecrası Branding Türkiye‘nin bu sene de yine medya sponsoru olarak katkı sağladığı ve desteklediği Araştırma Zirvesi‘nin gerçekleşmesine katkı sağlayan sponsorlar arasında NielsenIQ, Denebunu.com, Hayat, Kantar, Think Neuro, GFK, Beko, Sor, Reaksiyon Araştırma, Sentro, Speed Medya, Brand Planet, FMCG Türkiye, Restart Medya gibi önemli kuruluşlar var.

TÜAD tarafından düzenlenen ve 6 – 7 Nisan 2022’de gerçekleşecek olan İnsan Ol temalı 25. Araştırma Zirvesi‘ne katılım için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Zirveye Katıl

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.