Branding Türkiye’nin görsel sosyal anket odaklı ürünü Branding Türkiye Soruyor’da “Hangi Telefon Markasını Kullanıyorsunuz?” anketi sonuçlandı.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız Branding Türkiye Soruyor İle Sosyal Anketler Başlıyor başlıklı haberde duyurusunu yaptığımız Branding Türkiye Soruyor’da ilk anketimiz “Hangi Telefon Markasını Kullanıyorsunuz?” oldu. Bu bağlamda dünya genelinde popüleriteye sahip 4 telefon markasına yer vererek oluşturduğumuz sosyal ankette yer alan markalar şöyle;

  • Samsung
  • Apple
  • Huawei
  • Xiaomi

Hangi Telefon Markasını Kullanıyorsunuz Anketi

15 Ocak 2021’de Bütünleşik Pazarlama  ve İş – Ekonomi Mecrası Branding Türkiye’nin Linkedin hesabında yayınlanan anket sonuçlandı. “Sosyal görsel anket” temalı bu anketlerin geçerlilik süresi 1 hafta olmasına karşın analizler bu 1 hafta diliminde gelen yanıtlar baz alınarak yapılmaktadır. Öte yandan anketlere katılım daimi olarak sürmektedir.

Bu bağlamda 27 Ocak 2021 itibariyle ankete katılan toplam kişi sayısı 309 olup bu kişilerin 151’i Apple, 83’ü Samsung, 45’i Xiaomi, 29’u Huawei kullandığını belirtmiştir. Ankette herhangi bir seçeneği işaretlemeyen 1 kişinin olduğunu da belirtelim.

Anketin güncel durumunu görmek için buraya tıklayın.

Nasıl Katılabilirim?

Branding Türkiye’nin Linkedin hesabında yayınlanan ve her Cuma #BrandingTürkiyeSoruyor etiketiyle paylaşılıp sayfaya sabitlenen anketlere katılarak “görsel sosyal anket”lere katkı sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Branding Türkiye’yi Linkedin’de takip etmek!

Linkedin’de Takip Et


Branding Türkiye Soruyor Nedir? 

Branding Türkiye’nin sosyal medya özelinde gerçekleştirdiği görsel sosyal anketler bundan böyle “Branding Türkiye Soruyor” adıyla yayınlanacak. Her hafta Cuma günü yenilenen anketler, gündeme özel sorular içerdiği gibi aynı sektördeki markaların kullanım oranlarını anlamaya yönelik de gerçekleştiriliyor. İlgili konuya dair hazırlanan görselle birlikte Linkedin reaksiyonlarına (beğeni) göre ölçümlenen bu anketler herhangi bir bilimsel araştırma kaygısı taşımamasına karşın tamamen özgün ve güvenilir olmasıyla dikkat çekiyor. Evet, bu anketlerin manipüle edilme olasılıkları yok. Çünkü her kullanıcının sadece 1 yanıt hakkı var.

Anketleri sosyal medyada takip etmek ve paylaşmak için #BrandingTürkiyeSoruyor etiketini kullanabilirsiniz. Anket sonuçlarına dair analizleri okumak içinse Branding Türkiye Soruyor kategorisini inceleyebilirsiniz.

Branding Türkiye I Hakkında

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.