“Herkes için ulaşılabilir sanat eserleri” mottosu ile yola çıkan Black In Art ihracata başlıyor. Firma, başta Arap ülkeleri olmak üzere dünya pazarına açılmaya hazırlanıyor.

Son birkaç yıldır bir hayli talep gören “kişiye özel” yahut “özel üretim” şeklinde ifade edebileceğimiz ürünlerin, “herkesin ulaşabileceği” bir fiyat politikasıyla satışa sunulması hiç şüphesiz e-ticaret pazarına başka bir boyut kazandırdı.

Black In Art da bu mantığı temel üretim stratejisi olarak belirlemiş olan bir Türk girişimi. Şimdiyse ihracat ile dünyaya açılmaya hazırlanıyor!

Black In Art İhracata Başlıyor

Türkiye’de ilk defa, pirinç çerçeve içerisindeki cam üzerine sanatçılar tarafından çizilmesi ile ortaya çıkarılan eserler, geleneksel dokunuşlarla evlerin duvarlarını süslüyor. İslami sanatlara odaklanan Black In Art; hat, yaprak oyma, kat’ı (kağıt ve deri oymacılığı) kufi yazı, tezhip, minyatür gibi alt dallara ait, sanatçıların elinden çıkan eserleri “herkesin ulaşabileceği” bir fiyatlandırma politikası ile satışa sunuyor.

Bir atölye ve bir masa ile Türkiye’de başlayan Black In Art serüveni, şimdi Orta Doğu pazarına girmeye hazırlanıyor. Hatta gerçek altın tozu içeren özel boyalar kullanılarak hazırlanan eserler, zengin Arap ülkelerinden talep görmeye başladı bile!

Ön taleplerin akabinde ihracat odaklı bir yapılanmaya geçmek üzere adım atan Black In Art, teknik alt yapıyı buna uygun hale getirdi. Diğer bir ifadeyle e-ticaret odaklı bir Türk girişimi daha uluslararası pazara giriş yapıyor.

Black In Art ürünlerini incelemek için ziyaret edin; blackinart.com


Black In Art’ın Hikayesi

Hikayemiz 

Sanat bizim için her insanın kendisiyle, geçmişiyle ve deneyimleriyle bağ kurabilen ve mutlak surette anlam kazanması gereken bir olgu. Haliyle biz istedik ki, giderek robotlaşan hayatlarımıza, duvara asılacak herhangi bir obje yerine “kim” olduğumuzu hatırlatacak bir zarafet sokalım. Zira, her gün biraz daha kuruyor dallarımız; biraz daha soluklaşıyor siluetlerimiz.

İnsan kalbi, doğası itibariyle her türlü inceliği ve güzelliği kendisinde barındırıyor. Ne var ki, bazen bu muhteviyatı hatırlatacak işaretlere ihtiyaç duyabiliyoruz. Hayatımızdan eksik etmememiz, her gün hatırlamamız gereken onca güzel şey var ki… Black In Art olarak biz onlara dikkat çekmek için çıktık yola; yeni güzelliklerle tanışmak umuduyla.


💡 Branding Türkiye Soruyor Nedir?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.