Branding Türkiye’nin görsel sosyal anket odaklı ürünü Branding Türkiye Soruyor’da “Hangi GSM Markasını Kullanıyorsunuz?” anketi sonuçlandı.

Yakın zaman önceBranding Türkiye Soruyor İle Sosyal Anketler Başlıyor başlıklı haberde duyurusunu yaptığımız Branding Türkiye Soruyor’da ikinci anketimiz “Hangi GSM Markasını Kullanıyorsunuz?” oldu. Bu bağlamda Türkiye’deki 3 GSM markasına yer vererek oluşturduğumuz sosyal ankette yer alan markalar şöyle;

  • Turkcell
  • Türk Telekom
  • Vodafone

Hangi GSM Markasını Kullanıyorsunuz Anketi

22 Ocak 2021’de Bütünleşik Pazarlama  ve İş – Ekonomi Mecrası Branding Türkiye’nin Linkedin hesabında yayınlanan anket sonuçlandı. “Sosyal görsel anket” temalı bu anketlerin geçerlilik süresi 1 hafta – 10 gün olmasına karşın analizler bu süre içerisinde gelen yanıtlar baz alınarak yapılmaktadır. Öte yandan anketlere katılım daimi olarak sürmektedir.

Bu bağlamda 2 Şubat 2021 itibariyle ankete katılan toplam kişi sayısı 433 olup bu kişilerin 232’si Turkcell, 124’ü Vodafone, 75’i Türk Telekom kullandığını belirtmiştir. Ankette herhangi bir şıkkı tercih etmeyenlerin sayısının ise 2 olduğunu belirtelim.

Anketin güncel durumunu görmek için buraya tıklayın.

Nasıl Katılabilirim?

Branding Türkiye’nin Linkedin hesabında yayınlanan ve her Cuma #BrandingTürkiyeSoruyor etiketiyle paylaşılıp sayfaya sabitlenen anketlere katılarak “görsel sosyal anket”lere katkı sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Branding Türkiye’yi Linkedin’de takip etmek!

Linkedin’de Takip Et


Branding Türkiye Soruyor Nedir? 

Branding Türkiye’nin sosyal medya özelinde gerçekleştirdiği görsel sosyal anketler bundan böyle “Branding Türkiye Soruyor” adıyla yayınlanacak. Her hafta Cuma günü yenilenen anketler, gündeme özel sorular içerdiği gibi aynı sektördeki markaların kullanım oranlarını anlamaya yönelik de gerçekleştiriliyor. İlgili konuya dair hazırlanan görselle birlikte Linkedin reaksiyonlarına (beğeni) göre ölçümlenen bu anketler herhangi bir bilimsel araştırma kaygısı taşımamasına karşın tamamen özgün ve güvenilir olmasıyla dikkat çekiyor. Evet, bu anketlerin manipüle edilme olasılıkları yok. Çünkü her kullanıcının sadece 1 yanıt hakkı var.

Anketleri sosyal medyada takip etmek ve paylaşmak için #BrandingTürkiyeSoruyor etiketini kullanabilirsiniz. Anket sonuçlarına dair analizleri okumak içinse Branding Türkiye Soruyor kategorisini inceleyebilirsiniz.

Branding Türkiye I Hakkında

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.