Whatsapp Web’e yeni bir özellik daha eklendi. Bundan böyle Whatsapp Web’de kendi çıkartmanızı yapabileceksiniz.

Geçtiğimiz günlerde Whatsapp Web Sürümü İçin 4 Yeni Özellik Yayınladı başlıklı bir makale yayınlamıştık. Bu makalede Whatsapp Web’deki güncellemeyle uygulamanın masaüstü sürümüne getirilen yeni özellikleri anlatmıştık. Bunlar özellikler ve yenilikler arasında

  • Çevrimdışı Mesajlaşma Özelliği
  • Uçtan Uca Şifreleme
  • Çıkartma Önerisi
  • Fotoğraf Düzenleme

gibi özellikle bulunuyor.

Şimdiyse Whatsapp’ın masaüstü sürümüne yeni bir özellik eklendi. Diğer bir ifadeyle bundan böyle Whatsapp Web’de kendi çıkartmanızı yapabileceksiniz.

Whatsapp Web’de Kendi Çıkartmanızı Yapın

Whatsapp’ı daha eğlenceli kılan bir özellik olan “çıkartmalar”ı kullanarak sohbeti dinamik kılmak mümkün. İsteyenlerin üçüncü parti uygulamaları kullanarak kendi çıkartmasını yapabildiği Whatsapp’ta artık yeni bir özellik var. Uygulamanın web sürümündeki bu  yenilik sayesinde herkes birkaç tıkla kendi çıkartmasını yapabilecek.

Bu arada isteyenlerin Whatsapp’ın çıkartma kütüphanesinden istediği çıkartmaları cihazına indirebileceğini de hatırlatalım. Veya arkadaşlarınızdan gelen çıkartmaları cihazınıza kaydederek siz de sohbetlerinizde hali hazırda kullanabiliyorsunuz. Şimdiyse yeni özellikle beraber artık herkes kendi çıkartmasını yapabilecek.

Peki ama nasıl?

Bu sorunun yanıtı için şimdi birkaç basit adımla Whatsapp Web ile kendi çıkartmanızı nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. İşte Whatsapp Web’de kendi çıkartmanızı yapmanız için uygulamanız gereken adımlar!

Birinci Adım

Whatsapp uygulamasını masaüstü cihazınızda açın. Diğer bir ifadeyle Whatsapp Web’i açın.

İkinci Adım

WhatsApp Web’de sohbet ekranın alt kısmında yer alan ataş (ekle) simgesine tıklayın.

Üçüncü Adım

“Çıkartma” yazan kısma tıklayın. Akabinde masaüstü cihazınızdan çıkartmaya dönüştürmek istediğiniz görseli bulun.

Dördüncü Adım

Çıkartma haline getirmek istediğiniz görsel üzerinde istediğiniz düzenlemeleri yapın.

Bonus Bilgi

Evet, gördüğünüz gibi Whatsapp Web ile kendi çıkartmanızı birkaç adımda basit şekilde yapabiliyorsunuz. Ancak eğer seçtiğiniz görselin arka planını temizlemek isterseniz ilgili görseli çıkartma haline getirmeden evvel Remove.bg sitesinden görselin arka planını temizleyebilirsiniz. Diğer bir ifadeyle görselinizi PNG formatına dönüştürerek çıkartmanızın işlevselliğini arttırabilirsiniz.

Bu arada Whatsapp Web’de seçtiğiniz görseli çıkartma haline getirirken görselin üzerine yazı yazabilir, etrafını çizerek görselin öne çıkmasını istediğiniz kısmı vurgulayabilir, resmi kırpabilir veya görsele emoji ekleyebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.