Branding Türkiye Etkinlik, 10 Ekim’de Haliç Üniversitesi’nin mekan sponsorluğunda gayrimenkul sektörü özelinde bir etkinlik gerçekleştirdi. İşte “Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama”ne dair etkinlik notları!

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye, yalnızca içerik odaklı bir yapılanma değil. Branding Türkiye aynı zamanda etkinlik odaklı alt markası Branding Türkiye Etkinlik aracılığıyla bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren alanlarda zirve ve etkinlikler düzenlemektedir.

Bu etkinliğin ana teması ise “gayrimenkulde dijital pazarlama”ydı. Etkinliğin temel amacı ise gayrimenkul sektörünün ve uzmanlarının dijital pazarlama dinamiklerine adaptasyonu hakkında farkındalık sağlamaktı.

Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama

Branding Türkiye Etkinlik, her ay farklı bir üniversitede gerçekleştirdiği zirvelerin yanı sıra sektör profesyonellerine yönelik ücretsiz etkinlikler de kurguluyor. En son 10 Ekim Çarşamba günü Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi‘nde gayrimenkul sektöründeki profesyonellere ve şirket yöneticilerine yönelik “Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama” temalı bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe Haliç Üniversitesi öğrencilerinin de ilgisi yoğundu.

Gayrimenkulde Dijital Pazarlama – Etkinlik Notları

Gayrimenkulde Dijital Pazarlama etkinliğinde ilk olarak sahneye Branding Türkiye’nini Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam çıktı. Sağlam; “Gayrimenkulde Dijital Markalaşma” konusuna değindi.

Onun ardından sahneye çıkan SEO Ajans İstanbul’un Kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Salih Gedikli;Gayrimenkulde Dijital Pazarlama & Dijital Dönüşüm” konusunda farkındalık sağladı. Üçüncü olarak sahneye CNN TÜRK – SEO LSI Uzmanı Yunus Emre Aslanbaş çıkarak “Gayrimenkul Pazarlamasında SEO’nun Önemi”  temalı bir anlatım gerçekleştirdi. En son konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan G4A Studio & Workshop Kurucu Ortağı Sercan Yılmaz “Gayrimenkul Pazarlamasında İçerik Pazarlama” konusuna değindi.

Böylece etkinliğin teması olan “Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama” ile ilgili tüm dinamiklere yer verilmiş oldu.

Dikkat Çeken Noktalar

İlk olarak kürsüye çıkan Branding Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, “Gayrimenkulde Dijital Markalaşma” konusunu değerlendirirken, meselelerin “nedir”inden ziyade “niye önemlidir”ine de parmak bastı. Bu da katılımcıların ilgisini çekti. Kavramlar üzerine yaptığı girişin ardından gayrimenkul sektörü odağında dijital markalaşmanın önemine vurgu yapan Sağlam, “Gayrimenkul Sektöründe Markalaşmanın Formülü”3F Fenomeni‘ne indirgeyerek marka yönetimine dair farkındalığı arttırdı. Konuşmasının sonunda katılımcılara bir soru yönelten Mürsel Ferhat Sağlam, gayrimenkul sektöründe dijital markalaşma için hap bilgiler vermeyi de ihmal etmedi.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın ardından sahneye çıkan Seo Ajans İstanbul Kurucusu ve Ajans Başkanı Salih Gedikli, “Gayrimenkulde Dijital Pazarlama & Dijital Dönüşüm” odaklı konuşmasında gayrimenkul sektöründeki klasik pazarlama faaliyetlerinin yeterli olmadığından bahsederek gayrimenkul sektörünün gerekli sıçramayı ancak dijital pazarlama stratejileriyle sağlayacağını ifade etti. Avrupa ve Amerika’da gayrimenkul pazarlamasının nasıl ve ne şekilde dijitalleştiğini örneklerle aktaran Gedikli, Türkiye’de benzer işlerin rahatlıkla yapılabileceğini ve bunun da sektörü rahatlatacağını vurguladı.

Etkinliğin üçüncü bölümünde sahneye çıkan CNN Türk SEO LSI Uzmanı Yunus Emre Aslanbaş “Gayrimenkul Pazarlamasında SEO’nun Önemi” başlıklı konuşmasında dijital pazarlamanın önemli bir dinamiği olan SEO’nun gayrimenkul pazarlamasındaki öneminden bahsetti. Aslanbaş aynı zamanda doğru seo teknikleriyle sektörün en büyükleriyle dahi rekabet etmenin mümkün olduğunu vurguladı.

Gayrimenkulde Dijital Pazarlama etkinliğinin dördüncü ve son kısmında sahneye G4A Studio & Workshop Kurucu Ortağı Sercan Yılmaz çıktı. Yılmaz, Gayrimenkul Pazarlamasında İçerik Pazarlama” temalı konuşmasında gayrimenkul sektörü odağında içerik pazarlamaya değinerek, gayrimenkul sektörünün bu noktada gerçekleştireceği strateji ve dönüşümle hedeflediği noktaya ulaşabileceğini vurguladı.

Bol Hediyeli Zirve

Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi‘nde gerçekleştirilen ve hem gayrimenkul sektörünün profesyonellerini hem de üniversite öğrencilerini buluşturan Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama etkinliğine katılan herkese Salih Gedikli’nin “Gayrimenkul Danışmanları İçin Dijital Pazarlama Eğitimi”ne indirim kuponu hediye edildi.


Not: İndirim kodunu etkinlik sırasında almayan katılımcılar iletisim@brandingturkiye.com adresine e-posta gönderebilirler.


Network Fırsatı

Etkinlik boyunca verilen kahve molalarında konuşmacılarla bizzat tanışma ve onlara soru yöneltme imkanı bulan katılımcılar, etkinlik bitiminde de yine network fırsatı yakaladı. Öğrencilerin yanı sıra akademik kadronun ve sektör profesyonellerinin de katıldığı Gayrimenkulde Dijital Pazarlama etkinliği hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Etkinlikten Kareler

Etkinlikten kareler için Branding Türkiye’yi ve Branding Türkiye Etkinlik’i Instagram’da takip edebilirsiniz. 

Slaytlar

Aşağıdaki başlıklara sahip konuşmalara dair sunumları Branding Türkiye’nin SlideShare hesabından indirebilir ve inceleyebilirsiniz.

  • Gayrimenkulde Dijital Markalaşma
  • Gayrimenkulde Dijital Pazarlama & Dijital Dönüşüm
  • Gayrimenkul Pazarlamasında Seo’nun Önemi
  • Gayrimenkul Pazarlamasında İçerik Pazarlama
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.