Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama Etkinliği Etkinlik Notları

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin etkinlik odaklı alt markası “Branding Türkiye I Etkinlik” tarafından 10 Ekim 2018’de Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi’nde “Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama” etkinliği gerçekleştirildi.

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir içerik politikasına sahip ve 3F Fenomeni (Fikir – Fayda – Farkındalık) doğrultusunda yayın yapan Branding Türkiye, bir yandan da etkinlik odaklı alt markası olan Brading Türkiye I Etkinlik ile her ay farklı bir üniversitede etkinlik ve zirveler gerçekleştiriyor.

Her ay farklı bir üniversitede gerçekleştirilen ve sektör profesyonelleriyle üniversite öğrencilerini buluşturmayı misyon edinen zirvelerin yanı sıra sektör profesyonellerine yönelik etkinlikler de kurgulayan “Branding Türkiye I Etkinlik”, 10 Ekim 2018 Çarşamba günü Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi‘nde gayrimenkul sektöründeki profesyonellere ve şirket yöneticilerine yönelik “Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama” temalı bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe Haliç Üniversitesi öğrencilerinin de ilgisi yoğundu.

Gayrimenkulde Dijital Pazarlama etkinliğinde ilk olarak sahneye Branding Türkiye’nini Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam çıktı. Sağlam; “Gayrimenkulde Dijital Markalaşma” konusuna değinirken ardından sahneye çıkan SEO Ajans İstanbul’un Kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Salih Gedikli ise “Gayrimenkulde Dijital Pazarlama & Dijital Dönüşüm” konusunda farkındalık sağladı. Üçüncü olarak sahneye CNN TÜRK – SEO LSI Uzmanı Yunus Emre Aslanbaş çıkarak “Gayrimenkul Pazarlamasında SEO’nun Önemi” 
temalı bir anlatım gerçekleştirdi. En son konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan G4A Studio & Workshop Kurucu Ortağı Sercan Yılmaz “Gayrimenkul Pazarlamasında İçerik Pazarlama” konusuna değindi. Böylece etkinliğin teması olan “Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama” ile ilgili tüm dinamiklere yer verilmiş oldu.

Dikkat Çeken Noktalar

İlk olarak kürsüye çıkan Branding Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam“Gayrimenkulde Dijital Markalaşma” konusunu değerlendirirken, meselelerin “nedir”inden ziyade “niye önemlidir”ine de parmak bastı. Bu da katılımcıların ilgisini çekti. Kavramlar üzerine yaptığı girişin ardından gayrimenkul sektörü odağında dijital markalaşmanın önemine vurgu yapan Sağlam, “Gayrimenkul Sektöründe Markalaşmanın Formülü”3F Fenomeni‘ne indirgeyerek marka yönetimine dair farkındalığı arttırdı. Konuşmasının sonunda katılımcılara bir soru yönelten Mürsel Ferhat Sağlam, gayrimenkul sektöründe dijital markalaşma için hap bilgiler vermeyi de ihmal etmedi.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın ardından sahneye çıkan Seo Ajans İstanbul Kurucusu ve Ajans Başkanı Salih Gedikli, “Gayrimenkulde Dijital Pazarlama & Dijital Dönüşüm” odaklı konuşmasında gayrimenkul sektöründeki klasik pazarlama faaliyetlerinin yeterli olmadığından bahsederek gayrimenkul sektörünün gerekli sıçramayı ancak dijital pazarlama stratejileriyle sağlayacağını ifade etti. Avrupa ve Amerika’da gayrimenkul pazarlamasının nasıl ve ne şekilde dijitalleştiğini örneklerle aktaran Gedikli, Türkiye’de benzer işlerin rahatlıkla yapılabileceğini ve bunun da sektörü rahatlatacağını vurguladı.

Etkinliğin üçüncü bölümünde kürsüye çıkan CNN Türk SEO LSI Uzmanı Yunus Emre Aslanbaş “Gayrimenkul Pazarlamasında SEO’nun Önemi” başlıklı konuşmasında dijital pazarlamanın önemli bir dinamiği olan SEO’nun gayrimenkul pazarlamasındaki öneminden bahsetti. Aslanbaş aynı zamanda doğru seo teknikleriyle sektörün en büyükleriyle dahi rekabet etmenin mümkün olduğunu vurguladı.

Gayrimenkulde Dijital Pazarlama etkinliğinin dördüncü ve son kısmında sahneye G4A Studio & Workshop Kurucu Ortağı Sercan Yılmaz çıktı. Yılmaz, “Gayrimenkul Pazarlamasında İçerik Pazarlama” temalı konuşmasında gayrimenkul sektörü odağında içerik pazarlamaya değinerek, gayrimenkul sektörünün bu noktada gerçekleştireceği strateji ve dönüşümle hedeflediği noktaya ulaşabileceğini vurguladı.

Katılımcılara İndirim Kuponu

Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi‘nde gerçekleştirilen ve hem gayrimenkul sektörünün profesyonellerini hem de üniversite öğrencilerini buluşturan Gayrimenkul 2.0: Gayrimenkulde Dijital Pazarlama etkinliğine katılan herkese Salih Gedikli’nin “Gayrimenkul Danışmanları İçin Dijital Pazarlama Eğitimi”ne indirim kuponu hediye edildi.


Not: İndirim kodunu etkinlik sırasında almayan katılımcılar konuyla ilgili buradan iletişime geçebilirler. 

Network Fırsatı

Etkinlik boyunca verilen kahve molalarında konuşmacılarla bizzat tanışma ve onlara soru yöneltme imkanı bulan katılımcılar, etkinlik bitiminde de yine network fırsatı yakaladı. Öğrencilerin yanı sıra akademik kadronun ve sektör profesyonellerinin de katıldığı Gayrimenkulde Dijital Pazarlama etkinliği hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Etkinlikten Kareler

Slaytlar

Gayrimenkulde Dijital Markalaşma

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir