Avustralyalı ünlü lüks giyim markası Forever New, dün gece saatlerinde Türkiye operasyonlarına son verdi.

Son zamanlarda konkordato ilan eden firmalara sıkça rastlıyorduk. Konkordato Haberleri köşesinden sizlere aktardığımız bu haberlere ek olarak bu defa uluslararası bir markanın Türkiye’den çekilmeye karar verdiğini öğrendik. Buna göre ünlü lüks giyim markası Forever New, Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırdığını duyurdu.

Ünlü Lüks Giyim Markası Türkiye’den Çekiliyor

10 ülkede 250’ye yakın mağazasıyla hizmet veren Melbourne merkezli lüks giyim markası Forever New, Instagram üzerinden yaptığı açıklama ile Türkiye pazarından çekildiklerini duyurdu. Firma tarafından alınan bu ani karara ilişkin duyuru herkesi bir hayli şaşırttı.

Forever New Türkiye'den Çıkıyor

Yapılan açıklamada alınan karardan dolayı üzgün olduğunu belirten Forever New, 30 Ocak öncesinde sipariş veren müşterilerin mağduriyet yaşamamaları için ellerinden gelen desteği vereceklerini açıkladı.

Forever New 2009’dan Beri Türkiye’deydi

Forever New, Türkiye’ye 2009 yılında Saide Grup bünyesinde kurulan ve farklı hedef kitlelere hitap eden birden çok yabancı markayı barındıran Retail Platform tarafından getirilmişti. Birkaç yıl önce Saide Tekstil ile yolları ayrılan Forever New, Retail Two Mağazacılık tarafından işletiliyordu. Markanın, yaklaşık 20 mağazasının bulunduğu Türkiye pazarından bir gecede çekilmesi herkesi şaşırtırken birçokları da bu duruma tepki gösterdi.

Tepkiler sosyal medyada hızla büyürken, markanın internet sitesine girenler Avustralya Forever New sitesine yönlendirildi. Bu arada şirket, 30 Ocak’a kadar teslimatların yapılacağını duyurdu. Ayrıca müşterilerin uluslararası siteden alışveriş yapmaya devam edebilecekleri de açıklandı.

Çekilme Kararı Instagram’dan Açıklandı

Ani bir kararla Türkiye’deki operasyonlarını durduran ve Türkiye’den çekilme kararı alan Avustralya merkezli lüks giyim markası Forever New, Instagram’dan yaptığı açıklamada Türkiye’deki faaliyetlerini sona erdirdiğini duyurdu. Bu açıklamanın akabinde markanın web sitesini ziyaret edenler uluslararası siteye yönlendirildi. İşte o açıklamanın tam metni;

“Çok Üzgünüz. Forever New Türkiye operasyonunu sonlandıracağımızı duyurmak bizim için çok zor. Markamızın tüm müşteri, tedarikçi ve takipçilerine yıllar içinde gösterdikleri bağlılık ve destek için teşekkür ederiz. 30 Ocak tarihinden önce verilen siparişleriniz sizlere ulaştırılmaya çalışılacak yada tüm ücret iadeleriniz gerçekleştirilecektir.

Tüm sorularınız için musteri.hizmetleri@forevenew.com.tr ye ulaşabilirsiniz. Sizleri her zaman uluslararası sitemizde alışverişe bekliyoruz. Lütfen bizi şimdi de global Instagram ve Facebook sitemizden takip edebilirsiniz.”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.