Z kuşağının ağırlıklı olarak kullandığı popüler sosyal ağ Snapchat ile video odaklı sosyal ağ Youtube iş birliği yapmaya karar verdi. İşte detaylar!

Kurucumuz Mürsel Ferhat Sağlam’ın sık sık dillendirdiği bir deyiş olan “Geçiciliğin kalıcılığı fenomeni”ni başlatan Snapchat ile dünyanın en çok ziyaret edilen platformlarından biri olan ve artık bir video mecrası olmanın ötesinde video odaklı arama motoru haline gelen Youtube, iş birliği yapıyor. Peki ama nasıl? Konuya dair detayları sizler için derledik!

Snapchat İle Youtube Arasında İş Birliği

Sosyal ağlar zaman içerisinde yaptıkları güncellemeler ve değişiklikler ile kendilerini yenilemeyi sürdürüyor. Bazen de iki sosyal ağ, stratejik iş birliği yaparak güçlerini birleştirebiliyorlar. Bu duruma son örnek Snapchat ile Youtube arasındaki iş birliği oldu.

META’nın sosyal ağlarından olan Instagram, Whatsapp ve Facebook’a story özelliğinin eklenmesiyle popülerliği bir hayli azalan Snapchat, yine de hala önemli bir takipçi kitlesine sahip. Hem takipçi kitlesini artırmak hem de mevcut kitlesini korumak adına Snapchat önemli atılımlar yapmayı sürdürüyor.  Bu bağlamda hatırlanacağı üzere Snapchat 2020 yılında gönderilere tweet ekleme özelliğini duyurmuştu. Şimdi yine buna benzer bir özellik için Youtube ile iş birliği yapan Snapchat, hala sosyal ağ pazarında “ben de varım” diyor.

Evet, Youtube ve Snapchat arasındaki iş birliği sonucu bundan böyle kullanıcılar, Youtube’da paylaşım yaparken videonun altında yer alan Snapchat simgesine dokunarak bağlantıyı hikayelerine kolay bir şekilde ekleyebilecekler. Bu özellik sayesinde mesaj aracılığıyla link göndermek yerine doğrudan paylaşım yapılabilecek.

Konuya dair Snapchat tarafından yapılan açıklama ise şöyle; 

“Bu yeni entegrasyonla, izleyicilerin en sevdikleri klipleri ve videoları Snapchat’te arkadaşlarıyla konuştukları yere göndermelerini her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Bu, YouTube bağlantılarının ilk kez Snapchat Hikayeleri ve bire bir hikayelerle görsel olarak paylaşılabildiği ve aynı zamanda kendini ifade etmek için kameraya ve Snapchat Yaratıcı Araçları’nın tam paketine erişilebildiği ilk zamandır.”

Branding Türkiye Youtube’da! 

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye Youtube’da! Branding Türkiye Tv adıyla alt marka olarak konumlanan ve Youtube başta olmak üzere çeşitli video mecralarında aktif olan Branding Türkiye’yi aşağıdaki bağlantıları kullanarak takip edebilirsiniz;

Youtube’da Takip Edin

Dailymotion’da Takip Edin

Vimeo’da Takip Edin

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.