Binlerce genç kıza voleybol oynama imkanı sunduğu gibi kadınların spordaki varlığını arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren Eczacıbaşı’na Kadınlar Ve Spor Dünya Ödülü!

Eczacıbaşı markasının gurur kaynağı Eczacıbaşı Spor Kulübü, sağladığı imkânlar ve gerçekleştirdiği çalışmalar için Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) “Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü”ne layık görüldü.

Eczacıbaşı’na Kadınlar Ve Spor Dünya Ödülü

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından 18 yıldır verilen Kadınlar Ve Spor Dünya Ödülü‘nü ilk kez Türkiye’den bir marka / kulüp kazandı. Ödül töreni 5 Ekim 2018 Cuma günü Buenos Aires’te gerçekleştirildi. Ödül töreninde Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı bir açıklama yaptı. Faruk Eczacıbaşı’nın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle oldu;

“Bizi çok mutlu eden bir ödül. Çünkü bu ödülün, spor alanında kazandığımız kupalarla ya da uluslararası başarılarımızla doğrudan bir ilgisi yok. Eczacıbaşı Spor Kulübü; erkek basketbolu ile çıktığı yola, kadın voleybolunu seçerek devam etti. Tüm kaynak ve yatırımlarını bu alana yönelterek, sporun kadınlar için daha ulaşılabilir olmasını sağladı. Kadın ve kız çocuklarının voleybola katılımını artırdı. IOC ödülüyle de bu çabalarımız taçlandırılmış oldu.”

Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi (TMOK)  Başkanı aynı zamanda IOC Asbaşkanı olan Prof. Dr. Uğur Erdener, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü’nü almasını değerlendirdi;

“Eczacıbaşı Spor Kulübü, 50 yılı aşkın tarihi boyunca Türk sporunun gelişimine, kadınların spor alanındaki temsiliyetinin artmasına yönelik çok önemli çalışmalara imza attı. Voleybol alanında elde ettiği başarılar, dünyanın önde gelen kulüplerinden biri olması Türkiye’de genç kızların spora yönelmesinde, voleybolun daha popüler hale gelmesinde büyük rol oynadı. Bu çabaların bugün IOC tarafından ödüllendirilmesi ve ülkemizden değerli bir kulübümüzün bu ödülü alıyor olması, gurur ve mutluluk verici. Bu başarının elde edilmesine yönelik katkı sunan tüm Eczacıbaşı Spor Kulübü ailesini tebrik ederim”

50 Bin Dolar Hibe

IOC, ödülün yanı sıra Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün başlatacağı ve kadınların spora katılımının teşvik edilmesini ve genç kızların spor aracılığı ile güçlendirilmesini destekleyecek bir proje için, Eczacıbaşı Spor Kulübü’ne 50.000 dolar değerinde hibe sağlayacağını açıkladı.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.