Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı

Teknoloji devi Apple, California’daki Steve Jobs Theatre’da “Getting Round” adı altında bir etkinlik düzenledi.  Etkinlikte Apple’ın heyecanla ve merakla beklenen yeni ürünleri iPhone Xs, iPhone Xs Plus, iPhone Xr ve Apple Watch Series 4 tüm dünyaya tanıtıldı. 

Apple, ürünlerini 21 Eylül’de ABD (Amerika Birleşik Devletleri)’de satışa çıkacağını açıkladı. Türkiye için ise henüz bir tarih açıklanmadı. iPhone Xs ’in fiyatı yaklaşık 10.800 TL, iPhone Xr‘nin fiyatı ise 749 dolar olarak satışa çıkacağı duyuruldu.

Apple’ın CEO’su Tim Cook etkinlikte yaptığı ilk açıklamasında, daha etkileyici bir dünya yaratmak istediklerini söyledi. Düzenlenen etkinlikte ilk olarak Apple Watch Series 4 daha sonra ise yeni iPhone modelleri tanıtıldı. Apple’ın çıkardığı yeni iPhone modellerinde en üst sürüm “iPhone Xs Max” oldu. iPhone Xs Max 6,5 inçlik OLED ekrana ve A12 Bionic işlemciye sahip. Apple’ın yeni saati olan “Series 4”ün en dikkat çekici özelliklerinden biri, saatin EKG çekebilmesi oldu.

Türkiye’de Apple’ın Yeni Ürünleri Ne Zaman Çıkacak?

Dünyada ve ABD’de 21 Eylül’de satışa çıkacak olan Apple’ın yeni ürünleri Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı henüz bilinmiyor. Dolar kurundaki artış, vergiler ve perakende satış kanalındaki marjlar dikkate alındığında, yeni iPhone ürünleri Türkiye’de fiyat olarak rekor kıracak gibi gözüküyor.

Apple etkinliğini gerçekleştirmeden birkaç saat önce Türkiye’deki iPhone 8 ve iPhone 7 modellerine zam yaptı. Yapılan zamlar dikkate alındığında iPhone Xs Max’in en düşük kapasiteli (64 GB) olan modelinin Türkiye’deki satış fiyatının 10.000 TL’yi aşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir