Apple California’daki Steve Jobs Theatre’da “Getting Round” adı altında bir etkinlik düzenledi. Apple bu etkinlikte yeni ürünlerini tanıttı.

Apple, “Getting Round” temalı etkinlikte, heyecanla ve merakla beklenen yeni ürünlerini tanıttı. Steve Jobs Theatre’da tanıtılan ürünler arasında; iPhone Xs, iPhone Xs Plus, iPhone Xr ve Apple Watch Series 4 vardı.

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı

Apple tüm dünyanın merakla beklediği yeni ürünlerini tanıttığı etkinlikte, ayrıca bu ürünlerin 21 Eylül tarihinde ABD’de satışa çıkacağını da açıkladı. Teknolji devi, yeni ürünlerin Türkiye satışı için ise henüz bir tarih vermedi. Bu arada ürünlerin Türk Lirası cinsinden bedeli oldukça yüksek. Buna göre; iPhone Xs’in fiyatı yaklaşık 10.800 TL iken iPhone Xr‘nin fiyatı ise 749 dolar olarak açıklandı.

Apple Watch Tanıtıldı

Daha Etkileyici Bir Dünya

Apple’ın CEO’su Tim Cook etkinlikte yaptığı ilk açıklamada, daha etkileyici bir dünya yaratmak istediklerini söyledi. Düzenlenen etkinlikte ilk olarak Apple Watch Series 4 daha sonra ise yeni iPhone modelleri tanıtıldı. Apple’ın çıkardığı yeni iPhone modellerinde en üst sürüm “iPhone Xs Max” oldu. iPhone Xs Max 6,5 inçlik OLED ekrana ve A12 Bionic işlemciye sahip. Apple’ın yeni saati olan “Series 4”ün en dikkat çekici özelliği ise EKG çekebiliyor olması!

Yeni Ürünleri Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Tüm dünyada ve ABD’de 21 Eylül’de satışa çıkacak olan Apple’ın yeni ürünlerinin Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı henüz netlik kazanmadı. Dolar kurundaki artış, vergiler ve perakende satış kanalındaki marjlar dikkate alındığında, yeni iPhone modelleri başta olmak üzere Apple’ın Steve Jobs Theatre’da “Getting Round” etkinliğinde tanıttığı ürünler, Türkiye’de rekor fiyatlara satılacak gibi gözüküyor.

Bu arada Apple, yeni ürünlerinin tanıtımı için gerçekleştirdiği “Getting Round”dan birkaç saat önce Türkiye’deki iPhone 8 ve iPhone 7 modellerine zam yaptı. Yapılan fiyat artışı dikkate alındığında iPhone Xs Max’in en düşük kapasiteli (64 GB) olan modelinin Türkiye’deki satış fiyatının 10.000 TL’yi aşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bakalım bu ekonomik şartlar altında Apple, Türkiye’de istediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi? Her ne kadar Apple tutkunu büyük bir kitle olsa da ekonomik koşullar kimi zaman tutkuların gerçekleşmesini engelleyebiliyor.


💡 Apple’dan Yeni Emoji Paketi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.