Çorbanın 1,5 TL Olduğu Lokanta Türkiye’nin Gündeminde

Sosyal medyanın gündemini son 3-4 gündür siyaset, magazin ya da spor ile ilgili gelişmeler değil, Sakarya’daki bir esnaf lokantası belirliyor. Bahadır Lezzet adlı lokantanın başta Twitter olmak üzere tüm sosyal medya ve haber kanallarında popüler olmasının nedeni ise fiyat listesi.

Gün geçmiyor ki sosyal medyada gündemi belirleyen yeni bir gelişme yaşanmasın. Çoğu zaman PR amaçlı kurgulanan durum ve olaylar sosyal medyanın gündemini belirlerken bazen de hayatın içinden ama gözden uzak detaylar sosyal medyanın gündemi oluveriyor. Sakarya’daki “Bahadır Lezzet” adlı esnaf lokantası tam da böyle bir olay.

Fiyat listesiyle görenleri şaşkına çeviren Bahadır Lezzet’in sahibi Sami Özkurt çorbayı 3 yıldır 1.5 liradan sattıklarını dile getirirken sözlerine şunları ekledi: “Bir hafta önce sadece birkaç kalem ürüne zam yapmak mecburiyetinde kaldık. Bundan sonra ciddi anlamda fiyat artışları olmazsa uzun süre zam düşünmüyoruz. ‘Dükkan açalım, tutturalım, daha sonra hemen zam yapalım.’ mantığında değiliz. Vatandaşlarımız sayesinde büyüdük. Kalitemizden kesinlikle ödün vermedik. Kullanmış olduğumuz ürünler, herkesin bildiği marka ürünlerdir. 7 senedir ‘Mutfağımızı, depolarımızı gezebilirsiniz.’ sloganıyla buralara kadar geldik. Depolarımız, mutfaklarımız her daim halkımıza hazır” 

Adapazarı ilçesinde 8 şubesi bulunan lokantanın sahibi Sami Özkurt, döviz kurlarındaki hareketliliğe rağmen fiyat artışına gitmeyerek 3 yıldır uyguladığı ‘1.5 liraya çorba’ hizmetini sürdüreceğini vurguluyor.

Sosyal medya kullanıcıları tarafından başta viral olduğu zannedilse de Bahadır Lezzet’in fiyat listesi tamamen gerçek. Bölge sakinleri sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda Bahadır Lezzet lokantasının yemeklerini öve öve bitiremedi. Buna ek olarak fiyatların gerçek olduğunu da vurgulayan kullanıcıların bu paylaşımları yapmasının ardından İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinden Bahadır Lezzet’e “buraya da bekleriz” tarzında tweet ve mesajlar gönderildi.

Branding Türkiye olarak işini iyi yapan böylesi işletmeleri desteklediğimizi belirtmek isteriz. Ayrıca en yakın zamanda ekipçe Bahadır Lezzet’te yemek yemeye gideceğimizi de belirtelim. 🙂

Bu arada herkesi çok şaşırtan fiyat listesi şöyle;

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir