Film Açıklaması

Kurucu (The Founder)

Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosuna sahip Türkiye’nin en çok okunan ve en popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin fenomen kategorilerinden biri olan Branding Türkiye Öneriyor‘un “Film Önerileri”nde bu hafta The Founder (Kurucu) filmi var.

Peki, iş dünyası profesyonelleri ve girişimciler tarafından önerilen The Founder filminin konusu ne? Filmin oyuncuları ve künyesi başta olmak üzere filme dair tüm detayları sizler için derledik. Merak etmeyin spoiler vermeyeceğiz 🙂

Branding Türkiye tarafından önerilen The Founder (Kurucu) filminin konusu kısaca şöyle; 1954’te Milkshake makineleri satan gezgin satıcı Ray Kroc (Michael Keaton), eşi Ethel (Laura Dern) ile çok şatafatlı olmasa da kendilerine yetecek kadar bir hayat sürmektedirler. Ancak bir şekilde zengin olmanın hayallerini kuran Kroc, bir gün California’ya yaptığı ziyaret esnasında McDonald’s restoranı ile karşılaşır.

İşte ne olduysa bundan sonra olur. Zira Kroc bu ziyaretinde McDonald’s tarafından yapılan hamburgerlerden yer. Ve bu işin tek bir şubeden ibaret olmaması gerektiğine inanır. Çünkü Ray Kroc  işletmenin servis hızından ve çalışma düzeninden de etkinlenmiştir. Bir süre sonra Mac ve Dick yani McDonald kardeşlerle bu işi büyütmek üzere görüşmeye karar veren Ray Kroc işin nasıl büyüyeceğine dair düşünmeye başlar.

Daha önce şubeler açmayı deneyen, ancak başarısız olan McDonald’s Kardeşler, bu teklife ilk başta sıcak bakmazlar, ancak Kroc’un ısrarları sonunda restoran zinciri oluşturmasına izin verirler. Kroc başlarda büyük zorluklarla karşılaşsa da işleri büyütür. Ancak işler büyüdükçe, kardeşler ile Kroc arasında anlaşmazlıklar baş gösterir, Kroc ise hiçbir şekilde durmaya niyetli değildir.

Filmin Özellikleri

Filmin Adı: The Founder (Kurucu)

Yönetmen: John Lee Hancock

Başrol Oyuncuları: Michael Keaton, Nick Offerman, John Carroll Lynch

Senarist: Robert D. Siegel

IMDb Puanı: 7,2

Oylayan Kişi Sayısı: 100,943 Kişi* (*Ekim 2019)

Vizyon Tarihi: 03.03.2017

Bilet Gişesi: 24,1 Milyon Dolar

Filmin Süresi: 1 Saat 55 Dakika (115 Dakika)

Ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Oyuncular

  • Michael Keaton
  • Nick Offerman
  • John Carroll Lynch
  • Linda Cardellini
  • B. J. Novak
  • Laura Dern
  • Justin Randell Brooke
  • Katie Kneeland
  • Patrick Wilson
  • Wilbur Fitzgerald

Kurucu (The Founder) I Fragman

Fragmanı izlemek için YouTube’da Kurucu (The Founder) araması yapabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.