Sosyal medya akımları genelde eğlence amaçlı ve anlamsız olsa da bazen sosyal sorumluluk odaklı sosyal medya akımları da oluyor. Buna en güzel örnekse Norm Ender tarafından başlatılan #FidanChallenge akımı oldu.

Son zamanlarda altın madeni işletmesi için yapılan ağaç kesimleri ve orman yangınları Türk halkının doğaya karşı hassasiyetini bir hayli arttırdı.

Çıkan yangınlar hızlı bir biçimde kontrol altına alınırken alevlerin etkisiyle yanan ağaçların ardından oluşan görüntü istisnasız herkesin yüreğini burktu. Şimdilerde herkes bu bölgelerde hızlı bir fidanlama yapılması gerektiğine inanıyor. Ancak buna dair herhangi bir kitlesel hareket olmamıştı. Ta ki #FidanChallenge başlayana kadar!

Norm Ender #FidanChallenge Başlattı

Son dönemin popüler rap şarkıcısı Norm Ender anlamlı bir sosyal medya akımı başlattı. Sanatçı, dünyada ve Türkiye’de artan orman yangınlarına dikkat çekmek için sosyal medya hesaplarında bir #FidanChallenge videosu yayınladı.

Norm Ender başlattığı #FidanChallenge akımıyla Reynmen‘e meydan okurken, ünlü rap şarkıcısı akımı duyurmak üzere çektiği videoyu Twitter ve Instagram’da paylaştı. İşte Norm Ender’in paylaştığı videoda kullandığı ifadeler;

“Merhaba arkadaşlar ben Norm Ender. Son zamanlarda artan orman yangınları ve çevreye verdiğimiz zarardan dolayı çok huzursuzum. Ve birçok insanın bu konuda rahatsız olduğunu gördüm. İstedim ki sosyal medyanın gücünü bu sefer doğa için kullanalım. Ve bir #Challenge başlatmayı düşündüm.TEMA vakfının internet sitesinde fidan bağışlayabileceğiniz bir bölüm var. Ben 500 adet fidan bağışladım. Ve buradan Reynmen’e meydan okuyorum. Hadi bakalım sen kaç adet bağışlayacaksın görelim bakalım? Ve bir şeyin altını önemle çizmek istiyorum. Doğa bize muhtaç değil, biz doğaya muhtacız. O zaman #FidanChallenge başlasın”

TEMA - Fidan Bağışı

#DahaYeşilBirTürkiye

Branding Türkiye olarak #DahaYeşilBirTürkiye için 3 fidan bağışladık. Kısacası bizler de Norm Ender tarafından başlatılan #FidanChallenge akımını destekliyoruz. Ancak biz biraz daha ileri gidiyoruz ve tüm okuyucularımıza meydan okuyoruz.  Böylece 100 binlerce kişinin bu akıma dahil olmasını umuyoruz.

Bitirmeden önce Norm Ender’i, bu anlamlı kampanyayı başlattığı için yeniden tebrik etmek istiyoruz. Ve #FidanChallenge akımına katılımın yüz binleri hatta milyonları bulmasını diliyoruz.

Son olarak böyle anlamlı meydan okumaları her zaman desteklediğimizi de belirtmek isterim. Meydan okumamızı destekliyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak TEMA Vakfı’nın resmi internet sitesine ulaşabilir ve bu akıma katılarak siz de fidan bağışı yapabilirsiniz.


💡 Bir Sosyal Medya Trajedisi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.