Matrix Efsanesi Dönüyor: Matrix 4 Geliyor

Sinema tarihine damgasını vurmuş kült filmlerden olan Matrix, 16 seneden sonra 4. filmiyle geri dönüyor. Peki Matrix 4’ün başrolünde kimler var. Daha da önemlisi Matrix 4 ne zaman vizyona girecek?

Matrix serisinin 4. filmi uzun bir aradan sonra yeniden izleyiciyle buluşacak. Konuya ilişkin dedikodular bir süredir ortalıkta dolaşsa da serinin devamının çekileceğine dair net bir şey yoktu. Ancak bugün Variety‘de yayınlanan haberle fısıltıdan ibaret olan Matrix 4, bir nevi netlik kazandı.

Matrix 4Bu haberle Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medya mecralarında Matrix’in devam filmi ile ilgili yoğun paylaşım yapıldı. Bu arada Matrix hayranlarının en çok merak ettiği konu Matrix 4’ün kadrosunda kimlerin olacağıydı. Ayrıca filmin ne zaman vizyona gireceği de gündemi meşgul eden bir diğer konuydu.

Matrix 4 Geliyor

Serinin ilk filmi 1999 senesinde vizyona girmişti. Gerek konusu/hikayesi, gerek senaryosu, gerek kurgusu ve gerekse görsel efektleriyle sinemada yeni bir sayfa açan Matrix’in ikinci ve üçüncü filmi (Reloaded ve Revolutions) 2003 yılında peş peşe gelmiş ve böylece seri tamamlanmıştı. Şimdi de Matrix 4 geliyor!

Neo Ve Trinity İle Devam

Matrix serisinin dördüncü filmi için çalışmalara resmen başlandığı bugün duyuruldu. Üstelik yapılan açıklamada Keanu Reeves ve Carrie Anne Moss, Neo ve Trinity rolleriyle yeniden başrolde olacağı belirtildi. Matrix hayranlarını sevindiren bu gelişmenin akabinde Morpheus karakteriyle Neo’ya Matrix evreninde hocalık yapan Laurance Fishburne‘in yeni filmde yer alıp almayacağı merak edildi. Ancak bu konu henüz netlik kazanmış değil. Zira oyuncunun yaştan dolayı filmde rol alma olasılığının düşük olduğu söyleniyor. Yine de bir sürprizle karşılaşabiliriz.

Matrix 4Bu arada filmin yapımcı şirketi Warner Bros, dağıtımcı şirket ise Village Roadshow olacak. Warner Bros yapım şirketinin sözcüsü Toby Emmerich yaptığı açıklamada Matrix filmlerinin yönetmeni Lana Wachowski ile çalışacakları için çok heyecanlı olduklarını aktararak şu ifadeleri kullandı;

Lana, gerçek bir vizyona sahip, özgün ve orjinal bir sinemacı. Matrix evreninin yeni filmini yazıp, yöneteceği ve yapımcısı olacağı için heyecanlıyız.

Matrix 4 Ne Zaman Vizyona Girecek

Matrix 4’ün prodüksiyon çalışmalarına 2020’de başlanacak. Bundan sonraki süreçte filmin çekimleri tamamlanacak ardından yani 2020’li yılların ilk çeyreğinde Matrix efsanesinin geri dönüşüne tanık olacağız. Filmin en geç 2023’te vizyona gireceği söyleniyor.

Önümüzdeki günlerde (30 Ağustos) Matrix’in 20. yıl dönümü kutlanacak. Bunun öncesinde kamuoyuyla paylaşılan Matrix’in devam filmi, şimdiden Matrix hayranlarını bir hayli heyecanlandırdı.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir