İşlemci sektörünün önemli firmalarından biri olan Intel 14 yıldan bu yana kullandığı logosunu değiştirdi. Etkinlikte ayrıca Intel Evo platformu da tanıtıldı.

Intel, 11.nesil Tiger Lake işlemcilerini kamuoyuna tanıttı. Şirket aynı anda yeni logosunu da duyurdu. 2006 senesinden bu yana kullanılan klasik Intel logosuna modern eklemeler yaparak güncelleyen ve logosunu değiştiren şirket, bu sayede eski popüler günlerine dönmeyi hedefliyor. Zira Intel, bir süredir işlemci pazarındaki rekabette hedeflediği verimi alamıyor. Durum böyle olunca kamuoyun nezdindeki popülerliğini de yitirmeye başlayan Intel, kurumsal kimliğinde yaptığı bu köklü değişiklikle yeniden gündeme geldi.

Intel Logosunu Değiştirdi

Gerçekleştirdiği etkinlikle Intel Evo markasını tanıtan ve yeni işlemcisine dair detayları paylaşan Intel, aynı zamanda 2006’dan beri kullandığı logosunu da değişitirdiğini duyurdu.

Intel Yeni Logo

Yeni logonun, eski logonun mirasını taşıdığını ifade eden şirket yeni logoda da Intel ile özdeşleşen mavi ve beyaz renkleri kullanmayı ihmal etmemiş. Daha minimalist bir çizgi taşıyan yeni logo, günümüz şartlarına uyumlu bir tasarım çizgisine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Logonun farklı renk kombinasyonlarıyla oluşturulmuş yani farklı zeminlere yönelik kullanım versiyonları da mevcut. Öte yandan yeni logo ile birlikte Intel iRIS, Xeon, Evo, Core, Pentium, Optane logoları da güncellendi. Bu arada yeni logoya dair tüm detaylar bir Youtube videosunda özetlenmiş. İzlemek isterseniz videoyu yazının sonuna bırakıyoruz.

Intel Evo Nedir?

Intel, gerçekleştirdiği etkinlikte “Intel Evo’yu da tanıttı. En kısa açıklamayla Evo; 11. nesil Core ile Project Athena’nın bir araya geldiği bir platform olacak. Şirket  Evo’yu tanıtırken şu açıklamaları yapıyor;

  • İnsanların odağının ve iş akışının nasıl geliştirileceğine dair araştırmalara dayanarak tüm Intel® Evo™ platformlu tasarımlarda en iyi dizüstü bilgisayar üreticileriyle birlikte çalışılmıştır ve bu tasarımlar, anında uyanma ve uzun pil ömrü de dahil olağanüstü bir mobil deneyim sunmaktadır.
  • Tüm Intel Evo™ platformlu dizüstü bilgisayarlarda hızlı genel performans ve daha etkileyici kullanım deneyimleri için Intel Iris® Xe grafiklerine sahip, sınırları zorlayan 11. Nesil Intel Core™ i5 veya i7 mobil işlemciler bulunur.
  • Her an yaşamımızın her alanını yönetmek için dizüstü bilgisayarlarımıza güveniyoruz. Intel Evo™ platformlu dizüstü bilgisayarlar, yaratıcılığınızı kaybetmeden özgürce hareket edebilmeniz için olağanüstü yanıt hızı, pil ömrü, bağlantı, ses, ekran ve ince ve hafif tasarımlar sunar.

Evet, işlemci pazarındaki rekabet gün geçtikçe ve teknoloji geliştikçe devam ediyor. Sektörün köklü firmalarından Intel,  pazardaki hakimiyetini yeniden sağlamak üzere Evo’yu geliştirirken diğer yandan kurumsal kimliğini güncelleyerek logosunu değiştirdi. Bakalım bu hamle Intel’e, istediğini verecek mi? Yoksa Intel daha efektif hamleler mi yapmak zorunda kalacak? Bekleyip göreceğiz.


💡 Netflix Bazı İçerikleri Ücretsiz Sunacak

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.