2018’de Önerdiğimiz İş Dünyası Kitapları

Branding Türkiye’nin “İş Kitapları” kategorisinde önerdiği sektör profesyonelleri ve akademisyenler tarafından kaleme alınmış olan 10 kitaptan oluşan bu listeyi sizler için hazırladık. 

Stratejik Marka Yönetimi

Stratejik Marka Yönetimi – Mürsel Ferhat SAĞLAM

Dijital Pazarlama ve Marka Yönetimi / İletişimi Uzmanı, Yazar, Akademisyen ve aynı zamanda Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan Stratejik Marka Yönetimi adlı bu kitap Dikeyeksen Yayınları etiketiyle yayınlandı. Stratejik Marka Yönetimi’nde; marka yönetimi / iletişimi ile ilgili “nedir?” yerine “nasıl?” sorusuna yanıt veriliyor. Pratiğe yönelik yol haritası ve markalaşmaya dair farkındalık içeren kitap, bu yönüyle bir ilk özelliği taşıyor.

Satış Psikolojisi

Emrah ALTUNTECİM – Satış Psikolojisi

Emrah Altuntecim’in kaleme aldığı “Satış Psikolojisi” adlı kitap, satış konusundaki algı ve psikolojiyi gözler önüne sererek satışa dair stratejik taktiklerin aktarılmasını sağlıyor.

Önce Kendimi Sattım

Önce Kendimi Sattım – İlker Taner UZUN

İlker Taner Uzun‘un Önce Kendimi Sattım adlı kitabı Platin Dergisi tarafından 2017 yılında Yılın En İyi Satış & Pazarlama Kitabı kategorisinde ödül almasının yanı sıra satış alanında kariyer yapanlar için başucu kitabı olma özelliği taşımaktadır.

T-İnsan

T-İnsan – Ufuk TARHAN

Türkiye’nin İlk Kadın Fütüristi, Dünyanın En Etkili 100 Kadın Fütüristi Arasındaki Tek Türk Gelecek Tasarımcısı ve İş Avatarı Ufuk Tarhan tarafından kaleme alınan T-İnsan adlı bu kitapta vurgulanan T-İnsan Modeli; size hayatı yeniden anlamlandırıp, gelecek kaygısı ile başa çıkıp, geleceğinizi tasarlamanız için yeni çıkışlar, çareler, ipuçları ve çok somut, uygulanabilir bir bireysel gelişim, değişim, dönüşüm modeli sunuyor.

Satış Küpü

Satış Küpü – Kürşat TUNCEL

Kürşat Tuncel tarafından kaleme alınan Satış Küpü adlı bu eser günümüzün pazarlama stratejilerinin gerektirdiği etkili satış tekniklerini ve bunların birbirleriyle ilişkilerini öğrenmek isteyen satıcılar için yazıldı.

Toplulukları İkna Sanatı

Toplulukları İkna Sanatı – Ali KİRMAN

Satış Guruları adlı platformun kurucularından olan ve satış alanında bir duayen olarak kabul edilen Ali Kirman, yazar, eğitmen, konuşmacı yönleriyle tanınmakta olup Toplulukları İkna Sanatı kitabıyla iş dünyasında en çok ihtiyaç duyulan özelliklerden biri olan ikna hakkında; fikir, fayda ve farkındalık odaklı bir eser ortaya koymuştur.

Helikopter Bakışı

Helikopter Bakışı – Hakan OKAY

Hakan Okay tarafından kaleme alınan Helikopter Bakışı adlı bu kitap stratejik pazarlama ve marka yönetimi / iletişimi ile ilgili kavramsal bir farkındalık taşıyor.

Blokzinciri Teknolojisi

Blokzinciri Teknolojisi – Hakan ATABAŞ

Hakan Atabaş tarafından kaleme alınan Blokzinciri Teknolojisi ve Kripto Paraların Hayatımızdaki Yeri adlı bu kitap konuyla ilgili en kapsayıcı ve açıklayıcı eserlerden biri olma özelliğini taşıyor. Bu konuyla ilgili olan herkesin mutlaka okuması gereken bu kitap ayrıca blokzinciri ve kripto para teknolojilerinin günümüzde kaybolmuş olan güvenliğimizi nasıl geri getirdiğini, gelecekte ise bu teknolojinin nasıl devrimlere yol açacağını anlamanız için bir belge niteliğinde.

Kitlesel Fonlama

Kitlesel Fonlama – Savaş ÜNSAL

Savaş Ünsal tarafından kaleme alınan Kitlesel Fonlama adlı bu kitap özellikle girişimciler, projesine inanan gençler, işini geliştirmek isteyen KOBİ’ler ve yatırımcılar için harika ipuçları barındırıyor. Bir projenin, iş fikrinin, işleyen bir sistemin gelişmesi ve büyümesi için gerekli olan fon desteğinin nasıl sağlanacağı konusunda bir başucu kitabı olma özelliği taşıyan bu eser aklınızdaki sorulara yanıt bulmanızı sağlayacak.

Başarısızlık Rehberi

Yöneticinin Başarısızlık Rehberi – Özhan ATALAY

Özhan Atalay tarafından kaleme alınan Yöneticinin Başarısızlık Rehberi adlı bu kitap iş dünyası profesyonelleri için gerçekten de bir rehber niteliği taşıyor. İster yeni iş kuruyor olun, ister bir firma sahibi ya da yönetici olun, kitapta anlatılan konular hakkında farkındalık yaşamanızın sizi iş hayatında birkaç vahim hatadan kurtarabilir.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

1 Yorum Yap

  1. Avatar
    • Erdoğan CEYLAN -

    • 20 Ocak 2019 at 23:01 pm

    Bilgi Güçtür

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir