Branding Türkiye’nin “İş Kitapları” kategorisinde önerdiği sektör profesyonelleri ve akademisyenler tarafından kaleme alınmış olan 10 kitaptan oluşan bu listeyi sizler için hazırladık. İşte 2018’de Önerdiğimiz İş Dünyası Kitapları!

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin fenomen kategorilerinden biri olan Branding Türkiye Öneriyor‘da 2018 boyunca önerdiğimiz kitapları “Kitap Önerileri” kategorisinde yayınladık. Şimdi yılın özeti niteliğindeki bu içerikte 2018’de önerdiğimiz iş dünyası kitaplarını yayınlayacağız.

2018’de Önerdiğimiz İş Dünyası Kitapları

Branding Türkiye Öneriyor mottosuyla yayınladığımız iş dünyası kitapları şöyle;

  • Stratejik Marka Yönetimi – Mürsel Ferhat SAĞLAM
  • Emrah ALTUNTECİM – Satış Psikolojisi
  • Önce Kendimi Sattım – İlker Taner UZUN
  • T-İnsan – Ufuk TARHAN
  • Satış Küpü – Kürşat TUNCEL
  • Toplulukları İkna Sanatı – Ali KİRMAN
  • Helikopter Bakışı – Hakan OKAY
  • Blokzinciri Teknolojisi – Hakan ATABAŞ
  • Kitlesel Fonlama – Savaş ÜNSAL
  • Yöneticinin Başarısızlık Rehberi – Özhan ATALAY

Şimdi sırasıyla kitaplara kısaca değinerek yıl boyunca önerdiğimiz kitapları tanıyalım!

Stratejik Marka Yönetimi – Mürsel Ferhat SAĞLAM

Dijital Markalaşma Uzmanı, Sosyal Medya Stratejisti, Mentor, Yazar ve Akademisyen Mürsel Ferhat Sağlam, aynı zamanda bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye‘nin de sahibi ve genel yayın yönetmenidir. Edebi türde kitaplarının yanında Sağlam’ın iş kitapları odağında eserleri de mevcuttur. Stratejik Marka Yönetimi adlı bu kitap sektörel anlamda Mürsel Ferhat Sağlam’ın yayınlanmış ilk kitabıdır. Dikeyeksen Yayıncılık etiketiyle piyasaya çıkan Stratejik Marka Yönetimi’nde; marka yönetimi / iletişimi ile ilgili “nedir?” yerine “nasıl?” sorusuna yanıt veriliyor. Pratiğe yönelik yol haritası ve markalaşmaya dair farkındalık içeren kitap, bu yönüyle Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Satış Psikolojisi – Emrah ALTUNTECİM

Emrah Altuntecim’in kaleme aldığı “Satış Psikolojisi” adlı kitap, satış konusundaki algı ve psikolojiyi gözler önüne sererek satışa dair stratejik taktiklerin aktarılmasını sağlıyor.

Önce Kendimi Sattım – İlker Taner UZUN

İlker Taner Uzun‘un Önce Kendimi Sattım adlı kitabı Platin Dergisi tarafından 2017 yılında Yılın En İyi Satış & Pazarlama Kitabı kategorisinde ödül almasının yanı sıra satış alanında kariyer yapanlar için başucu kitabı olma özelliği taşımaktadır.

T-İnsan – Ufuk TARHAN

Türkiye’nin İlk Kadın Fütüristi, Dünyanın En Etkili 100 Kadın Fütüristi Arasındaki Tek Türk Gelecek Tasarımcısı ve İş Avatarı Ufuk Tarhan tarafından kaleme alınan T-İnsan adlı bu kitapta vurgulanan T-İnsan Modeli; size hayatı yeniden anlamlandırıp, gelecek kaygısı ile başa çıkıp, geleceğinizi tasarlamanız için yeni çıkışlar, çareler, ipuçları ve çok somut, uygulanabilir bir bireysel gelişim, değişim, dönüşüm modeli sunuyor.

Satış Küpü – Kürşat TUNCEL

Kürşat Tuncel tarafından kaleme alınan Satış Küpü adlı bu eser günümüzün pazarlama stratejilerinin gerektirdiği etkili satış tekniklerini ve bunların birbirleriyle ilişkilerini öğrenmek isteyen satıcılar için yazıldı.

Toplulukları İkna Sanatı – Ali KİRMAN

Satış Guruları adlı platformun kurucularından olan ve satış alanında bir duayen olarak kabul edilen Ali Kirman, yazar, eğitmen, konuşmacı yönleriyle tanınmakta olup Toplulukları İkna Sanatı kitabıyla iş dünyasında en çok ihtiyaç duyulan özelliklerden biri olan ikna hakkında; fikir, fayda ve farkındalık odaklı bir eser ortaya koymuştur.

Helikopter Bakışı – Hakan OKAY

Hakan Okay tarafından kaleme alınan Helikopter Bakışı adlı bu kitap stratejik pazarlama ve marka yönetimi / iletişimi ile ilgili kavramsal bir farkındalık taşıyor.

Blokzinciri Teknolojisi – Hakan ATABAŞ

Blokzinciri Teknolojisi ve Kripto Paraların Hayatımızdaki Yeri adlı bu kitap blokzinciri konusunda en kapsayıcı ve açıklayıcı eserlerden biridir. Bu konuya ilgisi olan herkesin mutlaka okuması gereken Blokzinciri Teknolojisi kitabı ayrıca, blokzinciri ve kripto para teknolojilerinin günümüzde kaybolmuş olan güvenliğimizi nasıl geri getirdiğini, gelecekte ise bu teknolojinin nasıl devrimlere yol açacağını anlamanız için bir belge niteliğinde.

Kitlesel Fonlama – Savaş ÜNSAL

Savaş Ünsal‘ın kaleme aldığı Kitlesel Fonlama, girişimciler, işini geliştirmek isteyen KOBİ’ler ve yatırımcılar için harika ipuçları barındırıyor. Bir projenin, iş fikrinin, işleyen bir sistemin gelişmesi ve büyümesi için gerekli olan fon desteğinin nasıl sağlanacağı konusunda bir başucu kitabı olma özelliği taşıyan bu eser aklınızdaki sorulara yanıt bulmanızı sağlayacak.

Yöneticinin Başarısızlık Rehberi – Özhan ATALAY

Özhan Atalay’ın kaleme aldığı Yöneticinin Başarısızlık Rehberi, iş dünyası profesyonelleri için gerçekten de bir rehber niteliği taşıyor. İster yeni iş kuruyor olun, ister bir firma sahibi ya da yönetici olun fark etmez. Bu kitapta anlatılan konular hakkında farkındalık yaşamanız, sizi iş hayatında birkaç vahim hatadan kurtarabilir.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.