İyi bir satış profesyoneli olmak değişen dünyayı takip etmeyi gerektiriyor. Bu düşünceden yola çıkarak sizlerle, satış profesyonellerinin kesinlikle izlemesi gereken 5 TEDX videosu paylaşacağım.

Bir satış profesyoneli olarak kendimi her gün geliştirmeye,her an yeni şeyler öğrenmeye ve ileriye dönük adımlar atmaya çok hevesliyim. Her gün değişen dünyamıza ayak uydurabilmek için de başka bir yol olduğunu düşünmüyorum. Özetle, iyi bir satış profesyoneli olmak değişen dünyayı takip etmeyi gerektiriyor.

Satış Profesyonellerinin İzlemesi Gereken 5 TEDX Videosu

TEDX videoları, kendimizi geliştirmemizi sağlayacak ve motivasyonumuzu arttıracak olan içerikler arasında yer alıyor. O nedenle bu yazımda size ilham olacak ve yeni şeyler öğrenmenizi sağlayacak 5 TEDX Videosu paylaşmak istedim. Bunlar;

  • Başarının 12 Sihirli Anahtarı – Şerif Kaynar
  • Başarı(sızlık) Yazılımımız Nasıl Çalışıyor? – Mümin Sekman
  • Endüstri 4.0 (D)evrimi Yolunda | 2017 – Ali Rıza Ersoy
  • Hayalini Yorganına Göre Uzat – Acar BALTAŞ
  • Domatesler Acele Etmez! – Müfit Can Saçıntı

Hepsini sonuna kadar seyretmenizi kesinlikle tavsiye ederim!

1) Başarının 12 Sihirli Anahtarı – Şerif KAYNAR

Şerif Kaynar bize bu videoda başarının anahtarlarından bahsediyor. Ve Kaynar’ın tespitleri çok doğru. İş hayatında olan herkesin seyretmesi gereken bir video olmasına karşın, satış profesyonellerinin başarıya giden yolda bu tavsiyelere daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

2) Başarı(sızlık) Yazılımımız Nasıl Çalışıyor? | Mümin SEKMAN

Satış ve başarı ayrılmaz 2 kelime. Bizim dünyamızda “Dün çok başarılıydı” diye bir kavram yok. “Bugün ne kadar başarılısın?” kavramı var. Hem satış alanında hem de genel olarak hayatta başarılı olmak adına Mümin Sekman’dan harika bir konuşma!

3) Endüstri 4.0 (D)evrimi Yolunda | 2017 | Ali Rıza ERSOY

Satış profesyonelleri olarak geleceğin dünyasını anlamalıyız. Kendimizi o dünyaya hazırlamalıyız. Bence geleceğin dünyasında duygulara dokunan her meslek grubu yaşayacak ama biz satış profesyonelleri olarak bunu ne kadar yapabileceğimizi ve bunu nasıl yapacağımızı öğrenmeliyiz. Ali Rıza Ersoy’un bu konuşması geleceğin dünyasını harika bir şekilde anlatıyor.

4) Hayalini Yorganına Göre Uzat – Acar BALTAŞ

Satış profesyonellerinin vizyonlu, hırslı ve büyük hedefleri olması gerekir. Hedeflerimiz sayesinde her gün daha fazla çalışabiliriz. Bu videoda Acar Baltaş, aslında hedef koyarken gerçekçi olmamız gerektiğinden bahsediyor… Ki çok doğru bir nokta.

5- Domatesler Acele Etmez! – Müfit Can SAÇINTI

O kadar yoğun ve stresli bir tempoda çalışıyoruz ki bu video bence olaylara daha sakin bakmamızı sağlayacak. En azından bu video hayatın anlamına dair hepimizde bir farkındalık oluşturacaktır. Stres, mücadele ve her gün edilen kavgaları bazen bir kenara bırakıp hayatı da yaşamalıyız öyle değil mi?

Bu yazıda sizlerle satış profesyonellerinin kesinlikle izlemesi gerektiğini düşündüğüm 5 TEDX videosunu paylaştım. Bu arada Yeni Nesil Tematik Kanal mottosuyla yayın yapan Branding Türkiye Tv‘yi Youtube’da takip edebilirsiniz. Abone olmak için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.