Günümüzde birçok tercüme platformunun bulunması, tercüme bürosu seçimi sürecini daha da zorlaştırmış durumda. Bu noktada devreye kalite belgeleri girmektedir. İşte, tercüme hizmetinde kalite belgelerinin önemi!

Geleneksel tercüme bürolarının sunmuş olduğu geleneksel tercüme hizmetinin yerini tamamen yeni nesil tercüme bürolarının sunmuş olduğu online tercüme hizmetinin almasıyla birlikte, artık profesyonel tercüme hizmeti temin etmek geçmişe göre çok daha kolay.

Evinizde ya da ofisinizde otururken; akademik tercüme, teknik tercüme, medikal tercüme, tıbbi tercüme, hukuki tercüme ve web sitesi tercümesi başta olmak üzere tüm alanlar için ve dil çiftleri için profesyonel tercümanlar tarafından hizmet almanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey çalışacağınız tercüme bürosunun web sitesi üzerinden siparişinizi birkaç adımda oluşturmak. Fakat tercüme sektöründe yatırımların artmasıyla birlikte piyasada birçok platform var. Bu nedenle kalite ve profesyonellik açılarından, çalışacağınız tercüme bürosunu özenle seçmeniz gerekmektedir.

Peki ama nasıl? Burada devreye tercüme hizmetinde kalite belgeleri konusu girmektedir.

Tercüme Hizmetinde Kalite Belgelerinin Önemi

Günümüzde piyasada hem insan kaynaklı hem de bilgisayar tabanlı birçok tercüme platformu var. Bu durum doğru tercüme bürosu seçimi sürecini daha da zorlaştırmaktadır.

Bu noktada, çalışacağınız tercüme bürosu hakkında önceden bilgi edinmeniz önemli. Böylece hangi alanlar için avantajlı hangi alanlar için dezavantajlı olduğunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle de online tercüme bürosunun elde etmiş olduğu çeşitli kalite belgeleri, kalitenin somut delilleri olarak size iyi bir referans olacaktır.

Mesela tercüme sektörü için herhangi bir tercüme bürosunun elde etmiş olduğu ISO kalite belgesi, alacağınız kaliteli ve profesyonel tercüme hizmetinin önceden garantisi niteliğindedir.

Müşteri Değerlendirmeleri

Geleneksel tercüme hizmetinin aksine, müşteri portföylerini tamamen online ortamda oluşturan online tercüme büroları müşteri memnuniyetine daha çok önem vererek daha fazla müşteriye ulaşmak adına her daim eksiksiz ve hatasız hizmet sunmaktadır.

Birçok tercüme bürosu da müşteri değerlendirmeleri paylaşımlarını websitelerinde yayınlayarak, müşterilerine kendileri hakkında daha fazla bilgi vermektedirler. Geçmiş müşteri deneyimi hakkında bilgi sahip olmak ise tercüme hizmeti alacak olan kişilere firma hakkında olumlu veya olumsuz birtakım bilgiler vermektedir.

Bu kapsamda; alanı ne olursa olsun tüm tercüme siparişiniz için, sonrasında yarı yolda kalmamak adına yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Buna göre; hem kalite belgesi araştırması yapmak hem de müşteri değerlendirmelerini okumak sizin için yararlı olacaktır.

Online tercüme bürosu olarak da Çevirimvar.com, gerek sahip olduğu ISO kalite belgeleri gerekse web sitesinde yer verdiği müşteri değerlendirmeleri bölümüyle hem düzenli hem de yeni müşterilerine merak ettikleri her şeyi sunmaktadır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.