CaseBilkent 2020 için geri sayım başladı. Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü tarafından son 16 yıldır her yıl düzenlenen ve Bilkent Üniversitesi yönetimi tarafından aktif olarak desteklenmekte olan CaseBilkent bir vaka analizi yarışmasıdır.

CaseBilkent bu yıl (2020) 17 – 21 Şubat tarihlerinde yani CaseBilkent haftası olarak tabir edilen sürede gerçekleşecek. Yarışmanın finalinin ise 23 Şubat 2020’de yapılması planlanıyor. CaseBilkent’i Türkiye’de eşsiz ve benzersiz kılan birçok yönü var. Bunlardan en önemlisi çözülen vakanın; Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı anketlerle belirlenen Bilkent’e ilişkin bir sorun üzerine kurulmasıdır. Diğer yandan bu problemi yine Bilkent öğrencilerinin çözmesi CaseBilkent’i özgün ve sürdürülebilir kılmaktadır.

CaseBilkent 2020 Başlıyor!

Üniversite yönetiminin de desteğiyle Bilkent Üniversitesi öğrencileri her sene, üniversitelerinde gördükleri bir problemi çözerek farkındalık oluşturma şansına sahip olmaktadırlar. Bu yıl 16. kez gerçekleştirilecek olan CaseBilkent, Akbank ana sponsorluğunda 17 – 21 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek. Yarışmanın finaliyse 23 Şubat’ta!

Geleneksel hale gelen ve değer üretme kaygısı taşıyan “CaseBilkent 2020″nin resmi medya sponsoru ise Branding Türkiye oldu.

17 Şubat’ta Volvo Türkiye Genel Müdürü Sabri Sözen’in semineri ile başlayacak olan CaseBilkent haftası, BCG ve EY gibi prestijli firmaların eğitimleri ile devam edecek. Başvurular ise 11 Şubat 23.59’da kapanıyor olacak. Yeni deneyimler ve networking fırsatları için www.orbilkent.co üzerinden yarışmaya başvuru yapabilirsiniz.


CaseBilkent I Hakkında

“Think, apply and change!“

Operational Research Kulübü’nün en eski etkinliği olan CaseBilkent, yapısı itibariyle de Türkiye’de ilk ve tek olan bir vaka analizi yarışmasıdır. CaseBilkent adından da anlaşıldığı gibi “Bilkent Üniversitesi”ndeki insanların okul ile ilgili seçtiği ana bir problemin bir vakaya dönüştüğü bir projedir. Onu yapısı itibariyle özel kılan şey ise bu vakanın çözüm önerisinin hem “Bilkent Üniversitesi”nin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencileri tarafından sunulması hem de jüri olan akademisyenler tarafından seçilen çözümün okulda yürürlüğe girmesidir.

CaseBilkent, insanlara takım halinde çalışmayı, problem çözmeyi ve analiz etmeyi öğreterek onlara katkı sağlamaktadır. Koca bir haftayı içinde barındıran CaseBilkent belli şirketleri de hem kampüsle hem de katılımcılarımızla buluşturarak onları geliştirmeyi hedefler. Case eğitimleri, seminerler ve workshoplar, mülakat simülasyonları gibi etkinliklerle dolu dolu geçen bir haftadır. CaseBilkent, herkesin yararlanması gereken ve fakat sadece Bilkent Üniversitesi’ne özel olan bir etkinliktir.


💡 Global Career Summit

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.