Günümüzde 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan ve Messenger, Instagram, Whatsapp gibi güçlü sosyal ağları bünyesinde bulunduran Facebook yenileniyor. İşte yeni Facebook hakkında tüm detaylar.

2 milyar kullanıcısıyla Facebook, sadece dünyanın en büyük sosyal ağı değil. Facebook aynı zamanda dünyanın en çok izlenen televizyonu, dünyanın en çok okunan gazetesi / dergisi / blogu, dünyanın en çok dinlenen radyosu, dünyanın en büyük reklam alanı ve dünyanın en sosyal ortamı.

Whatsapp ve Instagram gibi güçlü sosyal ağları bünyesine katarak sosyal ağ pazarını bir nevi domine eden Facebook ile ilgili oldukça kapsamlı ve detaylı olarak hazırladığımız Facebook Nedir? Neden Önemlidir? Facebook’un Özellikleri Nelerdir? adlı makaleyi okumanızı öneririm.

Buna ek olarak Facebook’un güncel durumunu anlamak ve öğrenmek adına büyük öneme sahip olan Güncel Facebook İstatistikleri başlıklı makaleye de mutlaka göz atın. Çünkü bu yazımızda Facebook ile ilgili nedir, niye önemlidir, nasıl kullanılır vb. odaklı olmayacağız.

Bu defa yenilenen Facebook üzerine bir değerlendirmede bulunacağız. Zira Facebook yenileniyor.

Peki Facebook’ta neler değişti?

Facebook Yenileniyor

Bir önceki paragrafta belirttiğimiz gibi bu makalenin konusu Facebook’u nedir / nasıl odağında çözümlemek değil. Bu yazıda Facebook tarafında paylaşılan yeni Facebook tasarımıyla ilgili detayları sizlere aktaracağız.

Evet, Facebook, kamuoyuyla paylaştığı bilgiye göre yeni tasarıma çok kısa süre sonra geçecek.

Peki yeni Facebook neleri barındırıyor?

İşte yeni Facebook tasarımı hakkında tüm ayrıntılar!

FB Yeni Arayüz

İşte Yeni Facebook

Facebook, yeni tasarım ile alakalı bilgi verirken bunu birkaç adımda özetlemeyi tercih etmiş. Bunları Facebook’un ifadeleriyle direkt olarak aktaralım.

Yeni Facebook Dinamik Tasarım

Sevdiğin Şeyleri Daha Hızlı Bul

Daha akıcı hale getirdiğimiz yeni gezinme sayesinde istediğin yere hızlıca git.

Facebook'un Yeni Tasarımı

Daha Sade Bir Görünüm. Daha Büyük Metin

Daha büyük yazı tipleri ve sadeleştirilmiş yerleşimler istediğin şeyi yapmanı kolaylaştırır.

FB Karanlık Mod

Gözlerini Dinlendir

Yeni karanlık modu görünümüyle ekran parlaklığını azalt.

Tam Ekran Fotoğraf Ve Video

Fotoğraf Ve Videoları Tam Ekran Gör

Yeni sürükleyici yerleşimle yakınlardaki hikayeleri, programları ve albümleri takip et ve yorumunu ekle.

Facebook yeniliyor odağındaki makalemizde Facebook’taki güncel ve radikal gelişmeye dair tüm detaylara yer verdik. Tüm bunları göz önüne aldığımızda; Facebook’un yeni tasarımda daha sade ama daha dinamik bir görünüme yer vereceğini söyleyebiliriz. Öte yandan yeni tasarımda kullanıcı deneyimi odağında davranıldığını görüyoruz. Bunun başlıca nedeni de bence Facebook’un eski aktifliğini yeniden yakalama arzusu…

Bu arada Facebook, yeni tasarımın ne zaman tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacağına dair herhangi bir detay paylaşmadı. Ancak isteyen kullanıcılar yeni Facebook’a geçiş yapabiliyorlar.


💡 Facebook Yanıltıcı Reklamları Yasaklıyor

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.