Arka Kapak

Postmodern Pazarlamayı Anlamak

Prof Dr Yavuz Odabaşı tarafından kaleme alınan Postmodern Pazarlamayı Anlamak adlı kitabın arka kapak metni;

Y, Z, ve Alfa kuşakları… Pazarlama sektörünün hedef kitlesi hızla değişiyor. Artık Z kuşağına ürün pazarlarken kullanılan yöntemler Alfa kuşağı için geçerli değil.

Peki, teknolojisiz bir dönem geçirmeyen yeni nesil, pazarlamanın da bu çağa ayak uydurmasını istemekte haksız mı? Pazarlama dünyası bu postmodern çağı yakalamak için neler yapıyor? Hızlı, interaktif, yaratıcı, en iyisi ve samimi olmalarını bekleyen tüketiciyi kazanmak için ne tür yenilikler geliştiriyor?

Endüstri 4.0’dan 5.0’a doğru yol alırken pazarlama sektöründe tüketiciyi anlama ve ürünü kabul ettirme yöntemlerinin değişime uğradığına hepimiz şahit oluyoruz. Artık bilinçli farkındalık, tüketici aktivizmi, estetik pazarlamanın konuşulduğu bir dönem içindeyiz. Bu nedenle her an her yerde karşınıza çıkan pazarlama hareketlerini postmodernizm ışığında anlamak ve yorumlamak gerekiyor.

Prof Dr Yavuz Odabaşı“nın iş/ekonomi dergilerinde ve gazetelerde pazarlama dünyasındaki gelişmeleri kaleme aldığı çok okunan yazılarından bir araya getirilen Postmodern Pazarlamayı Anlamak, pazarlama, iş, ekonomi ve iletişim alanlarına uzaktan yakından ilgi duyan herkesin kolayca okuyacağı ve ilgileneceği bir seçki.

Postmodern Pazarlamayı Anlamak kitabını okudukça ve anladıkça da postmodern pazarlamanın dışında kalamayacakları kesin…

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: The Kitap

Çevirmen: Yok

Yayın Tarihi: 01.07.2019

ISBN: 6057950444

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 256

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Boyut: 13.5 x 21 cm

Tür: Ekonomi > Pazarlama

Yazar Hakkında I Prof Dr Yavuz Odabaşı

Prof Dr Yavuz Odabaşı, 1949’da Bafra’da doğdu. A.İ.T.İ.A. 1971 yılı İşletme-Muhasebe bölümünden mezun oldu. Aynı Akademi’deki İşletme Yönetimi Enstitüsü Pazarlama Bölümü’nü 1973 yılında tamamlayarak İşletme Bilim Uzmanlığı’nı kazandı.

Askerlik görevini takiben 1975 yılında Cam-Elyaf San. A.Ş.’de Satış Sorumlusu olarak çalıştı. 1976 yılında devlet bursu ile A.B.D.’ne gitti ve master-doktora derecelerini pazarlama konusunda elde etti.

1982-1985 yıllarında Erciyes Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 1985 yılından bu yana Anadolu Üniversitesi’nde görev yapmakta olup; Eskişehir Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürlüğü, Entegre Yüksekokulu Müdürlüğü ve İşletme Fakültesi Kurucu Dekanlık görevlerinde bulunmuştur. Halen İşletme Fakültesi öğretim üyesidir.

Prof Dr Yavuz ODABAŞI; 1976 yılında yurt dışı doktora öğrenimi için devlet bursu ve 1989 yılı Cen Ajans “Reklam Ajansı Seçimi” konulu yarışmada Mansiyon ödülü kazanmıştır. Buna ek olarak Prof. Dr. Yavuz Odabaşı, “Journal of International Consumer Marketing” dergisinin Editorial Review Boardüyeliği yapmıştır. Ayrıca, Industrial Marketing Management dergisinin hakemlerindendir.

Halen, Pazarlama ve İletişim Kültürü (Pİ) Dergisi’nin ortak editörlerindendir. Merkezi İngiltere’de bulunan MCB University Press’in dergilerinde yayınları olanların üye olabildikleri LITERATI CLUB üyesi olup aynı zamanda Pazarlama Derneği’nin kurucu üyeleri arasındadır.

Özel ve kamu kuruluşlarında eğitim çalışmalarını yürütmekte ve şirketlere danışmanlık görevlerine devam etmektedir.

“Prof Dr Yavuz Odabaşı”nın Kitapları

 • Yavuz Odabaşı – Tüketici Davranışı (Açıköğretim Fakültesi Yayını – 1986)
 • KAVAS Alican ve Yavuz ODABAŞI, Türkiye’de Tüketim Kooperatiflerinin Bugünkü Durumu – Alınması Gereken Tedbirlerin Araştırılması, Türk Kooperatifçilik Kurumu Yayını, No: 70, (1986)
 • Yavuz Odabaşı – Reklam Veren – Reklam Ajansı İlişkileri (Anadolu Üniversitesi Araştırma Fonu Yayınları – Kasım 1992)
 • ARIKAN Rauf ve Yavuz ODABAŞI, Tüketici Davranışları ve Tüketicilik Bilinci, Eskişehir: Anadolu Üniversitesi, A.Ö.F. Yayınları, (1992)
  Robert D. Hisrich, (Çev: Yavuz ODABAŞI, Ferhan ODABAŞI ve Ateş DALYAN), Pazarlama, Eskişehir: Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. Yayınları, (1993)
 • Yavuz Odabaşı – Sağlık Hizmetleri Pazarlaması (Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. Yayını – 1994)
 • ODABAŞI Yavuz, Pazarlama İletişimi, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yayın No: 1, (1995)
 • ODABAŞI Yavuz, Tüketici Davranışı ve Pazarlama Stratejisi, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Yayın No: 2 (1996)
 • ODABAŞI Yavuz, Satış ve Pazarlamada Müşteri İlişkileri, 1997
 • ODABAŞI Yavuz, Tüketim Kültürü, Nisan 1999
 • Yavuz Odabaşı – Müşteri İlişkileri Yönetimi (Sistem Yayıncılık – 2000)
 • ODABAŞI Yavuz, Pazarlama Planı Rehberi, KOSGEB Girişimciliği Geliştirme Enstitüsü Yayınları, Ankara, Mart 2001.
 • Jim Blythe,Pazarlama İlkeleri (Çeviri: Yavuz Odabaşı), Bilim Teknik Yayınevi, İstanbul 2002
 • ODABAŞI Yavuz, Postmodern Pazarlama: Tüketim ve Tüketici, İstanbul, İstanbul, 1. Baskı, MediaCat Kitapları, 2004
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.