Window Resizer İle Farklı Ekran Boyutlarını Deneyimleyin

Window Resizer, mevcut pencereyi istediğiniz değerlerde yeniden boyutlandırmanıza ve yeniden konumlandırmanıza imkan veren bir tarayıcı eklentisidir.

Yaptığınız iş gereği, ekranın farklı boyutlarda ve/veya konumlarda nasıl gözükeceğiyle yakından ilgileniyor olabilirsiniz. Bu anlamda kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan bir eklenti var. Bu yazıda sizlere ekranın farklı boyutlarda nasıl göründüğünü anlık olarak gösteren Window Resizer adlı pratik bir eklentiden bahsedeceğiz.

Özellikle web tasarım ve benzeri işlerle uğraşanlar için olmazsa olmaz bir eklenti olduğunu düşündüğümüz bu araç ile ekranın farklı boyutlarda ve/veya cihazlarda nasıl göründüğünü kolaylıkla test edebilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve optimize edilebilir bir araç olan Window Resizer yalnızca Google Chrome’da değil, birçok tarayıcıda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Window ResizerWindow Resizer Eklentisi Nedir?

Window Resizer eklentisi; Google Chrome, Mozilla başta olmak üzere birçok tarayıcıda uyumlu bir biçimde çalışan bir ekran boyutlandırma aracıdır. Diğer bir ifadeyle bu eklenti, ekranın farklı boyutlar ve cihazlarda nasıl göründüğüne dair anlık bilgi almanızı sağlıyor.

Özetle bu tarayıcı eklentisi, çeşitli ekran çözünürlüklerini taklit etmek için tarayıcı penceresini yeniden boyutlandırmak gibi bir işleve sahip. Yani Window Resizer, birçok ekran boyutunu (çözünürlüğünü) anlık olarak deneyimlemek için tarayıcı penceresini yeniden boyutlandırmaya yarıyor. Bu nedenle araç, web tasarımcılar veya web geliştiriciler için oldukça faydalı diyebiliriz.

Bu arada çözünürlük listesi isteğe bağlı olarak özelleştirilebilmekte. (Ekle / Sil / Düzenle vs.) Yani eklenti kullanıcılara; pencerenin genişliğini / yüksekliğini, pencerenin konumunu, ön ayar simgesini (telefon, tablet, dizüstü bilgisayar, masaüstü) ve hatta yeni boyutları tüm pencereye veya sadece görünüm alanına uygulama gibi seçenekler sunuyor. Ek olarak bu eklentide; özelleştirilebilir genel tuş kısayolları, ayarlarınızı dışa aktarma ve başka bir bilgisayara aktarma gibi seçenekler de var.

Başlarken de belirttiğimiz üzere bu eklenti, Google Chrome ile Mozilla başta olmak üzere birçok tarayıcıda kullanılıyor. Eğer web tasarımcısı / geliştiricisi ya da benzeri alanlarda çalışan biriyseniz Window Resizer’ı yüklemenizi tavsiye ederiz.

Aşağıda Window Resizer eklentisini tarayıcınıza yüklemeniz için gerekli olan linkler mevcut. Kullandığınız tarayıcıya göre eklentiyi yükleyebilirsiniz. Eklentinin resmi web sitesini incelemek içinse buraya tıklamanız yeterli!

Eklentiyi İndir

Dipnot

#BrandingTürkiyeÖneriyor konseptiyle her hafta sizlerle eklenti, araç vs. paylaşmayı planlıyoruz. Önerdiğiniz herhangi bir eklenti ya da araç olduğunda “İletişim” sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir