Window Resizer, mevcut pencereyi istediğiniz değerlerde yeniden boyutlandırmanıza ve yeniden konumlandırmanıza imkan veren bir tarayıcı eklentisidir.

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin fenomen kategorilerinden biri olan “Branding Türkiye Öneriyor”un “Eklenti Önerileri” kısmında bu hafta Window Resizer eklentisinden bahsedeceğiz.

Yaptığınız iş gereği, ekranın farklı boyutlarda ve/veya konumlarda nasıl gözükeceğiyle yakından ilgileniyor olabilirsiniz. Bu anlamda kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan bir eklenti var. Bu yazıda sizlere ekranın farklı boyutlarda nasıl göründüğünü anlık olarak gösteren pratik bir eklentiden bahsedeceğiz.

Özellikle web tasarım ve benzeri işlerle uğraşanlar için olmazsa olmaz bir eklenti olduğunu düşündüğümüz Window Resizer ile ekranın farklı boyutlarda ve/veya cihazlarda nasıl göründüğünü kolaylıkla test edebilirsiniz. Bu arada oldukça kullanışlı ve optimize edilebilir olmasıyla bilinen bu eklenti yalnızca Google Chrome’da değil, birçok tarayıcıda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Window Resizer Ne İşe Yarar

Window Resizer Eklentisi Nedir?

Bu eklenti; Google Chrome ve Mozilla başta olmak üzere birçok tarayıcıda uyumlu bir biçimde çalışan bir ekran boyutlandırma aracıdır. Yani Window Resizer ile farklı ekran boyutlarını tek tıkla deneyimlemek mümkün.

Diğer bir ifadeyle bu eklenti, ekranın farklı boyutlar ve cihazlarda nasıl göründüğüne dair anlık bilgi almanızı sağlıyor. Kısacası bu tarayıcı eklentisi, çeşitli ekran çözünürlüklerini taklit etmek için tarayıcı penceresini yeniden boyutlandırmak gibi bir işleve sahip. O nedenle de bu eklenti; web tasarımcılar veya web geliştiriciler için oldukça önemli diyebiliriz.

Bu arada çözünürlük listesi isteğe bağlı olarak özelleştirilebilmekte. (Ekle / Sil / Düzenle vs.) Yani Window Resizer, kullanıcılara; pencerenin genişliğini / yüksekliğini, pencerenin konumunu, ön ayar simgesini (telefon, tablet, dizüstü bilgisayar, masaüstü) ve hatta yeni boyutları tüm pencereye veya sadece görünüm alanına uygulama gibi seçenekler sunuyor.

Ek olarak bu araçta; özelleştirilebilir genel tuş kısayolları, ayarlarınızı dışa aktarma ve başka bir bilgisayara aktarma gibi seçenekler de var.

Başlarken de belirttiğimiz üzere Window Resizer, Google Chrome ile Mozilla başta olmak üzere birçok tarayıcıda kullanılıyor. Eğer web tasarımcısı / geliştiricisi ya da benzeri alanlarda çalışan biriyseniz eklentiyi yüklemenizi tavsiye ederiz.

Aşağıda, eklentiyi tarayıcınıza yüklemeniz için gerekli olan linkler mevcut. Kullandığınız tarayıcıya göre eklentiyi yükleyebilirsiniz. Artık Window Resizer ile farklı ekran boyutlarını tek tuşla deneyimleyebilirsiniz. Bu arada eğer eklentinin resmi web sitesini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Eklentiyi İndir

Eklentiyi indirmek için tarayıcınızın uygulama mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Dipnot

#BrandingTürkiyeÖneriyor konseptiyle her hafta sizlerle eklenti, araç vs. paylaşmayı planlıyoruz. Önereceğiniz veya geliştirdiğiniz herhangi bir eklenti ya da araç varsa “İletişim” sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.