Önce Kendimi Sattım – İlker Taner UZUN

Uluslararası bir şirketin satış danışmanlığı görevine aday adayı olarak kabul edildiğim günden bu yana tam 25 yıl geçmiş.

Dile kolay, çeyrek asır.

O günden bu yana birçok sektörde ve satışın her kademesinde çalıştım. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere, on beş binin üzerinde bire bir satış görüşmesi yaptım. Randevu almak için binlerce kez çevirdim telefonun tuşlarını. Milyon kilometreler kat ettim müşterilerimin peşinden. Mesleğimle ilgili yüzlerce kitap, makale okuyup, onlarca eğitime, düzinelerce fuara, konferansa katıldım, eğitimler verdim ve bir o kadar da bu mesleğe insan yetiştirdim. Hala öğreniyorum. Hala yanlışlarımdan ders çıkartıyorum.

İyi ki bu mesleği seçmişim. Bugüne kadar verdiğim en güzel kararlardan biridir bu.

Satış, temelde ikili ilişki kurma, geliştirebilme ve sürdürebilme yeteneğini esas alır. Bu yetenek ise, doğru iletişim kurabilmelerinin temel şartıdır. Bu yüzden satışı sadece satışçılar değil, herkes öğrenmelidir.

Yazar Hakkında I İlker Taner UZUN

İlker Taner Uzun Trabzon’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Öğrenim hayatına İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde halen devam etmektedir.

1990 yılında satış danışmanı olarak başladığı satış mesleğini, birçok sektörde ve satışın her kademesinde görev alarak sürdürmüş olup, halen uluslararası bir şirketin satış koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Profesyonel satış yöneticiliğinin yanı sıra, satış temelli eğitimler ve yetkinlikleriyle alakalı danışmanlıklar vermektedir.

Kendisi, 2016 yılı Haziran ayında yayınlanan “Önce Kendimi Sattım” adlı satış teknikleri kitabının da yazarıdır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir