Arka Kapak

Gençlik Hatası: Steve Jobs’un “Öteki” Kızı Olmak

Lisa Brennan-Jobs tarafından kaleme alınan Gençlik Hatası: Steve Jobs’un “Öteki” Kızı Olmak kitabının arka kapak metni;

Bir çiftlikte doğan ve annesi Chrisann Brennan ile babası Steve Jobs’ın bir tarlada isim verdiği Lisa Brennan-Jobs, ilk gençlik adımlarını hızla değişime uğrayan Silikon Vadisi’nde atar. Hayatında nadiren yer alan babası onun için mitolojik bir karakter gibidir. İleriki yıllarda kızıyla daha fazla ilgilenmeye başlayan Steve Jobs, Lisa’yı malikâneler, lüks tatiller ve özel okullarla dolu bir dünyaya sürükleyecektir. Gösterdiği ilgiyle Lisa’nın başını döndürmesine rağmen mesafeli, eleştirel ve öngörülemez biridir. Lisedeyken annesiyle arası giderek bozulan Lisa babasının yanına taşınmaya karar verir ve her zaman hayallerini süsleyen babaya sonunda kavuşacağını umut eder.

Gençlik Hatası, Lisa Brennan-Jobs’ın sıra dışı ama kusurlu iki aile arasında mekik dokuyarak geçen çocukluğuna dair dokunaklı bir anlatı, Steve Jobs mitolojisi için de ciddi ve insani bir eleştiri.

Brennan-Jobs gerçekten yetenekli bir yazar… İç dünyasını öyle incelikle betimliyor ki böylesi bir kitabı başka kimsenin yazabilmesi mümkün değil. Etkileyici, edebî ve çarpıcı.

The New York Times Book Review

İfşa niteliğinde.

Entertainment Weekly

Hayranlık uyandırdığı kadar hayrete de düşürüyor… Ciddi bir edebî yeteneğin ürünü.

The New Yorker

Yürekleri sızlatan bir anı kitabı… Kabahatleri ve kusurlarıyla sahip olduğu babaya dair, zekice, düşünceli ve sevgi dolu bir portre.

The Seattle Times

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Mundi Kitap

Çevirmen: –

Yayın Tarihi: 23.03.2021

ISBN: 9786254435140

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 392

Boyut: 13.5 x 21 cm

Tür: Anı

HEMEN SATIN AL

Yazar Hakkında ILisa Brennan-Jobs

LISA BRENNAN-JOBS, Brooklyn’de yaşıyor. Gençlik Hatası ilk kitabıdır. Makaleleri Vogue, O Magazine, Southwest Review, Massachusetts Review, Harvard Advocate ve Los Angeles Times’ta yayımlanmıştır.

Yayınevi Hakkında I Mundi Kitap

Sic transit gloria mundi.

Böyle geçer dünyanın ihtişamı.

Romandan yaşamöyküsüne, psikolojiden bilime, her alanda ufuk açan, hayata anlam katan ve dünyanın ihtişamını gözler önüne seren kitaplar yayımlama amacıyla 2019 yılında Can Yayınları bünyesinde kuruldu.

MUNDİ: Dünya müthiş!

Yayınevinin resmi web sitesini incelemek için ve kitaplarla ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.