Dünyanın en meşhur fast food zincirlerinden biri olan McDonald’s, “İyi Kahve İyi Fiyata” kampanyasıyla kahve devlerini tiye alan bir reklam yayınladı. 

Bu aralar herkes McDonald’s’ın son reklamını konuşuyor. Türkiye’deki göndermeli reklamlara güzel bir örnek teşkil eden bu kampanyada McDonald’s, deyim yerindeyse kahve zincirlerini tiye alıyor. “İyi kahve, iyi fiyata!” temalı reklam daha yayınlanır yayınlanmaz özellikle sosyal medyada büyük yankı buldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı reklam filmini kendi profilinde paylaşarak McDonald’s’ın kahve zincirlerine gönderme yaptığı kampanyaya gönüllü olarak destek verdi.

İyi Kahve İyi Fiyata

Bir anda sosyal medyanın gündemine oturan “İyi Kahve İyi Fiyata” kampanyanın ana temasını destekleyici nitelikte 3 farklı reklam filmi hazırlanmış. Öte yandan McDonald’s, kahve odağındaki 3 ürünü için (filtre kahve, latte, americano) hazırladığı bu reklamlarda hep aynı mesajı vermeye özen göstermiş. Yani reklamlar farklı olsa da ana tema ve reklamda verilen değişmemiş. Örneğin reklamlarda “siz istemediniz biz de yapmadık”, “sadece iyi kahve isteyenlere” gibi vurgular yer alıyor.

Popüler fast food markası, bu mesajlarla aslında hedef kitlenin duygularına dokunmaya çalışmış diyebiliriz. Ve sosyal medyadaki olumlu tepkilere bakılırsa marka amacına ulaşmış görünüyor.

Sadece İyi Kahve İsteyenlere

McDonald’s, kahve odağındaki ürün yelpazesi için hazırladığı son reklam filmiyle dünyanın en büyük kahve zinciri olan Starbucks‘ı tiye almış gibi gözükse de aslında McDonald’s, bu reklamlarla bir ihtiyaca dikkat çekiyor.

Reklamda “sadece iyi kahve istiyorsan McDonald’s’a gelmelisin” mesajı verilirken bir yandan da fiyat rekabeti öne çıkarılıyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan herkesin beğenisini kazanan reklamlara geçelim.

İşte McDonald’s tarafından hazırlanan ve herkesin beğenisini kazanan o reklamlar!

Enfes Americano McDonald’s’ta

6 TL farkla hipster sakalı ve gözlüğüyle servis edebilirdik… Siz istemediniz, biz yapmadık! Enfes Americano McDonald’s’ta sadece 4,5 TL

Tadına Doyulmaz Latte McDonald’s’ta

6 TL farkla üzerine çiçek çizebilirdik… Siz istemediniz, biz yapmadık! Tadına doyulmaz latte “McDonald’s”ta sadece 5 TL.

Nefis Filtre Kahve McDonald’s’ta

6 TL farkla üzerine isim yazabilirdik… Siz istemediniz, biz yapmadık! Nefis filtre kahve “McDonald’s”ta sadece 1 TL.


💡 McDonald’s’tan Bedava Kahve

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.