Dikkat Çeken 10 Kamu Spotu Reklamı

Kamu Spotu Reklamları (KSR) kamu ve kar amaçsız kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan sosyal pazarlama araçlarından biridir. Kamu Spotu Reklamları ücret talep edilmeden yayınlanması zorunlu olan reklamlardır. Kamu spotlarının asıl amacı insanları etkilemek ve davranış değişikliği oluşturmaktır. Fakat nedense kamu spotları kimsenin ilgisini çekmiyor.

Söz konusu sosyal sorumluluk olduğu için Kamu Spotu Reklamları dünyanın her yerinde uygulanıyor ve destekleniyor. Sosyal sorumluluk içeren ve son derece vurucu olan kamu spotu reklamlarından en çok dikkatimi çeken 10 tanesini sizlerle paylaşmak istedim.

Küçük yaştaki çocukların internet kullanımının barındırdığı tehlikelere dikkat çeken bu reklam kampanyasında, çocuklara yönelik cinsel istismarın sıklıkla online iletişimle başladığı ifade ediliyor.

Kamu Spotu ReklamlarıReklamda özçekim yapan çocuk, “Sevgili arkadaşlarıma veda ediyorum.” şeklinde bir açıklamayla fotoğrafı sosyal medyada paylaşıyor.

Kamu Spotu ReklamlarıLand Rover, araç sürerken telefon kullanmanın tehlikelerine dikkat çekmek için “Mesaj atma ve sür.” mesajını verdiği reklam afişi…

Kamu Spotu Reklamları

 

Organ bağışının önemine dikkat çekilen bu reklamda, Game of Thrones dizisi aracılığıyla dikkat çekici bir mesaj veriliyor. “Sezon finali için bekleyemem” mesajının ön plana çıkarıldığı reklam afişinde, akciğer nakli yapılmadığı takdirde dizinin sezon finalini göremeyebilecek bir karaktere dikkat çekiliyor.

Kamu Spotu ReklamlarıForbes’un Brezilya ayağı, Facebook’un kurucularından biri olan Mark Zuckerberg üzerinden çalışma ücretlerindeki cinsiyet eşitsizliğinin önemine dikkat çekiyor. Reklamda, “Mark Zuckerberg, bir Amerikan kadını olarak ortalama %21 daha az kazanırdı.” açıklamasına yer veriliyor.

Kamu Spotu Reklamları

Sigaranın sağlığa zararıyla ilgili hazırlanmış dikkat çekici kamu spotu. 

Sigarayı Bıraktıran Kampanya

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir