İyi Kurgulanmış Viral Reklam Örnekleri

Bugünkü yazımda iyi kurgulanmış viral reklam örneklerini sizlerle paylaşacağım ama önce “Viral Pazarlama” kavramından kısaca bahsetmek istiyorum.

Viral Pazarlama; tüketicilerin bir marka, ürün veya hizmet hakkında konuşması, yazması, tepki göstermesi kısacası bir aksiyon içerisinde olmasıdır. Tabi bu aksiyon bilinçli bir kurgu neticesinde değil farkında olmadan gerçekleşir.

Kampanyanın viral mi kurgu mu olduğu ise daha sonradan anlaşılır. Viral pazarlama hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz daha önce Branding Türkiye’de yayınlanmış olan “Viral Pazarlama Nedir? Viral Pazarlama Nasıl Yapılır?” başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

Bu yazımda “Viral Pazarlama Nedir?” veya “Viral Pazarlama Nasıl Yapılır?” konularının dışına çıkarak daha çok örnekler üzerinden gitmeyi tercih ettim ve yerli markaların viral pazarlama kampanyalarını sizler için derledim.

Kampanyalara dair yorumlarınızı yazının altında paylaşırsanız veya listede olmayan ama kesinlikle eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz viral pazarlama kampanya örneklerini bana iletirseniz listeyi güncelleyebilirim.

Yeni Evli Çiftler –TÜRK TELEKOM

Aranıyorsunuz!–NIVEA

Cinnetten Bir Köşe –JOLLY TUR

Sinemadaki Hırsızın Akıl Almaz Rahatlığı –KALE

Asansör –LG

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

1 Yorum Yap

  1. yusuf kılıç
    • yusuf kılıç -

    • 28 Mart 2018 at 12:07 pm

    nivea’nınki efsane bir reklam olmuş

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir