Instagram çekilişleri; farklı hediyeler, para ödülleri ya da hizmetlerle insanları ücretsiz buluşturmak için uygun kişi ve kişileri belirleme yöntemidir. Katılan kişilerin herhangi bir hak kaybına uğramaması ve herkesin eşit şansa sahip olabilmesi içinse güvenilir bir çekiliş yapılması gerekir.

Çekilişlerle altın, cep telefonu ve para gibi çok değerli eşyalar verilebileceği gibi indirim, üyelik gibi hizmetler de sağlanmakta. Yapılan çekilişlerin amacı, genellikle daha çok takipçi kazanmaktır. Çünkü bir Instagram sayfası ne kadar popüler hale gelirse satışları ya da marka değeri o derece yükselir. Fakat takipçilerin satılan ürünlerle ya da verilen hizmetlerle ilgili olan hedef kitleye uyumlu olması gerekir. Örneğin okul öncesi eşyaları satan bir Instagram sayfasının, okul öncesi eğitim gören çocuğu olan anne ve babalardan oluşan bir takipçi kitlesi olması gerekir.

Özellikle yeni açılan bir Instagram sayfasının adını duyurmasında çekilişler oldukça etkili bir yoldur. Eski sayfalar da ellerinde bulunan takipçileri kaybetmemek için çekiliş yapabilmekte.

Bu noktada unutulmaması gereken detay var. Şöyle ki; sayfanızda hileli yöntemlerle çekiliş yapmak, takipçi kaybetmenize neden olabileceği gibi hesabınızın kapanmasına da sebep olabilir. Kısacası takipçilerinizin şikayeti ve Instagram’ın tespitleri sonucu hesabınızın geçici bir süre ya da tamamen kapanmaması için güvenilir bir çekiliş şarttır.

Instagram Çekilişleri Hala Popüler mi?

Instagram çekilişleri hala popülerliğini korur. Bu nedenle oldukça dikkatli yapılması gerekir. Takipçiler, çekiliş esnasında hile yapıldığı hissine kapılırlarsa o sayfayı takip etmeyi bırakırlar. Bu nedenle hileli yöntemlerden uzak durulması gerekir. Yapılması gereken güvenilir bir Instagram çekiliş programı kullanmaktır.

Ücretsiz çekiliş yaptığını iddia eden fakat çekiliş sırasında ciddi sorunları bulunan uygulamalar vardır. Bu güvensiz programlar, çekiliş sırasında herkese aynı şansı vermez. Birkaç kişi arasından birini belirler. Hatta daha da ileri giderek, kendilerini çekilişe katılmış gibi göstererek, verilen hediyeyi de alırlar. Bu nedenle güvenilir bir sistemle çekilişleri gerçekleştirerek hem takipçilerinizi hem de hediyelerinizi korumanız önemlidir. Aksi takdirde takipçi kaybı yaşayabilir bunun yanı sıra verdiğiniz hediyeler de dolandırıcıların eline geçebilir.

Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

Instagram çekilişi yapmak için farklı yöntemler vardır. Öncelikle hediyenin görseli paylaşıma açılır. Bu paylaşımın ardından, açıklama kısmına gereken detaylar yazılır. Instagram sayfasının sahibi, çekilişe katılmak için bazı şartlar koyabilir. Bu şartlardan bazıları şu şekildedir:

  1. Paylaşımla ilgili gönderinin beğenilmesi,
  2. Bir ya da birden fazla arkadaşın etiketlenmesi,
  3. Yorum yapılması.

Buradan sonra belirli bir tarih ve saatte çekiliş yapılır. Takipçilerinin güvenini kazanmak isteyen kişiler, çekilişi canlı yayında gerçekleştirir. Bu sayede ne kadar şeffaf bir çekiliş yaptığını kanıtlar. Bu nedenle, güvenilir bir çekiliş aracı kullanmak şarttır.

Instagram çekilişi yapmak için gelişmiş özelliklere sahip bir program kullanarak, daha farklı türlerde çekiliş gerçekleştirebilirsiniz. Kullandığınız program; yorum filtreleme özelliğine sahipse uygun olmayan yorumları ve katılımcıları devre dışı bırakma şansınız olur. Farklı gönderileriniz için tek bir çekiliş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Instagram ve Youtube videolarınızda yaptığınız çekilişleri de birleştirme şansınız vardır. Bu üstün özelliklerden yararlanabilmeniz için güvenilir bir altyapıya sahip bir program tercih etmeniz gerekir.

En Güvenilir Instagram Çekiliş Aracı Hangisidir?

Kurumsal firmaların tercih ettiği Simpliers, güvenli bir çekiliş için geliştirilmiş bir programdır. Bu yüzden yani takipçilerinizin içinde herhangi şüphe kalmaması için Simpliers’a güvenebilirsiniz. Çekilişinizi başlattıktan sonra katılımcı sayısı ne kadar çok olursa olsun, hepsinin şansı eşittir. Özetle; çekiliş ekranına üçüncü kişilerin müdahale etmesi söz konusu değildir.

Hızlı bir şekilde çalışan program, sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Üstün güvenlik altyapısına sahip sistemi sayesinde çekiliş sorunsuz şekilde tamamlanır.


💡 Reels’e Yeni Özellikler

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.