15 Yılı aşkın süredir iş dünyasına yönelik sertifika ve eğitim programları düzenleyen BMI Business School Istanbul, Online Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sertifika Programı başlatıyor! Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan eğitim programının ilk dönemi ise Şubat 2021’de!

Teknolojik gelişmelerle birlikte özel sektör ve kamu kurumları kendilerini dijital bir kimlik yaratma sürecine girdiler. Gelinen aşamada denilebilir ki Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi, tüm firmalar için yükselen ve zorunlu hale gelen bir departman halini almıştır. Online ortamda artan işlem hacmi ve dijitalleşme süreci, kurumlarda alanında uzman dijital pazarlamacılara ve sosyal medya yöneticilerine ihtiyacı arttırmıştır.

Diğer bir ifadeyle dijital pazarlama ve sosyal medya konularında yetkinlik sahibi, alanında uzman ve nitelikli kişileri kadrolarına katmak, markaların dijitaldeki varlıklarını güçlendirmek adına önemli bir zorunluluk olmuştur. Ancak Türkiye’de yer alan eğitim programlarının, uygulamadan ve güncel trendlerden uzak oluşu hem katılımcıların hem de iş dünyasının taleplerine karşılık verememektedir.

Online Dijital Pazarlama Ve Sosyal Medya Sertifika Programı

Türkiye’nin lider iş okulu Business Management Institute (BMI), Covid-19 salgını sebebiyle aldığı önlemler doğrultusunda Haziran 2021’e kadar tüm eğitim programlarını online olarak gerçekleştirmeye karar verdi. Bu doğrultuda BMI, daha önce düzenlediği “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sertifika Programı” eğitimini de online ortama taşıdı.

Türkiye’nin, dijital pazarlama alanında tecrübeli isimlerinin yer aldığı bu programın amacı, günümüzde en önemli mecra haline gelmiş olan dijital platformlar için, iş dünyasına yönelik bütünsel bir dijital pazarlama stratejisi oluşturma bilgisini ve vizyonunu katılımcılara kazandırmak ve aynı zamanda dijital pazarlama ve sosyal medya pazarlaması için katılımcıların uygulamaya yönelik pratik bilgiye ve beceriye sahip olmalarını sağlamaktır.

Katılımcılar bu eğitimin sonunda; doğru bir dijital pazarlama stratejisi oluşturma, seo ve sem araçlarını verimli bir şekilde kullanma, online araçları (backlink, push,pop-up vb.) doğru kullanma gibi yetkinliklere sahip olacaklar. Bunlara ek olarak eğitime katılanlar; içerik pazarlama ve içerik oluşturma, sosyal medya kanallarının (Instagram, Facebook, Linkedin ve Twitter) algoritmalarını öğrenme ve reklam kampanyaları ile birlikte inceleme gibi konularda da bilgi sahibi olacaklar. Eğitimde ayrıca web sitesi yönetimi ve ziyaretçi etkileşimi, Google araçlarını amaca yönelik kullanımı, elde edilen veriyi doğru bir şekilde kullanma gibi detaylar da yer alacak.

Özetle, bu eğitimle birlikte katılımcılar; birçok başlıkta uzmanlaşmış bir “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” yöneticisi / yönetici adayı olma imkanına kavuşacaklar.

Eğitim Detayları

Eğitim online ortamda, 5 gün boyunca ve 6 saatlik online seanslar ile gerçekleştirilecektir. Online Dijital Pazarlama Ve Sosyal Medya Sertifika Programı; uygulamaya yönelik bir eğitim olup, interaktif sınıf ortamında birebir uygulama örnekleri ve vaka çalışmalarıyla beraber yapılacaktır.

Eğitim programı hakkında detaylı bilgiye (program içeriği, eğitmen kadrosu, katılımcı profili, belgelendirme, kayıt ve ücret) buradan ulaşabilirsiniz.


💡 2020 Yılının Kelimesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.