Ağustos ayının ilk haftasındayız. Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri derlediğimiz ve ilginizi çekecek birçok konunun yer aldığı teknoloji haberleriyle tekrar beraberiz. “Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Ağustos1″de bu hafta; bu hafta; UBER, Sahibinden.com, Google, LetGo, Snapchat, Branding Türkiye ve Muteahhitten.co ile ilgili gelişmeler var.

Haftanın teknoloji haberleri köşesinde; en önemli, güncel ve dikkat çeken konuları sizlerle buluşturuyoruz. Ağustos ayına geldiğimiz bu günlerde, Türkiye’de ve dünyada önemli gelişmeler yaşandı. Biz de sizler için tüm bunları bir araya getirdik. Gelin hep birlikte önemli gelişmelere yakından bakalım.

Haftanın Teknoloji Haberleri #Ağustos1

Ağustos ayının birinci haftasına geldiğimizde görüyoruz ki teknoloji, hız kesmeden ilerliyor. Biz de her hafta, tüm bunları sizler için derliyoruz.

Evet, geride bıraktığımız hafta; teknolojik yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım. Bu arada listede olması gerektiğini düşündüğünüz bir yatırım haberi, teknolojik bir gelişme veya benzeri bir haber varsa lütfen yorumda belirtin. Bu sayede haberi güncelleme fırsatı bulabiliriz.

New York’ta UBER’e Kısıtlama

ABD’de de Türkiye’de olduğu gibi olumsuz haberlerle gündemden düşmeyen UBER – Sarı Taksi rekabeti yetkilileri harekete geçirdi.  New York Belediye Meclisi aplikasyon bazlı ulaşım hizmetleri veren UBER ve benzeri kuruluşlara sınırlama getirdi.

New York’da UBER – Taksi rekabetinin taksici intiharlarına kadar varması belediye meclisini harekete geçirdi. Belediye meclisi aldığı kararla UBER ve benzeri aplikasyon bazlı ulaşım hizmetleri veren firmaların yeni araç kiralama ve satın alma lisansına haksız rekabete neden olduğu gerekçesi ile sınırlama getirdi.

Sahibinden.com’da Yeni Araç Tanıma Özelliği

Sahibinden.com; Türk mühendisler tarafından geliştirilen, yapay zekâ ile fotoğraftan araç tanıma özelliğini, mobil uygulaması üzerinden kullanıma açıyor. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar “Araç Arama” butonuna tıklayarak ilgilerini çeken her hangi bir arabanın resmini çekip o marka ve modelde arabaların ilanlarına ulaşabilecek.

Teknoloji Devi Google, GraphicsFuzz’u Satın Aldı

Google, GPU sürücüleri için otomatik güvenilirlik testi sunan,  grafikler üzerinde semantik olarak eşdeğer gölgelendiricilerden oluşturduğu gruplar ile bu grupların çıktılarında ki tutarsızlıklara bakarak grafiklerdeki hataları bulan GraphicsFuzz’u satın aldı. Haber Google yetkilileri tarafından doğrulanırken satışın net tutarı ile alakalı şimdilik bir açıklama yapılmadı.

LetGo, 500 Milyon Dolar Yatırım Aldı

İkinci el eşya satışında satıcılar ile alıcıları buluşturan çevrimiçi platform LetGo, Güney Afrika’nın E-ticaret ve medya devi Naspers’ten 500 milyon dolarlık yatırım aldı.

SnapChat, 250 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Snap Inc, bu yıl içerisinde büyük değer kaybı yaşamasına rağmen Suudi kraliyet ailesinden yatırım aldı. Yapılan açıklamada şirketin %2.3’lük hissesine karşılık 250 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığı belirtildi.

Muteahhitten.co’da İlk İlan Ücretsiz

Teknoloji Haberleri’ne yeni bir girişimin duyurusuyla devam ediyoruz. Müteahhitlerin pazar yeri olma misyonuyla faaliyete geçen Muteahhitten.co, Beta olarak başladığı yayınla birlikte müteahhitleri platforma çekmek için çeşitli aksiyonlar gerçekleştiriyor. “Aracısız Komisyonsuz Müteahhitten Emlak” mottosunu sık sık vurgulayan marka, daha çok müteahhit firmanın Muteahhitten.co’yu kullanması için “İlk İlan Ücretsiz” kampanyası başlattı.

Branding Türkiye Etkinlik’ten E-Ticarette Marka Olmak Zirvesi

Haftanın Teknoloji Haberleri’ni bizden bir gelişmeyle tamamlıyoruz. Dijital dünyanın marka mecrası Branding Türkiye’nin etkinlik odaklı alt markası Branding Türkiye Etkinlik tarafından 11 Ağustos’ta Pol Center Plaza’da E-Ticarette Marka Olmak Zirvesi gerçekleştirildi. Zirveye ilgi yoğun olurken konuşmacıların e-ticarette “marka” olmanın önemine dair gerçekleştirdikleri farkındalık odaklı konuşmalar katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı.

“Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Ağustos1”de markaların teknoloji ve dijital odaklı haberlerini sizler için derledik. Ortaklıklar, yatırımlar ve rekabetin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan bir haftaydı.  Bundan sonraki haftalarda da yine haftanın “en” dikkat çeken teknoloji haberlerini Branding Türkiye aracılığıyla sizlerle buluşturacağız.


💡 Teknoloji Haberleri (7 – 14 Ağustos 2018)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.