Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart4

Merhaba sevgili Branding Türkiye takipçileri. Her hafta olduğu gibi bu hafta envai çeşit ekranlarımıza gelerek ilgimizi çektiğini düşündüğüm ama, benim için bir adım öne çıkan reklamlardan bir buketle karşınızdayız.

Geçtiğimiz yaklaşık 2 aylık süreçte bazı spor kulüplerinin beğendimiz reklamlarını burada konu etmiştik. Bu hafta da bir İzmir kulübü olmak üzere (gerçi pınar reklamı da diyebiliriz bunun için) toplam üç kulübümüzün reklamları yayınlandı. Ben bu hafta bu reklamları da bu yazıma taşımak istiyorum. Gönül isterdi ki daha önce “çok güzel” diye yazdığımız reklamlardan olsalardı.

Günaydın (Uzun Versiyon) – PINAR BEYAZ

Haftanın ilk reklamını ben televizyonda ilk gördüğümde çok beğendim. Levent Yüksel’in sesiyle Pınar Beyaz “Günaydın” reklamı. Hep beraber bu keyifli reklamı izliyoruz. Tabii burada izlemenin bir artısı daha var, uzun versiyon.

Profilo reklamlarını oldum olası sevmişimdir. Ne güzel bir ajansla çalışıyorlar yıllardır (böyle olduğunu düşünüyorum). Bu defa 3 yeni reklam filmiyle Profilo ürünlerini kullanmayanların bile Profilo’lardan nasıl memnun olduklarından bahsediyorlar. 3 reklamı da arka arkaya izleyelim.

Kullanmayanlar Bile Memnun / Sınıf Annesi – PROFİLO

Lezzetli okul etkinlikleri için Profilo fırın sahibi anneler şart!

XXL Buzdolabı Reklam Filmi / Karpuzcu – PROFİLO

Büyük karpuz satabilmek için, büyük buzdolabı olan müşterilere sahip olmak gerekir.

Bulaşık Makinesi Reklam Filmi – PROFİLO

Eltinin evinde bulaşık yıkamak iyi fikir değil mi? Slogan şöyle: en ekonomik 😊

Gelelim kulüp reklamlarına. Özellikle, Beşiktaş ve Vodafone tarafından hazırlanan reklamlar oldukça şık, vurucu ve etkili oluyorlar. Ama, Türk Telekom bu işte bu kadar başarılı değil. Artık sıkıcı reklamlarına bir son vermeleri gerekiyor. Bu arada Fenerbahçeliyim ama, bu 3 reklamında  üzerinden sadece 5 puanı var ne yazık ki.

Nice Yıllara Karşıyaka! Kafkafla! – PINAR

Fenercell - 12 Numara Varsa Fenerbahçe Var – TÜRK TELEKOM

GSMobile – Sen Varsan Galatasaray da Var – TÜRK TELEKOM

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir