Türkiye Spor Zirvesi 26 Mart’ta gerçekleştirildi. “Amatör Ruh Profesyonel Oyun” vizyonuyla düzenlenen etkinliğe dair detayları bu yazıda sizlere aktaracağız.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve sektör paydaşlarını bir araya getirmeyi başaran Türkiye Spor Zirvesi 26 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Amatör Ruh Profesyonel Oyun mottosuyla misafirlerini ağırlayan zirve; Hakan Nergis Akademi ve İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü işbirliğiyle düzenlendi. Etkinliğe İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi ev sahipliği yaparken zirvenin odağında farkındalık vardı.

Türkiye Spor Zirvesi 26 Mart’ta Düzenlendi

Türkiye Spor Zirvesi 26 Mart’ta (2018) ilk kez düzenledi. İstikrar ve özveri misyonuyla Türkiye’yi spor kültürü oluşmuş yarınlara ulaştırmayı hedefleyen etkinliğe dair detayları bu yazıda sizlere aktaracağız. Öncelikle Türkiye Spor Zirvesi’nin, spor alanındaki yenilikçi fikirlere ev sahipliği yapmayı gelecekte de sürdürmek gibi bir amacı olduğunu belirtelim.

Türkiye Spor Zirvesi Başkanı Hakan Nergis zirveye ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Türkiye Spor Zirvesi, Cumhuriyet tarihinin ve yeni Türkiye’nin farklı düşünen, fark yaratan, ülkesine değer katan, iz bırakan, yön gösteren ve çığır açan bir oluşumunun yansıması olmaya devam edecektir.” 

Zirve, Paydaşları Buluşturdu

Bütünleşik pazarlama ve iş dünyası mecrası Branding Türkiye‘nin resmi medya sponsoru olduğu Türkiye Spor Zirvesi, sporun tüm türlerine dair farkındalık kazandırmakla kalmayıp, sektör paydaşlarını da buluşturdu. İstanbul’da düzenlenen organizasyonda, yerel yönetimlerden spor kulüplerine, üniversitelerden teknolojiye, endüstriden medyaya kadar konu ve konuklara yer verildi. Ayrıca birbirinden ünlü isimler ve uzmanlar bu organizasyon sayesinde dinleyicilerle buluştu.

Türkiye’nin global spor endüstrisinde marka haline gelebilmesi için ancak fütürist ve bilimsel bakış açısıyla hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Nergis, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı;

Geleceği tasarlayan. Bilgi üretimine katkı sağlayan. Evrensel değerleri dikkate alan. Başarıyı deneyimlemiş sporcuları ve yöneticileri ve ülke basınının uzman isimlerini katılımcılarla buluşturmaya devam edeceğiz

Türkiye Spor Zirvesi I Hakkında

Ülkenin spor endüstrisindeki geleceğinin vizyoner bakış açısıyla şekilleneceğinin bilinciyle yetişecek sporcuların günümüz spor vitrini küresel rekabeti içindeki rolü hiç şüphesiz ki çok önemli bir yere sahiptir. Türkiye’nin genç ve dinamik nüfus gücünü sürdürülebilir ve yaygınlaştırılmış bütünleyici patlayıcı bir güce dönüştürüp bakanlık, yerel yönetimler, federasyonlar, spor kulüpleri, sivil toplum örgütleri ve gönüllü birlikler aracılığıyla yeni nesil fikirler üreterek spor kültürü ekosistemi kurmalıdır.


💡 Türkiye Spor Zirvesi İçin Geri Sayım

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.