Araştırma Dünyasının Oscar’ı olarak bilinen ve bu yıl 7.’si gerçekleştirilen Baykuş Ödülleri 3 Eylül 2019’da sahipleri ile buluştu.

Bu sene yedincisi gerçekleşen ve 354 kişinin katıldığı törende; araştırma & araştırma veren, reklam & reklam veren, medya, medya planlama, marka danışmanlığı, akademi, iletişim, pazarlama dünyasından çok değerli isimler bir araya geldi.

TÜAD Başkanı törenin açılış konuşmasında, 2013 yılında 63 başvuru ile başlayan Baykuş Ödülleri’nde 7. yılda 188 başvuruya ulaşıldığını belirtti. Esmer ayrıca bu etkinliği bu denli sahiplenerek araştırma sektörünün prestijini ve gücünü artıran başta araştırma, araştırma veren ve veri toplama şirketleri olmak üzere, araştırma sektörünün paydaşları olan bütün ekiplere teşekkür etti.

Baykuş Ödülleri Sahipleri İle Buluştu

Bu sene Baykuş Ödülleri’ne yeni kategoriler eklendi. Alışverişçi Baykuş, Eşitlikçi Baykuş, Global Baykuş, İtibarlı Baykuş, Memnun Baykuş, Metodik Baykuş ve Sendikal Baykuş gibi kategorilerde de ilk kez ödül verilen gecede, toplam 67 proje ödüle layık görüldü

Baykuş Ödülleri 2019

Baykuş Ödülleri 2019 Yılının Kazananları

Branding Türkiye’nin medya sponsorluğunda gerçekleşen Baykuş Ödülleri 2019’un kazananlarını merak ediyorsanız kurumun resmi web sitesini ziyaret ederek listeye ulaşabilirsiniz.


Türkiye Araştırmacılar Derneği Logo

TÜAD I Hakkında

TÜAD, 1988 yılında Türkiye’nin ilk pazarlama araştırması şirketi olan PEVA Araştırma’nın kurucusu Nezih Neyzi tarafından kurulmuştur. Türkiye Araştırmacılar Derneği, ana faaliyet alanı pazarlama ve kamuoyu araştırmaları olan tüzel ve gerçek kişilerin üye olduğu bir meslek örgütüdür. Farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok sektöre, katma değeri yüksek veri ve bilgi sağlaması nedeniyle, Araştırmacılar Derneği’ne 2009 yılında İçişleri Bakanlığı onayıyla, “Türkiye” ön adı verilmiş ve “Türkiye Araştırmacılar Derneği” unvanı tescil edilmiştir.

TÜAD, sektörle ilgili ulusal ve uluslararası mesleki ilkeler, yasalar ve sektörün kalite standartlarının oluşturulması konusunda çalışmalar yapmaktadır. TÜAD Tüzel Üyeleri, GAB-Güvenilir Araştırma Belgesi ve ISO 20252 kalite belgelerine sahiptir. Yapılan araştırmalarda güvenirlik, şeffaflık ilkesine bağlı kalınması ve kalite standartlarının sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla, TÜAD tüzel üyeleri, bağımsız, uluslararası, TÜRKAK’a akredite bir denetleme kuruluşu tarafından her yıl düzenli olarak denetlenmektedir. TÜAD’ın, RÖK-Reklam Özdenetim Kurulu’nda ve benzeri oluşumlarda temsilcileri bulunmaktadır. Derneğin, araştırma ve araştırmayla ilgili paydaş sektörleri ilgilendiren yasa, yönetmelik ve tüzüklerin düzenlenmesinde, sektör otoritesi olarak kanaat önderliği rolü bulunmaktadır. TÜAD Danışma Kurulu aracılığıyla, araştırmalarla ilgili ihtilafa düşülen durumlarda ilgili marka/kurum/kuruluşlara ve mahkemelere bilir kişi olarak hizmet vermektedir.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.