Türkiye bu sabaha #Susamam etiketiyle yayınlanan ve 14 dakika süren şarkıyla uyandı. Şanışer öncülüğünde 17 rap şarkıcısının ortak çalışması olarak dinleyiciyle buluşan rap şarkısı Susamam Türkiye’deki tartışmalı toplumsal konuları işlemesiyle dikkat çekiyor.

Gece yarısı Youtube’da Susamam adını taşıyan bir şarkı yayınlandı. Bir anda trend haline gelen videoyu kısa sürede milyonlarca kişi izledi. Başarılı rap şarkıcısı Şanışer ile 17 dostunun bir araya gelerek söylediği Susamam adlı parça Türkiye’deki tartışmalı birçok toplumsal konuyu işlemesiyle dikkat çekiyor. Bu arada dinlemek isteyeceğinizi düşünerek şarkıyı yazının sonuna ekledik. Ancak önce Susamam’a dair detayları sizlerle paylaşalım.

Susamam Şarkısı

Eleştirel Bir Rap Şarkısı Susamam

Popüler rap şarkıcısı Şanışer tarafından paylaşılan Susamam adlı parça eleştirel bir yöne sahip. Türkiye’deki tartışmalı konuları işleyen ve 17 farklı sanatçının kolektif olarak söylediği rap şarkısı Susamam; doğa, adalet, kadına şiddet, eğitim, hayvan hakları gibi konulara değiniyor. Öte yandan şarkı boyunca her konu özelinde hashtagler kullanılarak ilgili konulara dair farkındalık sağlanıyor. Ayrıca her bölüm farklı bir sanatçının sesiyle hayat buluyor.

Türkiye’nin gündemine oturan şarkıya gazetecisinden, yazarına, sporcusundan şarkıcısına, oyuncusundan iş insanına, öğrencisinden akademsiyenine kadar herkesten destek var. Video an itibariyle 3 milyon izlenmeyi aşmış durumda.

Susma! Destek Ol

Video açıklamasında dinleyicilerden, Susamam ile başlayan bu farkındalığa katkı sağlaması isteniyor. Açıklamada ise şu ifadeler yer alıyor;

“Susma! Instagram’da #Susamam yüz filtresi ile hikâye çekip farkındalık yaratmak için tıkla! 

Bu arada filtreyi denemek için Instagram filtrelerinde #Susamam” etiketiyle arama yapabilirsiniz. Diğer yandan video açıklamasında #Susamam tişörtlerinin satıldığı bir bağlantı yer alıyor. Buradan alınan tişörtlerden elde edilecek gelirin ise köy okullarına bağışlanacağı belirtiliyor. Tişörtlerden satın alarak köy okullarına destek olmak için www.hollyhood.com.tr/susamam bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Susamam Şarkısına Eşlik Eden Rapçiler

Uzun süre gündemde olacağı kesin olan Susamam şarkısında Şanışer’e eşlik eden 17 rapçi olduğunu belirtmiştik. İşte o isimler; Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle.

18 rapçinin kolektif çalışması olan ve 14 dakika süren “#Susamam” şarkısını dinlemeniz için Youtube’da şarkıyı arayabilirsiniz.

💡 Fight Kulüp’ten Dislike Rekoru

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.