Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, X hesabından bir açıklama yaparak bazı hesaplara ücretsiz mavi tik vereceklerini ilan etti. Peki Twitter (X) niye bazı kullanıcılara ücretsiz mavi tik veriyor?

Normal şartlarda çok yüksek takipçi sayısına sahip hesaplar, ünlüler, tanınmış insanlar, şirketler/medya şirketleri ücretsiz alabiliyorken X’te son günlerde bazı kullanıcılar da ücretsiz mavi tik sahibi olmaya başladı. Peki ama neden? Ücretsiz Twitter Premium elde etmek için ne yapmak gerekiyor? İşte cevabı!

Twitter (X) Niye Bazı Kullanıcılara Ücretsiz Mavi Tik Veriyor?

X veya Twitter, (ben hala ortamlarda Twitter demeyi tercih ediyorum) geçtiğimiz günlerde, kullanıcılarını sevindirecek bir açıklama yaptı. Elon Musk’ın yaptığı şu açıklamada ifade ettiği üzere artık bazı kullanıcılar ücretsiz mavi tik sahibi olabilecek. İşte Musk’ın açıklaması;

“İleriye dönük olarak, 2500’den fazla doğrulanmış abone takipçisi olan tüm X hesaplar Premium özelliklerine ücretsiz olarak sahip olacak ve 5000’in üzerinde takipçisi olan hesaplar da Premium+’a ücretsiz sahip olacak”

Bilindiği üzere X, geçtiğimiz sene radikal bir adım atarak mavi tik özelliğini, ücretli abonelik modeliyle kullanıcılara açmıştı. Bu yeni bakış açısı sektördeki diğer mecraları da aynı yönde dönüştürdü. İşte X, bu özelliği şimdi bazı kullanıcıların ücretsiz yararlanacağı bir sisteme çekti. Buna göre eğer X’te 2500’den fazla doğrulanmış takipçiniz varsa Premium kullanım elde edeceksiniz. Eğer 5000’den fazla doğrulanmış takipçiniz varsa Premium+ aboneliğini ücretsiz elde edebileceksiniz. Yani aslında teknik olarak kesinlikle şunu yapmalısınız, şu ayarları optimize etmeniz gerekiyor gibi bir durum söz konusu değil. Bu tamamen organik bir durum. Yani eğer takipçileriniz arasında 5000+ doğrulanmış kullanıcı varsa siz de Premium+ sahibi olacaksınız. Üstelik herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecek.

Elon Musk, bir kez daha alışılmışın dışında bir tavırla bambaşka bir model daha sundu. Bakalım kullanıcıları bundan sonra neler bekliyor.

Twitter Nedir?

Platformun ismi X olmadan önce yayınladığımız kapsamlı yazıda Twitter Nedir? sorusuna yanıt vermiştik. O makaleyi okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Hem Twitter tarihçesi hakkında bilgi alabilir hem de Twitter niye önemli? sorusunun yanıtını öğrenebilirsiniz. Bu arada Branding Türkiye’yi X’te takip ederek topluluğumuzun parçası olabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.