Ekonomi Gazeteci Derneği’nin, geleneksel “EGD Yılbaşı Buluşması (2020)” gerçekleşti. 25 Aralık 2019’da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde düzenlenen etkinlikte meslekte 20 yılını dolduranlar için plaket töreni de düzenlendi.

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’nin de katıldığı “EGD Yılbaşı Buluşması (2020)” bu yıl 15’inci kez düzenlendi. TİM’in desteğiyle gerçekleşen etkinliğe EGD üyelerinin yanı sıra, reklam, medya ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

TİM’in ev sahipliğinde, Başarsoft’un ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinlik kapsamında; KKTC Başbakanı Ersin Tatar, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, TİM Başkanı İsmail Gülle ve EGD üyelerinin yanı sıra siyaset, medya ve iş dünyasından önemli isimler bir araya geldi

EGD Yılbaşı Buluşması (2020)

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Türkiye’nin Kıbrıs için yaptığı fedakarlıklara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, aradaki gönül birliğinin öneminden söz etti. Türkiye’nin büyüklüğü ve Türk milletinin gücüne dikkati çeken Tatar, şunları kaydetti:

“Doğu Akdeniz’de şu an yaşananlarla, o büyük zenginliklerin paylaşımında KKTC’nin ne kadar önemli bir devlet olarak yoluna devam ediyor olduğunu görüyoruz ve mutlu da oluyoruz. Yapılan çalışmalarda Türkiye’nin desteğiyle KKTC’de gelişen önemli sektörler ve gelişen bir KKTC ekonomisi var. Türkiye’nin yoluna güçlü şekilde devam etmesi, yapısı ve potansiyeliyle, bu bölgede yaşayanlara ve KKTC’deki Kıbrıs Türk halkına büyük bir gelecek vaat ediyor. Bununla birlikte Türkiye’nin yoluna güçlü devam etmesi, ilişkilerimizin en iyi şekilde geliştirilmesi, karşılıklı menfaatlerin oluşması, KKTC ekonomisinin güçlenmesi ile o coğrafyada, istikrarlı bir düzenin kurulmasında faydalı olacak. Sizlere olan güvenimizle, size duyduğumuz itimatla bu bölgede daha güzel günlerin bizim olacağını biliyoruz.”  

TİM Başkanı İsmail Gülle

TİM Başkanı İsmail Gülle Konuşma Yaptı

TİM Başkanı İsmail Gülle, ekonomi basının ihracatçılar için önemine işaret ederek, ihracatçılar ile ekonomi basınının ülke için birlikte güzel şeyler yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini söyledi. Gülle, ekonomi basını ve ihracatçıların aynı ailenin üyeleri olduğunu belirterek, şöyle konuştu;

“Yeni gelişmeleri hep birlikte takip ettik, ihracatın sesini tüm Türkiye’ye hep birlikte duyurduk. Ülkemizin dört köşesinde, ekonomi basınımızla, ihracat seferberliği yürüttük, ihracat adına dolu dolu bir buçuk seneyi geride bıraktık. 2019 gibi, pek çok yönüyle küresel ve bölgesel risklerin tırmandığı bir yılda Türkiye olarak tüm zorluklara rağmen başarılı bir dengelenme sürecini geride bıraktık. Bu süreçte de mal ve hizmet ihracatımız, gerek büyüme ve istihdama, gerekse de cari açığın kapanmasına net katkısıyla, çok kritik bir rol oynadı. Küresel ticaret durağanlık yaşarken, mal ihracatında 180 milyar dolar çıtasını yakaladık. Hizmet İhracatında ise 55 milyar dolar gibi yeni bir rekora yürüyoruz.”

TİM Başkanı Gülle ayrıca ihracatta yaşanan gelişmeler hakkında katılımcılara bilgi vererek, ekonomi basınından kendilerine ve ülke ekonomisine desteklerini devam ettirmesi çağrısında da bulundu.

Başarsoft Alim Küçükpehlivan

Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan Konuşma Yaptı

Başarsoft Üst Yöneticisi (CEO) Alim Küçükpehlivan, yaptığı konuşmada Türkiye’de yaşanan teknolojik gelişmelere ve teknoloji alanında yapılan ihracata dikkati çekerek şunları söyledi;

“Alacak çok yolumuz var. Tüm iş adamlarına sesleniyorum, bir kere alıp bir kere satacağınız şeylere değil, bir kere alıp yüz kere satacağınız şeylere, yazılıma yatırım yapın.”

Bu arada EGD Başkanı Celal Toprak, geleneksel hale gelen buluşmanın sektör için önemini vurgulayarak, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Ekonomi Gazetecileri Derneği Plaket Töreni

Etkinlikte, konuşmaların ardından plaket takdim töreni de düzenlendi. EGD’ye desteklerinden dolayı Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan, Vestel Kurumsal İletişim Müdürü Gençer Kabaroğlu, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu’na teşekkür plaketi verildi.

Ekonomi basınının amiral gemisi Dünya Gazetesi‘ni hayata döndüren tüm ekip adına Hakan Güldağ da teşekkür plaketine layık görüldü. Teşekkür plaketini Güldağ adına Dünya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Handan Sema Ceylan aldı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından organize edilen gecede vefa-şükran plaketleri de verildi. Merhum iş adamı Murat Dedeman adına Dedemen Holding yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Şükrü Dedeman, Tekfen Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit adına ANG Vakfı Başkan Vekili Turgut Gökyiğit, Atasay Kuyumculuk Kurucu ve Onursal Başkanı Atasay Kamer, Güriş Kurucu ve Onursal Başkanı İdris Yamantürk adına oğlu Tevfik Yamantürk plaketlerini aldı.

İş insanı Şaban Taçyıldız adına damadı Cüneyt Harmanşa’ya, Metal Mobilya Kurucusu Mustafa Plevne’ye, merhum Asım Kocabıyık adına Borusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal iletişim Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş’e de şükran-vefa plaketi takdim edildi.

Son olarak Ekonomi Gazetecileri Derneği yılbaşı buluşmasında, ekonomi basınında 20 yılını dolduran isimlere de plaketleri takdim edildi

Geceden Fotoğraflar

Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından organize edilen geceden fotoğraflar.

EGD Yılbaşı Buluşması 2020

Alim Küçükpehlivan Mürsel Ferhat Sağlam

Ekonomi Gazetecileri Derneği Yılbaşı Buluşması 2020

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.