G4A Studio tarafından Spotify özelinde gerçekleştirilen “Pazarlama Sohbetleri”nin 11. bölümü yayınlandı. Bu bölümde “Girişimciler İçin Marka – Patent Konuları” ile alakalı detaylar konuşuldu. Ayrıca yayında, bu konuya dair bir komplo teorisinden de bahsedildi.

2020’den itibaren sesli içeriğin daha da önemli olacağı uzmanlar tarafından sık sık dile getiriliyor. Spotify bu anlamda en popüler mecra fakat Spotify’da 3F Fenomeni odağında içerik üretmek bir hayli zor. Ancak bir taraftan da bu işi hakkıyla yapan bazı kişi ve kurumlar var. G4A Studio & Workshops bunlardan biri.

G4A Studio, Spotify özelinde yayınladığı ve fakat birçok platformda eş zamanlı olarak paylaşılan “Pazarlama Sohbetleri” temalı podcastleri ile pazarlamaya dair bilgi ve tecrübe aktarımında bulunuyor. G4A Kurucuları Sercan Yılmaz ile Hasan Yasin Türkyılmaz‘ın hazırlayıp sunduğu Pazarlama Sohbetleri’nin bazı bölümlerine alanında uzman kişiler konuk olarak da davet ediliyor. Bu haftaki bölüme Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam ile Üstün Patent KurucusuÖzlem Arslan Kart oldu.

Girişimciler için marka – patent işlemlerinin önemine dair farkındalıkla başlayan yayın, genel olarak girişimcilerin markalaşma sürecinde yapmaları gereken hukuksal yükümlülüklerden biri olan marka tescil işlemlerinin detaylarıyla devam etti.

Yeri gelmişken belirtelim, geçtiğimiz günlerde “Ceo Kadınlar” temalı söyleşi dizimizin konuğu olan Özlem Arslan Kart ile yine marka tescil üzerine konuşmuştuk. (bkz: Özlem Arslan KART İle Marka Tescil Üzerine Röportaj)

Bu arada Branding TürkiyeG4A Studio‘nun, Spotify’daki yayınlarına medya ve iletişim desteği sağlamayı sürdürüyor. Medya sponsoru olarak destek sağladığımız “G4A Studio – Pazarlama Sohbetleri” podcastlerinin bu haftaki konusu “Girişimciler İçin Marka Patent Konuları” oldu.

G4A Pazarlama Sohbetleri: Girişimciler İçin Marka Patent Konuları

Pazarlama Sohbetleri’nin 11. bölümü olan “Girişimciler İçin Marka Patent” temalı podcastte; Hasan Yasin Türkyılmaz Mürsel Ferhat Sağlam ve Özlem Arslan Kart; girişimcilere  marka – patent konuları, faydalı model ve tasarım tescili gibi temel konularda bilgi vererek konunun önemine vurgu yaptılar.

Bu arada patent konusunda detayları pek bilinmeyen bir komplo teorisinden de bahsedildi.

Gerçekte dünyadaki tüm patent işlemlerinin dünyanın en gizemli ailesi tarafından tek merkezde denetlendiği doğru mu? Girişimciler marka tescil işlemlerini nasıl ve neden yaptırmalı?  Marka yönetiminin hukuki boyutunu temsil eden tescil süreci nasıl işliyor?

Bu temel soruların yanıtı ve marka tescil – patent konusunda merak ettiğiniz her şey için G4A Studio’nun 11. bölümünü dinlemeniz gerekiyor.

Pazarlama Sohbetleri’nin 11 bölümünde konuşulan başlıklardan bazıları;

  • Girişimciler İçin Marka Patent Konuları
  • Marka Tescil Nedir?
  • Patent Nedir?
  • Faydalı Model İle Tasarım Tescili Aynı Şey Mi?
  • Marka Tescil Girişimciye Ne Gibi Avantajlar Sağlar?
  • Tanınmış Marka Nedir?
  • Dünyadaki Tüm Patentler Gizemli Bir Aile Tarafından Mı Denetleniyor?

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan sizi bu haftanın podcasti ile baş başa bırakalım.

Girişimciler İçin Marka Patent Konuları (Podcast)

Girişimciler İçin Marka Patent Konuları ana temalı podcasti dinlemek için Spotify ve YouTube’da arama yapabilirsiniz.


G4A Pazarlama Sohbetleri I Hakkında

Her hafta Pazar günü G4A Studio tarafından Spotify özelinde hazırlanan Pazarlama Sohbetleri’nde Pazarlama başta olmak üzere bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren konulara (reklam, pazarlama, iletişim, medya, kurumsal iletişim, dijital pazarlama, sosyal medya, dijital markalaşma, growth marketing, online itibar yönetimi, e-ticaret vs.) dair bilgi ve tecrübe aktarımı yapılmaktadır. Buna ek olarak o haftanın konusuna dair soru – cevapların yanı sıra alanında uzman kişilerin konuk olarak davet edildiği Pazarlama Sohbetleri‘ni düzenli olarak dinlemek etmek için G4A Studio’nun Spotify kanalını takip edebilirsiniz. Bu arada Pazarlama Sohbetleri’ne konu ve konuk önermek için info@g4astudio.com adresine mail gönderebilirsiniz.

G4A Studio I Hakkında

G4A Studio, büyüme, büyüme hack’lemesi ve performans pazarlama alanında eğitim ve danışmanlık sunar. Büyüme ve veri odaklı pazarlama, UX analitiği, CRO, SEO, dijital pazarlama ve internet reklamcılığı alanında hizmet veren bir stüdyodur. G4A Studio & Workshops ayrıca; startup, eticaret, mobil uygulama ve oyun girişimleri özelinde çözümler sunar.


💡 G4A Pazarlama Sohbetleri 10. Bölüm

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.