Yeni tip Korona Virüs (Kovid-19) ile alakalı Türkiye’deki güncel durumu ele aldığımız “Korona Virüs Gündemi” temalı yazı dizisinde bugün 13 Nisan 2020 tarihindeki mevcut durumu aktaracağız.

Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan ve küresel bir salgına dönüşen Korona (Corona) Virüs tehlikesi devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak tanımlanan yeni tip Korona Virüs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir numaralı gündem.

Biz de salgına dair son durumu ve mevcut rakamları aktarmak üzere her gün “Korona Virüs Gündemi” temalı bir yazı paylaşıyoruz. Böylece son 24 saatte Covid-19’a dair neler olup bittiğini aktarma şansımız oluyor.

Fahrettin Koca Basın Açıklaması

Her akşam saat 19:30 sularında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, salgın ile ilgili 24 saatteki mevcut durumu paylaşmak üzere basın toplantısı düzenliyor. Veya Twitter üzerinden konuyla ilgili açıklama yapıyor. Böylece tüm Türkiye, Korona Virüs’e dair son istatistikleri en yetkili ağızdan duyma şansına sahip oluyor. Biz de bu bilgileri derleyerek her akşam “Korona Virüs Gündemi”nde sizlere aktarıyoruz.

Korona Virüs Gündemi (13 Nisan 2020)

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada Türkiye’de bugün 4.093 kişinin daha Korona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Son 24 saatte Covid-19 nedeniyle vefat edenlerin sayısı ise 98 olarak açıklandı.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı açıklamada vaka sayısında artış hızına değindi. Sağlık Bakanı’nın konuya ilişkin detaylı açıklaması şöyle;

“Artan test sayısına kıyasla beklenen vaka sayısındaki artış, hız olarak azalmaktadır.”

Kovid-19 İstatistikleri

13 Nisan 2020 itibariyle toplam Covid-19 (Corona Virus) durumu şöyle;

Toplam Test Sayısı: 410.556

Toplam Vaka Sayısı: 61.049

Toplam Vefat Sayısı: 1.296

Toplam Yoğun Bakım Hasta Sayısı: 1.786

Toplam Entübe Hasta Sayısı: 1.063

Toplam İyileşen Hasta Sayısı: 3.957

Korona Virüs 13 Nisan 2020

13 Nisan 2020 itibariyle son 24 saatte Kovid-19 (Koronavirüs) durumu şöyle;

Bugünkü Test Sayısı: 34.456

Bugünkü Vaka Sayısı: 4.093

Bugünkü Vefat Sayısı: 98

Bugünkü İyileşen Sayısı: 511

Bugüne Dair Önemli Detaylar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasındaki önemli kısımları manşetler halinde sizler için sıraladık;

  • Test sayımız yakında 500 bine ulaşacak
  • Erken tanı ve tedavi, iyileşen hasta sayımızı artırıyor.

17 – 19 Nisan’da Sokağa Çıkma Yasağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından akşam saatlerinde kameralar karşısına geçti. Korona Virüs odağında alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı, sokağa çıkma yasağına dair detayları da paylaşarak; “17 Nisan ve 19 Nisan saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını şimdiden vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum.” dedi.

Kovid-19 ile ilgili mevcut durumu aktardığımız Korona Virüs Gündemi başlıklı yazı dizisinin 13 Nisan 2020 ile ilgili bölümünü sizlerle paylaştık. Tek dileğimiz bu yazı dizisini bir an önce bitirmek. Umarız ki hiç vaka ve vefat haberinin olmayacağı günlere bir an önce ulaşırız. Ve bir daha bu haberi yazmak zorunda kalmayız.


💡 Korona Virüs Gündemi (12 Nisan 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.