Facebook Hikayeler’e etkinlik odaklı yeni bir özellik geldi. Popüler sosyal ağ, bu sayede etkinlik etkileşimini artırmayı hedefliyor

Dünyanın en popüler sosyal ağı olan ve 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Facebook, etkinlik ürünü ile ilgili olarak yeni bir güncelleme getirdi. Facebook Hikayeler’e getirilen bu yeni özellik ile etkinlik etkileşiminin artırılması hedefleniyor.

Facebook Hikayeler’e Yeni Etkinlik Özelliği

2 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanıcıya sahip ve en popüler sosyal ağı olma ünvanı taşıyan Facebook her geçen gün biraz daha gelişerek sahip olduğu gücü katlıyor. Hemen her hafta yeni bir gelişmeyle karşımıza çıkan Facebook bbu defada Hikayeler (Stories) özelliğinin daha efektif kullanılmasına ilişkin bir güncelleme getirdi.

Facebook sunduğu bu yeni özellik ile kullanıcıların Hikayeler üzerinden paylaştıkları Etkinlikler ile bir araya gelerek plan yapmasını ve etkinlik hakkında sohbet edebilmesini sağlamayı hedefliyor.

Facebook Hikayeler Etkinlik Paylaşımı

Yeni Özellik Ne Sağlıyor?

Hikayende Paylaş

Kullanıcılar bu özellik ile birlikte herhangi bir etkinlik sayfasındaki  ‘’Hikayende Paylaş’’ butonuna tıklayarak, o etkinliği hikayesinde paylaşabilecek. Böylece o etkinliğin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesi sağlanmış olacak.

Tıklanabilir Çıkartmalar

Facebook Hikaye’ye eklenecek tıklanabilir çıkartmalar ile etkinlik detayları, arkadaş listesindeki kişilere gösterilebilecek. Hikayeyi görüntüleyen kişiler, çıkartmalara tıklayıp etkinliğe dair İlgileniyorum, Düşünüyorum ya da Gidiyorum vs. cevaplarından birini seçebilecek. Ayrıca o çıkartma üzerinden etkinlik sayfasına gitmek de mümkün olacak.

Etkinliğe Katılacak Arkadaş Listesi

Facebook tarafından geliştirilen bu yeni özellik, etkinliğe katılım sağlayacağını bildiren kişilerle sohbet başlatma fırsatı da sunuyor.

Facebook Hikayeler’de Etkinlik Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

  • “Facebook”ta ilgilendiğiniz bir Etkinlik sayfasına gidin.
  • Etkinlik gün ve saatinin altında çıkan ‘’Paylaş’’ butonuna tıklayın.
  • ’Hikayende Paylaş’’ butonuna tıklayın.
  • Çıkartma ekleme, his belirtme gibi düzenlemeler yapıp ‘’İleri’’ butonuna tıklayıp paylaşımı gerçekleştirin.

İşte bu kadar! Daha sonra hikayenizi kontrol ederek hangi arkadaşlarınızın etkinliğe katılacağını ya da kimlerin hikayenizde paylaştığınız etkinlikle ilgilendiğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca birlikte grup sohbeti başlatabilir ve etkinlik hakkında konuşabilirsiniz.

“Facebook”un, Snapchat’ten alarak kendine uyarladığı Hikayeler özelliğiyle ilgili bakalım daha ne gibi gelişmeler olacak.


💡 Facebook Ve Google 122 Milyon Dolar Dolandırıldı

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.