META bünyesinde faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a gelen yeni özellik, uygulamayı sosyal platforma dönüştürebilir. İşte yakın zamanda tüm dünyada kullanıma açılacak olan WhatsApp Kanallar hakkında tüm detaylar!

WhatsApp Blog’da birkaç ay önce “WhatsApp Kanalları ile Tanışın. Önemsediğiniz Şeyleri Gizliliğinizden Ödün Vermeden Takip Edin” başlığıyla duyurusu yapılan Kanallar özelliği geniş çapta kullanıma sunuldu. Özellik, çok yakında tüm dünyada kullanıma açılacak. Peki WhatsApp Kanallar nedir?

WhatsApp Kanallar Kullanıma Sunuldu

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafından bir süre önce duyurusu yapılan bugünlerde ise geniş çaplı erişime açılan WhatsApp Kanallar ile ilgili WhatsApp’ın yaptığı açıklama şöyle;

“Kişi ve kuruluşlardan önemli güncellemeleri WhatsApp’tan ayrılmadan almanın basit, güvenilir ve gizli bir yolu olan Kanalları tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Kanalları, Güncellemeler adlı yeni bir sekmede geliştiriyoruz. Durumu ve takip etmeyi seçtiğiniz kanalları içeren bu sekme; aile, arkadaş ve topluluklarınızla olan sohbetlerden ayrı olacak.”

Evet, yakında tüm dünyada kullanıma sunulacak olan Kanallar özelliğiyle ilgili WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa bu özellik WhatsApp’ı “sadece” bir mesajlaşma uygulaması olmanın ötesine taşıyacak. Diğer bir ifadeyle WhatsApp çok yakında sosyal ağ statüsünde bir uygulamaya dönüşebilir.

Bu arada ben sosyal medya pazarlaması odağında danışmanlık ve mentorluk yaptığım işletmelere ve ajanslara dijital iletişim stratejisi hazırlarken WhatsApp’ı zaten “Sosyal Ağ” statüsünde değerlendiriyorum. Ve bu yönde planlama yapıyorum. Üstelik daha WhatsApp Business kullanıma sunulmadan önce bile bu tutumdaydım. Kaldı ki “Kanallar” aksiyonundan sonra tamamen bu fikirde olacağım. Kısacası artık WhatsApp sadece bir anlık mesajlaşma uygulaması olmakla kalmayacak. Ayrıca bu özellik sayesinde META, sosyal ağ pazarındaki etkinliğini korumayı sürdürecek.

Yakın gelecekte Kanallar’ın gizlilik odaklı olacağını belirtelim. Diğer bir deyişle, Kanallar’a katılan kişilerin telefon numaraları başta olmak üzere bilgileri başkalarıyla paylaşılmayacak.

Kanallar’a dair detaylı bilgi META tarafından kamuoyuna açıklandığında Branding Türkiye’de bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi aktarıyor olacağız. Ayrıca bu özelliği sosyal medya pazarlaması yahut dijital iletişim odağında nasıl kullanabileceğinize dair de önerilerde bulunacağız.


Branding Türkiye Arşiv

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.