Son günlerin popüler meselesi tanzim satış İstanbul ve Ankara’da birçok noktada başladı. Şimdiyse online ortamda ePTTAVM ile internet üzerinden tanzim satış (e-tanzim) gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin son birkaç gündür gündeminde olan “Tanzim Satış” konusuyla ile ilgili Branding Türkiye‘de Tanzim Satış Nedir? Tarihçesi Ve Tanzim Satış Noktaları” başlıklı detaylı bir içerik yayınlamıştık. O makalede Tanzim satış nedir?, Tanzim satışın tarihi, tanzim satış noktaları, İstanbul’daki tanzim satış noktaları, Ankara’daki tanzim satış noktaları gibi konulara değinmiştik.

ePTTAVM İle İnternet Üzerinden Tanzim Satış

Aynı makalede ayrıca tanzim satışta sunulan ürünlerin çeşitliliği ve fiyatlarını da aktarmıştık. Şimdiyse  ePTTAvm ile internet üzerinden gerçekleştirilecek olan tanzim satış (e-tanzim) ile ilgili detayları aktaracağız.

e-Tanzim Başladı

ePTTAvm’de başlatılan ve e-tanzim olarak adlandırılan tanzim satışta; ıspanak, havuç, salatalık, maydanoz, patlıcan, biber, patates ve soğan olmak üzere toplam 8 farklı ürün yer alıyor. Bu arada tıpkı belediyelerin tanzim satış noktalarında olduğu gibi ePTTAvm’de de bir kişinin (kullanıcının) her ürün için 3’er kilogram satın alma hakkı bulunuyor.

e-Tanzim Satış

ePTTAvm’nin resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre kampanya 30 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek. Ayrıca satın alınan ürünün kilosuyla orantılı olarak bir de kargo ücreti var.

Bakan Cahit Turhan’dan Açıklama

ePTTAvm üzerinden gerçekleştirilecek olan online tanzim satış hakkında Bakan Turhan bir açıklama yaptı. İşte Bakan Turhan’ın açıklaması:

“Sebze ve meyvede tanzim satış uygulamasını, Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatıyoruz. Proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşımıza ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.”

İnternetteki Tanzim Satış Fiyatları

 • Biber : 6 TL
 • Patlıcan : 4.5 TL
 • Salatalık: 4 TL
 • Ispanak: 4 TL
 • Havuç: 2.50 TL
 • Maydonoz: 2.25 TL
 • Patates : 2 TL
 • Soğan: 2 TL

ePTTAVM Tanzim Satış

ePTTAvm.com’da Tanzim Satış İle İlgili Açıklama

ePTTAvm’de, online tanzim satış ile ilgili küçük bir açıklama yer alıyor. İşte o açıklama:

Türkiye Kazanacak

“Enflasyonla Topyekün Mücadele” kapsamında pazar alışverişi ePttAVM.com’da başladı. Tarladan evinize, en taze sebze ve meyveler aracısız olarak kapınıza geliyor. Pazar alışverişleriniz evinizin rahatlığında bir tıkla kapınızda!


 • Ürün çeşitlerinden, tek seferde en fazla üç kilo satın alma işlemi gerçekleştirilebilir.
 • Satışlarımız sadece Ankara için geçerlidir.
 • Satışlarımız stoklarla sınırlıdır.
 • Günlük stok güncellemesi gerçekleştirilmektedir. Stoklardan faydalanabilmek için sitemizi takip etmeye devam ediniz.
 • Hizmet kalitemizin artması adına çalışmalarımız devam etmektedir.

Bakanlıktan Resmi Açıklama

ePTTAvm’deki tanzim satış ile ilgili bakanlık da bir açıklama yayınladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın M. Cahit Turhan’ın Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatılacak olan e-Tanzim satış noktasına ilişkin resmi açıklaması aşağıdadır.

İlgililere duyurulur.

“Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulama koyulan tanzim satışlarını, yakın zamanda Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatıyoruz.

Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan bu proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşımıza ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. www.epttavm.com internet adresinde e-Tanzim olarak hizmete sunulan meyve ve sebzeler tanzim fiyatları ile satılırken, tüm ürünler PTT Kargo ve Lojistik aracılığı ile güvenle vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır.

Vatandaşlarımızın tanzim noktalarında sıra beklememesi, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda ucuz olarak alabilmeleri için Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.comolarak sorumluluk üstlendik. Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz

e-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz.

e-Tanzim ürünlerine https://www.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak linki üzerinden de ulaşabilecektir.”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.