Old Spice 14 Saatlik Tarihin En Uzun Tv Reklamını Yayınladı

Erkekler için deodorant ve koku üretimi yapan bir marka olan Old Spice, son reklam filmiyle izleyiciye bir reklamdan çok daha fazlasını sundu. Tarihin en uzun reklamı olma unvanı alan Old Spice’in bu reklam filmi tam 14 saat boyunca aralıksız yayınlandı. 

Old Spice’ın son reklam filmi Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hak etti. Brezilya’da bir televizyon kanalı olan Woohoo‘da yayınlanan reklam filmi tam tamına 14 saat süreyle aralıksız devam etti. Bu yönüyle Old Spice’in hazırladığı bu reklam, televizyon tarihinin en uzun kesintisiz reklam filmi kampanyası oldu.

Reklam İçinde Reklam

14 saat süren ve televizyon tarihinin en uzun reklamı olma özelliği taşıyan Old Spice’in son reklamı, o kadar uzun ki reklamın içerisine reklam eklenmiş. Açıkçası bu süreye birkaç sinema filmi bile sığar. Hatta bu sürede 35-40 dakikalık fenomen Amerikan dizilerinden herhangi birinin 1 sezonunu bitirebilirsiniz.

Reklam içinde reklam konusuna dönecek olursak Old Spice’in “Durascent” adını verdiği teknoloji, 14 saatlik reklamın içerisinde tanıtılmış. Böylece Old Spice, yalnızca en uzun reklamı hazırlamakla ilk olmamış aynı zamanda tarihte reklam içerisinde reklam olgusunu da ilk uygulayan marka olmuştur.

Sonsuz Reklam

Old Spice’in marka elçisi olan Amerikalı aktör Terry Crews‘in de rol aldığı bu reklam “Sonsuz Reklam” adıyla yayınlandı. Ayrıca Old Spice’ın Wieden + Kennedy Sao Paulo ile iş birliği yaparak hazırlamış olduğu bu reklam için özel olarak bir internet sitesi hazırlandı. Siteyi ocomercialinfinito.com.br bağlantısını kullanarak ziyaret etmek mümkün. Bu site sayesinde reklam filmi sonsuza dek yayımlanmış olacak.

Bu arada reklamdaki alt mesaj Old Spice kokularının etkisini uzun süre sürdürdüğüne vurgu yapmak. Zaten reklam filminin başlangıcında da bu mottoya vurgu yapılırcasına “Bu reklam, Old Spice’ın yeni, inanılmaz kokusu kadar devam eder. Bilinçli olarak izleyin.” uyarısı yer alıyor.

Reklamın 2 dakikalık ve 15 dakikalık versiyonları, çeşitli televizyon kanallarında yayımlandı. Bu arada aynı reklam kampanyasının, ilerleyen dönemde Latin Amerika ve Meksika’da da kurgulanması düşünülüyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir