Erkekler için deodorant ve koku üretimi yapan bir marka olan Old Spice, son reklam filmiyle bir reklamdan çok daha fazlasını sundu. Tarihin en uzun reklamı olma unvanı alan Old Spice’in bu reklam filmi tam 14 saat boyunca aralıksız yayınlandı.

Old Spice’ın son reklam filmi Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hak etti. Zira Brezilya’da bir televizyon kanalı olan Woohoo’da yayınlanan reklam filmi tam tamına 14 saat süreyle aralıksız devam etti. Bu yönüyle Old Spice’in hazırladığı bu reklam, televizyon tarihinin en uzun kesintisiz reklam filmi oldu.

Old Spice 14 Saatlik Tarihin En Uzun Reklamını Hazırladı

14 saat süren ve televizyon tarihinin en uzun reklamı olma özelliği taşıyan Old Spice’in son reklamı, o kadar uzun ki reklamın içerisine reklamlar eklenmiş diyebiliriz. Açıkçası bu süreye birkaç sinema filmi bile sığardı. Hatta bu sürede 35-40 dakikalık fenomen Amerikan dizilerinden herhangi birinin 1 sezonunu dahi bitirebilirsiniz.

Reklam İçinde Reklam

Reklam içinde reklam konusuna dönecek olursak; Old Spice’in “Durascent” adını verdiği teknoloji, 14 saatlik bu reklamın içerisinde tanıtılıyor. Böylece Old Spice, yalnızca en uzun reklamı hazırlamakla ilk olmamış aynı zamanda tarihte reklam içerisinde reklam olgusunu da ilk uygulayan marka olmuştur.

Brezilya’da Yayınlanan Sonsuz Reklam

Old Spice’in marka elçisi olan Amerikalı aktör Terry Crews’in de rol aldığı bu reklam “Sonsuz Reklam” adıyla yayınlandı. Ayrıca Old Spice’ın Wieden + Kennedy Sao Paulo ile iş birliği yaparak hazırlamış olduğu bu reklam için özel olarak bir internet sitesi de hazırlandı.

Siteyi ocomercialinfinito.com.br bağlantısını kullanarak ziyaret etmek mümkün. Özetle; bu web sitesi sayesinde reklam filmi sonsuza dek yayımlanmış olacak.

En Uzun Reklam Filmi

Bu arada 14 saatlik en uzun reklam ile verilmek istenen alt mesaj Old Spice kokularının etkisini uzun süre sürdürdüğüne vurgu yapmak. Zaten reklam filminin başlangıcında da bu mottoya vurgu yapılırcasına “Bu reklam, Old Spice’ın yeni, inanılmaz kokusu kadar devam eder. Bilinçli olarak izleyin.” uyarısı yer alıyor.

Bitirmeden önce şu detayı da verelim; reklamın 2 dakikalık ve 15 dakikalık versiyonları, çeşitli televizyon kanallarında yayınlandı. Ayrıca aynı reklam kampanyasının, ilerleyen dönemde Latin Amerika ve Meksika gibi ülkelerde de kurgulanacağı söyleniyor. Bakalım Old Spice 14 saatlik reklam filmiyle kırdığı rekor için yeni bir rekor denemesinde bulunacak mı… 🙂


💡 Anlık bilgi paylaşımı için Branding Türkiye Telegram Kanalı‘na katılın!

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.