Google dün itibariyle “Youtube Premium” servisini başlattı. Bu servise ek olarak Youtube Music ve Youtube Originals kademeli olarak açıldı.

Dünyanın en popüler arama motoru Google, uzun bir süredir bünyesinde bulunan video paylaşım sitesi, Youtube için reklamsız izleme, arka planda çalıştırma ve video indirme özelliği üzerine çalışıyordu.

Youtube’da Büyük Yenilik: Youtube Premium

Youtube‘da büyük yenilik” manşetiyle duyurduğumuz Youtube Premium ile ilgili merak edilenleri derledik. Soru-cevap şeklinde hazırladığımız bu makalede Youtube’un yeni hizmetine dair tüm detayları en yalın haliyle sizler için derledik. Kısacası bu makalede Premium servisiyle ilgili tüm detayları özetleyeceğiz.

Youtube Premium Hangi Ülkelerde Aktif?

YouTube Premium servisi ilk olarak 16 ülkenin kullanımına sunuldu. Bu ülkeler arasında; Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika, Güney Kore, Avusturya, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç ve İngiltere bulunuyor.

Türkiye’de Olacak Mı?

Yeni servisin Türkiye’de de sayfası açıldı. Ancak bu sayfada “henüz burada kullanılmıyor” ifadesi mevcut. Bu durum bize servisin ilerleyen zamanlarda Türkiye’deki kullanıcılar için de kullanılabilir olacağını gösteriyor.

Youtube Premium Avantajları Nelerdir?

Bu servisin (Youtube Premium) getirdiği en önemli özelliği şüphesiz “reklamsız” ve “internetsiz” kullanım oldu. Ücretli kullanıcılar, Youtube videolarını reklam gösterimi olmadan izleyebilecek ve aynı zamanda internetin olmadığı durumlarda da videolarını rahatlıkla izleyebilecek. Buna göre; videoları kaydet özelliği sayesinde, daha önceden indirilen videolar, internetin olmadığı yerlerde de rahatlıkla izlenebilecek. Bu arada indirilen bu videolar 30 gün boyunca saklanabilecek.

Youtube Music Neler Sunuyor?

Youtube Music servisi, Youtube Premium ile birlikte sunulan en önemli yeniliklerden biri. Youtube Music’te reklamsız ve internetsiz bir şekilde kullanım fırsatı sunuluyor. Aynı zamanda Youtube Music’te “arka planda oynat” özelliği de yer alıyor.

Youtube Originals Servisinde Hangi Diziler Olacak?

Aralarında, Cobra Kai, Impulse, F2 Finding Football ve The Sidemen Show gibi dizilerin yer aldığı Youtube Originals dizileri de avantajlı hesap kapsamında yer alacak.

Fiyatlandırma Nasıl Olacak? 

Youtube Premium fiyatı, tekli ve aile hesabı olarak belirlendi. Buna göre 3 ay ücretsiz olan Premium abonelikleri; tekil hesap için 11.99 dolar ve aile hesabı için 17.99 dolar şeklinde belirlendi.  Youtube Music servisi ise, 3 aylık ücretsiz abonelik sonrasında tekil ve aile hesabı olarak fiyatlandırıldı. Tekil hesabın fiyatı 9.99 dolar, aile hesabının fiyatı ise 14.99 dolar olarak açıklandı.


Branding Türkiye’ye Youtube’da abone olarak Youtube topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.