Youtube’da Büyük Yenilik: Youtube Premium

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, uzun bir süredir bünyesinde bulunan video paylaşım sitesi olan YouTube için reklamsız izleme, arka planda çalıştırma ve video indirme özelliği üzerine çalışıyor. Google dün itibariyle “YouTube Premium” servisini başlattı.  YouTube Premium servisine ek olarak YouTube Music ve Originals kademeli olarak açıldı.

Bu makalede YouTube Premium servisiyle ilgili tüm detayları özetleyeceğim. YouTube Premium ile ilgili merak edilen tüm sorular için makaleyi sonuna kadar okumanızı öneriyorum.

YouTube Premium Hangi Ülkelerde Kullanılıyor?

YouTube Premium servisi 16 ülkenin kullanımına sunuldu. Bu ülkeler arasında; Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika, Güney Kore, Avusturya, Kanada, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç ve İngiltere bulunuyor.

YouTube Premium Türkiye’deki Kullanıcılar İçin Açılacak Mı?

YouTube Premium’un ülkemizde de sayfası açıldı ancak açılan sayfada “henüz burada kullanılmıyor” ifadesi mevcut. Bu bize servisin ilerleyen zamanlarda Türkiye’deki kullanıcılar için de açılacağını gösteriyor.

YouTube Premium Avantajları Nelerdir?

YouTube Premium servisinin getirdiği en önemli özelliği şüphesiz “reklamsız” ve “internetsiz” kullanım desteği oldu. Premium aboneler, YouTube videolarını reklam gösterimi olmadan izleyebilecek ve aynı zamanda internetin olmadığı durumlarda da videolarını rahatlıkla izleyebilecek. Videoları kaydet özelliği sayesinde, daha önceden indirilen videolar, internetin olmadığı yerlerde rahatlıkla izlenebilecek. Bu arada indirilen bu videolar 30 gün boyunca saklanabilecek.

YouTube Music (Müzik) Kullanıcılara Neler Sunuyor?

YouTube Music (Müzik) servisi, YouTube Premium ile birlikte sunulan en önemli yeniliklerden biri. Premium servisinde olduğu gibi, YouTube Music de reklamsız ve internetsiz bir şekilde kullanım fırsatı (müzik dinleme özelliği) sunuyor. Aynı zamanda bu özelliğin yanında ek olarak bir de “arka planda oynat” özelliği yer alıyor.

YouTube Originals Servisinde Hangi Diziler Yer Alacak?

Aralarında, Cobra Kai, Impulse, F2 Finding Football ve The Sidemen Show gibi dizilerin yer aldığı YouTube Originals dizileri de premium hesap kapsamında yer alacak.

YouTube Premium Fiyatlandırması Ne Olacak? 

Premium fiyatı, tekli ve aile hesabı olarak netleşti. 3 aylık ücretsiz YouTube Premium abonelikleri, 11.99 dolar tekil hesap ve 17.99 dolar aile hesabı olarak açıklandı. YouTube Music(Müzik) servisi ise, 3 aylık ücretsiz abonelik sonrasında tekil ve aile hesabı olarak fiyatlandırıldı. Tekil hesabın fiyatı 9.99 dolar, aile hesabının fiyatı ise 14.99 dolar olarak açıklandı.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir