Film Açıklaması

Yol Ayrımı

Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosuna sahip, Türkiye’nin en çok okunan ve en popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin fenomen kategorilerinden biri olan Branding Türkiye Öneriyor‘un “Film Önerileri”nde bu hafta Yol Ayrımı filmi var. Peki sektör profesyonelleri tarafından önerilen ve konu itibariyle bir hayli ilginç bulunan Yavuz Turgul’un son filmi “Yol Ayrımı“nın konusu ne?

Filmin oyuncuları ve künyesi başta olmak üzere filme dair tüm detayları sizler için derledik. Merak etmeyin spoiler vermeyeceğiz

Yol Ayrımı, yönetmenliğini ve senaristliğini Yavuz Turgul‘un üstlendiği 2017 çıkışlı drama türüne sahip bir sinema filmi. Başrollerinde, Şener Şen, Rutkay Aziz, Mert Fırat, Nihal Yalçın ve Çiğdem Selışık Onat’ın yer aldığı ve çekimlerin İstanbul’da gerçekleştirildiği film, 10 Kasım 2017’de vizyona girmiştir.

Yol Ayrımı filmi, sıradışı bir konuya sahip olmasıyla özellikle iş dünyası tarafından bir hayli dikkat çekmiştir. İş dünyasının gerçekleriyle izleyiciyi baş başa bırakan filmin konusu kısaca şöyle; Usta oyuncu Şener Şen’in canlandırdığı Mazhar Kozanlı, oldukça büyük ve bilinen bir tekstil şirketinin sahibidir. İş hayatında son derece profesyonel, ailesine ve yakın çevresine karşı duygusuzluk derecesinde katı ve mesafeli bir adam olan Mazhar Bey, babasından kalan şirketi tabiri  caizse agresif bir politikayla yönetmeye çalışmaktadır.

Ancak bir gün Mazhar Bey (Şener Şen), ağır bir trafik kazası geçirir. Bu kaza Mazhar Kozanlı’nın hayata dair farkındalığını artırdığı gibi kendiyle yüzleşmesini de sağlamıştır. Film, Mazhar Bey’in, yaşadığı kazanın akabinde bambaşka bir insana dönüşme hikayesini anlatmakla kalmıyor, karakterin, bu süreçte başta ailesi ve yakın çevresi olmak üzere çok kişiyi karşısına almasını da konu ediniyor.

Filmin Özellikleri

Filmin Adı: Yol Ayrımı

Yönetmen: Yavuz Turgul

Yapımcı Firma: Erol Avcı

Başrol Oyuncuları: Şener Şen, Rutkay Aziz, Mert Fırat, Nihal Yalçın, Sinem Selışık Onat, Tilbe Saran

Senarist: Yavuz Turgul

IMDb Puanı: 6,7

Oylayan Kişi Sayısı: 3170 Kişi* (*Aralık 2019)

Vizyon Tarihi: 10.11.2017

Filmin Hasılatı:  1,9 Milyon TL

Filmin Bütçesi: 

Filmin Süresi: 2 Saat 30 Dakika (150 Dakika)

Ülke: Türkiye

Tür: Dram

Oyuncular

  • Şener Şen – Mazhar Kozanlı
  • Rutkay Aziz – Altan
  • Mert Fırat – Barlas
  • Nihal Yalçın – Emine
  • Çiğdem Selışık Onay – Firdevs
  • Tilbe Saran – Nur
  • Şerif Erol – Besim

Yol Ayrımı I Fragman

Filmin fragmanını izlemek için YouTube’da Yol Ayrımı araması yapabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.