Steam 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

PC odaklı oyun platformu Steam, 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Valve’ın sahibi olduğu Steam ulaştığı bu sayıyla dikkatleri üzerine çekti.

Oyunseverlerin vazgeçilmez platformu Steam’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığı öğrenildi. Şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da kullanıcıların ID numarası Steam’ın kayıtlı kullanıcı sayısının 1 milyara ulaştığını ortaya çıkardı.

Steam 1 Milyar Kullanıcıya Sahip

Dünyanın en önemli ve en tercih edilen ve en büyük oyun platformu olan Steam, 1 milyar kullanıcı sayısıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Bir oyun sitesinin yayınladığı haberde Steam’ın kullanıcı sayısının 1 milyar olduğu ortaya çıktı.

Şirket tarafından kamuoyuyla paylaşılan resmi bir bilgi olmasa da Steam’ın kullanıcılarına otomatik olarak arka planda atadığı ID numaralarından toplam kayıtlı kullanıcı sayısının 1 milyar olduğu öğrenildi. Buna göre bir kullanıcı 1.000.000.000 numaralı ID’ye sahip oldu. Böylece gamerların yoğun olarak takip ettiği dünyanın en büyük oyun platformu Steam kayıtlı kullanıcı sayısıyla da gücünü göstermiş oldu.

Aktif Kullanıcı Sayısı 90 Milyon

Steam bundan yaklaşık olarak 6 ay kadar önce resmi bir açıklama yaparak aktif kullanıcı sayısının ne olduğunu kamuoyuyla paylaştı. Buna göre Steam’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 90 milyon civarında. 1 milyarı aşan kullanıcı sayısının yaklaşık yüzde 10’una denk gelen aylık aktif kullanıcı sayısı şirket adına önemli bir veri olarak karşımıza çıkıyor. Bu rakam iyi gibi gözükse de aslında buz dağının görünmeyen kısmında 900 milyon kadar kullanıcı var. Kısacası Steam elindeki kayıtlı kullanıcıları aktif kullanıcıya çevirmek için biraz daha çaba harcamak zorunda. Üstelik karşısında en az kendisi kadar güçlü rakipler varken.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir