WhatsApp iOS için birçok yeni özellik getiriyor. Buna göre popüler mesajlaşma uygulamasının iOS sürümünde spam uyarısından grup görüşmelerine kadar pek çok yeni özellik yer alacak. 

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Apple kullanıcıları için iOS’ta yeni bir özellik yayınladı. Bu güncellemeyle zaman ve konum çıkartmaları başta olmak üzere iOS cihazlar için pek çok özellik getirdi. WhatsApp, AppStore’da yayınlamış olduğu 2.18.30 güncellemesi ile uygulamanın iOS sürümünü güncelledi.

Bu güncelleme ile beraber iOS kullanıcıları WhatsApp üzerinden herhangi bir video, fotoğraf, gif gönderdiği sırada “emoji” ikonuna dokunarak gönderinin üzerine zaman yada konumu gösteren çıkartmalar ekleyebilecekler. Daha öncesinde Instagram’dan aşina olduğumuz bu özellikten bundan böyle WhatsApp kullanıcıları da yararlanacak.

Whatsapp iOS İçin Hangi Yeni Özellikleri Getiriyor?

Spam Mesaj Özelliği

2.18.30 güncellemesinin kodlarında bulunan özelliğe göre kullanıcılar başka bir sohbetten yönlendirilerek kendilerine gönderilen mesajların üzerinde “iletilen mesaj” şeklinde bir uyarı görecekler. Özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Veri Raporu Özelliği

Mayıs ayında yürürlüğe girecek AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği gereğince WhatsApp, uygulamanın “hesap ayarları” bölümüne kullanıcıların WhatsApp sunucularından verilerin raporunu indirmesini sağlayan bir buton ekleyecek. Böylelikle kullanıcılar, WhatsApp tarafından kullanılan veriler hakkında fikir sahibi olabilecekler.

Grup Sesli Görüşme Özelliği

WhatsApp, sesli görüşmeler sırasında görüşmeye kişi ekleyebileceğimiz yeni bir özelliği daha kullanıcılara sunmak için çalışıyor. Özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.


Whatsapp I Hakkında

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama; 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD’de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği, Ağustos 2012’den Ocak 2013’e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500’e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır. (Wikipedia)


💡 Whatsaapp Business Nedir?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.