WhatsApp iOS İçin Pek Çok Yeni Özellik Getiriyor

WhatsApp, iOS Uygulamasına Spam Uyarısından Grup Görüşmelerine Kadar Pek Çok Yeni Özellik Getiriyor…

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, iOS kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınlayarak zaman ve konum çıkartmaları özelliklerini getirdi. WhatsApp, AppStore’da yayınlamış olduğu 2.18.30 güncellemesi ile uygulamanın iOS sürümünü güncelledi.

Bu güncelleme ile beraber iOS kullanıcıları WhatsApp üzerinden herhangi bir video, fotoğraf, Gıf gönderdiği sırada “emoji” ikonuna dokunarak gönderinin üzerine zaman yada konumu gösteren çıkartmalar ekleyebilecekler. Daha öncesinde Instagram’dan aşina olduğumuz bu özellikten bundan böyle WhatsApp kullanıcıları da yararlanacak.

Geliştirilme Aşamasında Olan Diğer Özellikler

Spam Mesaj Özelliği: 2.18.30 güncellemesinin kodlarında bulunan özelliğe göre kullanıcılar başka bir sohbetten yönlendirilerek kendilerine gönderilen mesajların üzerinde “iletilen mesaj” şeklinde bir uyarı görecekler. Özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Veri Raporu Özelliği: Mayıs ayında yürürlüğe girecek AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği gereğince WhatsApp, uygulamanın “hesap ayarları” bölümüne kullanıcıların WhatsApp sunucularından verilerin raporunu indirmesini sağlayan bir buton ekleyecek. Böylelikle kullanıcılar, WhatsApp tarafından kullanılan veriler hakkında fikir sahibi olabilecekler.

Grup Sesli Görüşme Özelliği: WhatsApp, sesli görüşmeler sırasında görüşmeye kişi ekleyebileceğimiz yeni bir özelliği daha kullanıcılara sunmak için çalışıyor. Özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir