Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple’ın kurucularından Steve Wozniak kripto para dolandırıclarının kurbanı oldu. Wozniak The Economic Times tarafından gerçekleştirilen etkinlikte 74 bin dolar değerindeki Bitcoin’i dolandırıcılara kaptırdığını açıkladı.

The Economic Times‘ın küresel zirvesinde konuşan Apple’ın Kurucularından Steve Wozniak, kripto paralar üzerine değerlendirmede bulundu. Wozniak’in yaptığı değerlendirmeler iç açıcı değil. Zira ünlü iş adamı, düzenlenen zirvede sahneye çıkarak, başından geçen ilginç ve kendisi adına üzücü bir kripto para dolandıcılığı olayından bahsetti.

Steve Wozniak’ın, zirvede kendisini dinlemeye gelenlerle paylaştığı dolandırıcılık hikayesi kripto paraların güvenirliğiyle ilgili soruları da yeniden gündeme getirdi. Kontrol edilemez olduğu için birçok kişinin önyargılı biçimde yaklaştığı kripto paralar, böylesi olaylarla daha da puan kaybediyor.

Steve Wozniak Bitcoin’leri Nasıl Çaldırdı?

The Economic Times tarafından düzenlenen zirvede Wozniak sahneye çıkarak sahip olduğu Bitcoin’lerden 7 tanesini sattığını ifade etti. Ancak satış işleminden sonra karşı tarafın ödemeyi iptal ettiğini söyleyen ünlü iş adamı, bu durum karşısında hiçbir şey yapamamış. Bu olay akabinde dolandırıldığını ifade eden Wozniak’ın elinde pek kripto para kalmamış.

Steve Wozniak Bitcoin

Dolandırıcı Niye Yakalanamadı?

Bu konuda herhangi bir müdahalede bulunamadığını diğer bir ifadeyle dolandırıcıyı yakalayamadıklarını belirten Steve Wozniak, bunun nedeni olarak karşı tarafın kullandığı kredi kartının çalıntı olmasını gösteriyor.

Dolandırıcının kullanılan kredi kartı çalıntı olduğu için kimlik tespiti yapılamamış. Bu nedenle de yaşanan hırsızlık olayına rağmen herhangi bir yaptırım uygulanmadığını söyleyen Steve Wozniak, başına gelen bu üzücü olay için: “İşte bu kadar kolaydı!” ifadesini kullandı.

74 Bin Dolarlık Kayıp

Ünlü iş insanı Wozniak, çaldırdığı 7 Bitcoin ile toplamda 74 bin dolarlık bir maddi kayıp yaşamış oldu. Apple’ın kurucularından olan ünlü iş adamı için bu büyüklükte bir kayıp çok önemli olmamakla birlikte yaptığı açıklama kripto paraların doğasını özetlemek açısından önem arz ediyor.

Steve Wozniak kripto paralarla ilgili: “Her gün fiyat takibi yapmak istemiyorum” şeklinde bir açıklamada bulunurken konuşmasının devamında biri hariç tüm Bitcoin’lerini sattığını da söyledi. Yapılan açıklama ve yaşanan olay gösteriyor ki kripto paralarla ilgili alınması gereken çok yol var.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.