Apple’ın Kurucularından Steve Wozniak Bitcoin’lerini Çaldırdı

Apple’ın eş kurucusu olan ünlü iş adamı Steve Wozniak, 74 bin dolar değerindeki Bitcoin’lerini dolandırıcılara kaptırdığını açıkladı…

The Economic Times‘ın küresel zirvesinde konuşan Steve Wozniak, kripto paralar üzerine değerlendirmede bulunurken başından geçen ilginç ve üzücü dolandırıcılık hikayesini anlattı. Steve Wozniak’ın, kendisini dinlemeye gelenlerle paylaştığı dolandırıcılık hikayesi kripto paraların güvenli olup olmadığıyla ilgili soruları da yeniden gündeme getirdi.

Steve Wozniak’ın Bitcoin’leri Nasıl Çaldırdı?

Wozniak, sahip olduğu Bitcoin’lerden 7 tanesini sattıktan sonra, karşı tarafın ödemeyi iptal ettiğini ve böylece dolandırıldığını ifade etti. Bu konuda herhangi bir müdahalede bulunamadığını diğer bir ifadeyle dolandırıcıyı yakalayamadıklarını belirten Wozniak, bunun nedeni olarak karşı tarafın kullandığı kredi kartının çalıntı olmasını gösteriyor.

Kullanılan kredi kartı çalıntı olduğu için dolandırıcının kimliğinin tespit edilemediğini bu nedenle de herhangi bir yaptırım uygulanmadığını söyleyen Wozniak,. başına gelen bu üzücü olay için: “İşte bu kadar kolaydı!” ifadesini kullandı.

Wozniak, çaldırdığı 7 Bitcoin ile toplamda 74 bin dolarlık bir maddi kayıp yaşamış oldu. Apple’ın kurucularından olan ünlü iş adamı Steve Wozniak için bu kayıp çok önemli olmamakla birlikte yaptığı açıklama kripto paraların doğasını özetlemek açısından önem arz ediyor. Steve Wozniak kripto paralarla ilgili: “Her gün fiyat takibi yapmak istemiyorum” şeklinde bir açıklamada bulunurken konuşmasının devamında biri hariç tüm Bitcoin’lerini sattığını da söyledi.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir